IN MEMORIAM K. F. K. LIBOIS 222 Hoofdlandmeter A van het Kadaster, Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Dienst te Roermond. Op 16 juli bereikte ons het bericht van zijn heengaan en hoewel wij wisten van zijn ziek te, was het nauwelijks te geloven. We heb ben hem gekend als jong landmeter in Maas tricht, pas van Wageningen, bezield met een jeugdig vuur en de vaste wil om een bijdrage te leveren voor een vernieuwing van het Ka daster. Dat was in 1927. Het waren geheel andere omstandigheden toen we elkaar weer ontmoetten in 1944 in de stad Groningen. Door de wil van de be zetter was hij vanuit Roermond, waar hij toen ongeveer 10 jaar hoofd van het bureau ivas, naar het noorden geëvacueerd en in ,.de stad" terecht gekomen. Weinig konden we toen vermoeden dat we een vijftal jaren later in Roermond zouden samenwerken aan een ideaal dat hem geheel zijn leven voor ogen heeft gestaan: een goed functionerende landmeetkundige dienst. Zijn slotwoord was steeds: ..het moet af zijn", een uitspraak die hij dikwijls gepaard deed gaan met een krachtige horizontale beweging van de hand bij wijze van onderstreping. Het was deze instelling die hem de uitvoe ring van zijn taak tot een zware plicht maak te. Dat bracht mee, dat hij bijna volmaakt werk van zijn personeel vroeg, maar ook dat hij pas tevreden was als hij het uiterste ge geven had. Is het teveel geweest? Onwille keurig dringt zich deze vraag op bij hen, die hem goed kenden Het zijn er velen geweest, die gelegenheid kregen hem te leren kennen want hij was naast ambtenaar toch vooral ook mens, met belangstelling voor en steun bij moeilijk heden van de mensen, die hem aangingen. Hij heeft nog juist zijn zestigste verjaardag beleefd. Uitvaart en begrafenis getuigden er van dat een man was heengegaan, die in vele harten een plaats had veroverd. We zagen mannen uit de kadastrale wereld uit Noord (Assen) en Zuid (Maastricht)uit Oost (Arnhem) en West (Den Haag), maar ook vertegenwoordigers van diverse provinciale en andere semi-overheidsdiensten. Het was een lange stoet van honderden die hem van zijn huis aan de Willem II-singel naar de kerk begeleidden. Op het vrijwel nieuwe Roermondse kerkhof werd mede namens de Directie van het Ka daster het ivoord gevoerd door de heer C. D. Wolters, ingenieur-verificateur van het Ka daster, die er aan herinnerde hoe de heer Libois zijn zeer persoonlijk stempel had ge drukt op de kadastrale gemeenschap, terwijl de heer Heines, als oud-collega een per soonlijk woord sprak. Met de heer Libois is een zeer markante figuur uit de kadastrale wereld heengegaan, die velen aan zich heeft verplicht door zijn instructieve en waardevolle adviezen en waarvan zijn priester-zoon op zijn bidprentje getuigde: „Wat hij gaf was stevig en solide. Over dit alles lag de milde glans van vreug de en goedheid Dat hij moge rusten in vrede. G. A. B. FRINKING

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 16