BERICHTEN derschrijven, maar zolang het aantal in gezonden oplossingen niet aanmerkelijk groter wordt, menen we hiertoe niet te moeten overgaan, Red.) 14. We zijn vooral geïnteresseerd bij instruc tieve artikelen. 15. Gaarne bespreking van nieuwe teken materialen. 16. Meer praktische landmeetkunde, b.v. bij tunnelbouw. 17. Leggen meetkundige grondslag voor een stad vanuit te bepalen snelliuspunten. Zoals u ziet resulteren de wensen vooral in een verzoek om praktijkartikelen en we doen daarom een dringend beroep op ieder die ons daaraan kan helpen, deze in te zenden. Bo venstaande wensen mogen daarbij als richt lijnen dienen. Boven dit stukje hebben we gezet „een dank woord en een verzoek", niet omdat we dank baar zijn voor de geuite lof in de eerste plaats, maar vooral voor de opbouwende medewer king die in de geuite wensen naar voren komt, al is ook de ontvangen lof voor ons een stimulans op de ingeslagen weg voort te gaan. Naast de dank echter tevens een verzoek om in de geest van deze opbouwende mede werking door te gaan door de gevraagde ar tikelen te helpen verstrekken. In het bijzonder doen we ook een beroep op hen die zich als correspondent beschikbaar stelden, ons de na men op te geven van degenen bij hun dienst die over bovenstaande of andere onderwer pen iets kunnen vertellen, zodat onzerzijds contact met hen kan worden opgenomen. De Redactie Rayonbijeenkomst te Arnhem op 8 mei 1962 Of het door het vergevorderde seizoen kwam of door het feit dat het voor het eerst eens een mooie voorjaarsavond was of dat het gekozen onderwerp niet in zo sterke mate de algemene belangstelling had, omdat velen meenden in het kader van hun werk toch niet met de tellurometer te maken te hebben, valt moeilijk te zeggen, maar het resultaat van het samengaan van deze factoren was, dat in tegenstelling tot vorige bijeenkomsten te Arnhem het aantal belangstellenden dit maal beperkt bleef tot een 40-tal. Deze 40 hebben echter zeer belangstellend geluisterd naar hetgeen Ir D. C. de B r u ij n van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat te vertellen had over Lengtemeting met de tellurometer, mogelijkheden en moeilijkheden in de Nederlandse praktijk." Na in het kort een overzicht te hebben ge geven van de snelle ontwikkeling van dit in strument voor elektronische lengtemeting gaf spreker een uiteenzetting van de principes waarop de werking berust en de factoren die het werken er mee beïnvloeden. Aan de hand van formules werd een en ander uiteengezet. Na de pauze werd ingegaan op de tot nu toe van en uit het bij diverse metingen door de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat opgedane er varingen en de resultaten zoals deze bij de berekening van de diverse veelhoeken tot uiting kwamen. Bij dit alles bleek wel dui delijk dat dit nog jonge instrumentarium niet geheel vrij is van kinderziekten, maar dat desondanks toch zeer gunstige resultaten wer den bereikt en aanmerkelijke tijdbesparingen werden verkregen. Het was jammer dat tijdgebrek noopte juist het praktische deel van de lezing van de heer de Bruijn kort te houden en dat voor een dis cussie na afloop de tijd ontbrak. We menen evenwel dat desondanks de aan wezigen een goede avond hebben gehad, waarop ze hun blik hebben kunnen verruimen en dat de wegblijvers ongelijk hadden. M.V. VERENIGING VAN LANDMEETKUNDIGEN Het adres van de secretaris van de Vereni ging van Landmeetkundigen is met ingang van 1 juni 1962 gewijzigd en luidt thans D. G. G. van Os, Bijnkershoekweg 63, Rot terdam. 194

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 20