264 3. De op de tekening binnen de begrenzing van elk zodanig gedeelte als kenmerk daar van aangebrachte nummers zijn: I. voor elk gedeelte, welks begrenzing bij de voorgenomen wijziging geen verandering on dergaat: het nummer dat als kenmerk van dat gedeelte is aangebracht op de tekening, welke werd overgelegd bij de aanvrage, die betrek king had op de akte van splitsing, of, indien deze reeds eerder is gewijzigd, op de laatste wijziging daarvan; II, voor de overige gedeelten: de nummers volgende op het hoogste nummer, dat als kenmerk van een gedeelte voorkomt op de onder I bedoelde tekening. In de praktijk komt men vaak een variant van dit geval tegen, n.l. een verruiling van ge deelten van het gebouw (boxen) of van de grond bij dat gebouw (tuintjes), waarbij de grenzen van deze boxen of van deze tuintjes dezelfde blijven. Men wil dan b.v. box 6 (be neden) voortaan beschouwen niet meer als behorend bij appartement 6 maar bij apparte ment 7 en box 7 niet meer als deel van appar tement 7 maar van appartement 6. Al schrijft de letterlijke tekst van art. 6 sub 3a in zo'n geval niet pertinent vernummering der oude indices 6 en 7 voor, de praktijk, de nieuwe tekening voor de nieuwe akte, kan evenwel moeilijk zonder vernummering. Het zou dan ook stellig nuttig zijn als gemeld punt 3a van artikel 6 K.B. 11-8-1952 in dit opzicht kon worden aangevuld of verduide lijkt. Een proeve hiervoor zou kunnen luiden, door artikel 6 lid 3a van het K.B. 11-8-1952 stbl. 444 te lezen als volgt: a. Voor elk gedeelte van het gebouw of van de grond welks begrenzing bij de voorgeno men wijziging geen verandering ondergaat en waarvan al of niet tezamen en in dezelfde onderlinge ligging met een (of meer) ander (e) gedeelte(n) van het gebouw of van de grond het uitsluitend gebruik in hetzelfde appar tement blijft begrepen: het nummer dat als kenmerk van dat gedeelte was aangebracht op de tekening, welke werd overgelegd enz. B. Bij eventuele komende wijzigingen van wet en/of algemene maatregel van bestuur zou het overweging verdienen de meestal ondes kundige vervaardigers van de appartements tekeningen een beetje te helpen door nog en kele nadere uitvoeringsvoorschriften vast te stellen. Men proeft dan als leek reeds van te voren iets van de kadastrale werkzaamheden en archivering, wat het respect voor wet, voorschrift en toepassing kan bevorderen. Bovendien hebben de rijksdiensten onmiddel lijk een goed overzicht van de kadastrale toe passing. Het is m.i. daarom wenselijk het volgende voor te schrijven. a. In de rechter benedenhoek van elk blad van een appartementstekening op de calque op te nemen de navolgende verklaring: Bureau Landmeetkundige dienst van het Kadaster te Gemeente sectie veldwerk hulpkaart Bewaring te Appartementstekening Nr Zie voor wijziging appartements tekening nrdd Archief nr. VERKLARING art. 4 v.h. K.B. 11-8-1952 Staatsblad 444 Ondergetekende, Bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te verklaart, dat voor de/het hiernaast/boven vermelde in de splitsing in appartementen te betrekken perce(e)l(en) de complexaanduiding is/blijft De Bewaarder, Corr

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 12