jSerickten^ MUTATIES error in the optical micrometer". Men kan echter ook volgens een nauwkeurger variant op deze methode werken, waarbij tevens de werking der foutenvoortplanting in acht wordt genomen. De controle werd uitgevoerd met theodoliet Wild T 2 no. 26324. De fouten, die ook hier zijn aangetoond, kunnen bedui dend verkleind worden door de gevraagde hoek te meten bij verschillende micrometer- uitgangspunten. L. Rei s. Discussie over het artikel: De pro blemen van de algemene kaart (D.: Genplan- führung). Men vergelijke hiermee no. 1962-2. Onder de rubriek „Szemle" vinden wij van Dr. I. H a z a een beschouwing over Oefe ningen in de praktijk bij de opleiding van geometers, van Z. Zajzon, Vragen (pro blemen) bij de opleiding van onze landmeters, van Dr. L. L a c k over de bevolkings wereldkaart op schaal 11 000 000 en een dis cussie van sovjetzijde van onze speciaal-afle- vering no. 1 Rectificatie U wordt verzocht op blz. 213 van de vorige aflevering in kolom 5 van het rekenschema rp' A O te wijzigen in cp' A O. Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Aangevraagd werden de blokken Wolden- dorp II in de gemeenten Termunten, Delfzijl, Nieuwolda en Midwolda ter grootte van ca. 4780 ha, Groote Noordwolderpolder in de gemeente Hemelumer Oldeferd ter grootte van ca. 1680 ha, Rekken II in de gemeente Eibergen ter grootte van ca. 270 ha en Vlagt- wedder Essen II in de gemeente Vlagtwedde ter grootte van ca. 370 ha. 280 De verdere rubrieken bevatten een overzicht van de belangrijkste veranderingen in het kaartbeeld der ver schillende landen, nieuws uit de Vereniging voor Geo desie en Kartografie, Literatuuroverzicht en Tijdschrif- tenschouw, w.o. een publikatie van Mr Thuillier, ge titeld: La naissance et l'avènement du dictionnaire mul- tilingue de la F.I.G. en de inhoud van het Tijdschrift voor K. en L., 1961—6. W.K. Kadaster Benoemd m.i.v. l-8-'62 tot techn. ambt. de adj. techn. ambtn. P. Koelewijn, Amersfoort; L. Jakobs, 's-Her- togenbosch en J. D. Kroneman, Roermond; m.i.v. 15-8-'62 P. Rutgers, 's-Hertogenbosch; m.i.v. l-9-'62 P. J. M. v. d. Broek, Roermond en m.i.v. 15-10-'62 C. W. F. v. d. Noordaa, Leiden. In dienst genomen als adj. techn. ambt. m.i.v. l-8-'62 J. Neerings, Haarlem, W. Weimers en H. E. Veenen- daal, Arnhem en J. E. P. E. Wessels, Maastricht; m.i.v. 6-8-'62 C. M. Uyl, Middelburg; m.i.v. 13-8-'62 F. Westerbroek, Eindhoven; m.i.v. 20-8-'62 J. Groene- woud, Eindhoven, R. v. d. Ven, Nijmegen en P. J. v. d. Berg, 's-Hertogenbosch en m.i.v. l-9-'62 C. Zuyden- dorp, Rotterdam, G. Hak, 's-Hertogenbosch en J. A. v. Lunteren, Arnhem. Verplaatst m.i.v. l-8-'62 de teks. H. Bakker van Zwolle naar Almelo R en W. v. d. Westen van 's-Hertogenbosch naar Utrecht; m.i.v. 15-8-'62 de landm. ambt. J. M. de Pleyt van 's-Gravenhage fot. naar Haarlem; m.i.v. l-9-'62 de landm. ambt. K. H. Wagenmakers van Zierikzee R naar Zwolle en D. W. Wisselink van Arnhem naar Arnhem R; m.i.v. l-10-'62 de landm. ambt. G. J. ten Pas van Zwolle naar Al melo; m.i.v. 1-11-'62 de techn. ambt. Ie kl. T. v. Weel den van Amsterdam naar Alkmaar en m.i.v. l-3-'63 de landm. ambt. A A. J. Snellink van Zierikzee R naar Breda R. Van 2-8-'62 tot 2-8-'67 is buitengewoon verlof, buiten bezwaar van 's-Rijks schatkist, verleend aan de landm. ambt. H. L. J. Liedenbaum, Maastricht (i.v.m. uitzen ding naar de Ned. Antillen). Ontslagen m.i.v. l-8-'62 de landm. ambt. G. v. Hum mel, Amersfoort, de teks. Mej. C. M. C. Priem, Haar lem en M. A. v. Leth, Nijmegen; m.i.v. 1-9- 62 de landm. ambt. A H. H. Aalbers, Eindhoven R, de teks. W. de Boer, Groningen, H. v. Heusden, 's-Hertogen- bosch en H. Testerink, Roermond en de tek. o.a. J. M. Bakker, 's-Gravenhage cto. Topografische Dienst, landmeetkundige Afdeling In dienst getreden per l-7-'62 als adj. techn. ambt. op arb.ov.: T. van Hessen. Eervol ontslag per l-8-'62: de techn. ambt. W. Clay. Landmeetkundige Afdeling Provinciale Waterstaat Utrecht: Benoemd per 1-5- 62 tot opz. in vaste dienst; N. M. Linnenbank.

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 28