*€xcimenuitóicicj&n Rectificaties In nummer 1962-5 zijn op blz. 163, in de linker kolom, enkele onjuistheden geslopen. In het gedeelte dat handelt over Ludolf van Ceulen moet het aantal zijden van de regelmatige veelhoek zijn: 32 212 254 720 (60 X 229): het derde cijfer moet dus een 2 zijn i.p.v. een 5. Dezelfde Van Ceulen berekende n later in 32 decimalen (zie: De arithmetische en geometri sche fondamenten Leiden 1616, een werk dat na zijn dood door de weduwe Van Ceulen is uitgegeven). De berekening in 35 decima len schijnt te zijn gevonden in zijn nagelaten papieren. Het getal was afgebeeld op zijn grafzerk, die vroeger in de Pieterskerk lag. Men noemt dit getal n in 35 dec.) in Duits land nog het Ludolfische (Ludolfiaanse) ge tal. In onze bespreking volgt deze laatste zin ten onrechte direct op ,,in 20 decimalen", waardoor een verkeerde indruk werd gewekt. In nummer 1962-6 is op bladzijde 178, 2e kolom, 5e alinea, sprake van „ontschrankings- machines", die via een lichtsluis verbonden zijn met een donkere kamer. Bedoeld zijn hier ,,ontschrankingskamers" (dat zijn de kamers waarin de ontschrankingsmachines zijn op gesteld), die door een lichtsluis verbonden zijn met een donkere kamer. Bovendien werd door een misverstand de figuur waarnaar in de 2e kolom van bladzijde 179, 2e alinea, wordt verwezen niet opgeno men. Het bedoelde werkschema drukken we alsnog hieronder af. 237 W. K. Strook I Strook 2 Strook 3 12 19 25 H.T.S. VOOR DE BOUWKUNDE, UTRECHT EINDEXAMENS AFDELING LANDMEETKUNDE Geslaagd: P. van den Berg, Vught; M. van den Bosch, Amsterdam; A. van Dam, Bilthoven; A. Ger- ritsma, Zeist; G. Hak, Haaften; P. W. Hoogstaden, Geldermalsen; J. de Leeuw, Velp; J. P. I. M. van der Meer, Den Haag; N. M. Meijer, Hilversum; D. Ottenkamp, Enschede; H. van Steenis, Leiden; C. M. Uijl, Gouda; C. A. van der Vecht, Utrecht; H. E. Veenendaal, Amersfoort; F. B. de Vries, Naar- den; J. E. P. E. Wessels, Munstergeleen; W. Eimers, Amerongen; J. Groenewoud, Amsterdam; T. van Hes-, sen, De Bilt; E. D. Ipenburg, Leusden; P. D. C. de Jong, De Bilt; J. J. W. Keyzer, Rotterdam; J. A. van Lunteren, Zeist; J. H. Neerings, Dordrecht; C. L. Roeleveld, Loenen aan de Vecht; A. R. Salsbach, Utrecht; J. M. Spaans, Amsterdam; H. B. Uytcrwijk, Utrecht; R. van der Ven, Ede; W. J. Vermeulen, Utrecht; F. Westerbroek, Arnhem; C. Zuydendorp, Amersfoort.

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 31