KLM AEROCARTO n.v. Schiphol - Amsterdam en delen door sinus of cosinus, waarden klei ner dan 1 4, Bij de berekening van het snijpunt van twee rechten die onderling ongeveer een rechte hoek vormen en nagenoeg evenwijdig lopen met de coördinaatassen, zal bij toepas sing van de onder 1 vermelde regel, toch een der tangenten of cotangenten een hoge waarde hebben. Deze kan aanleiding zijn voor minder scherpe resultaten. Om dit te voor komen denke men aan de mogelijkheid de snijpuntberekening uit te voeren in het con trole-coördinatensysteem (X' X Y, Y' X Y em/= y> 50 gr), waarna de gevonden coördinaten Xs', Ys' weer terug vertaald worden in het gewone coördinaten stelsel door te berekenen Xs %(XS'+ Ys') en Ys J (Y/-X,'). 5. Negatieve getallen in het resultaatregis- ter van een rekenmachine zijn slechts door tiendelige aanvulling af te lezen; in het om- wentelingsregister zijn zij daarentegen soms wel direct afleesbaar. Kent U reeds de Onopzegbare Ziektekostenverzekering van de Ambtenaren-Centrale? Bij snijpuntberekening (speciaal denk ik hier bij aan de methode Heckmann-Tienstra) is het werken met tiendelige aanvulling in om- wentelings- en/of resultaatregister onaange naam. Dit is echter te vermijden. a. In het omwentelingsregister zijn negatieve getallen direct afleesbaar. Neem dan zonodig de tekens van allé coördinaten tegengesteld, dus zowel van de X- als van de Y-kolom. b. In het omwentelingsregister zijn negatie ve getallen alleen als tiendelige aanvulling af te lezen. Neem dan zonodig de tekens van óf alle abscissen óf van alle ordinaten tegenge steld, dus van de X- óf van de Y-kolom, en ook van de richtingscoëfficiënten. Samengevat: X en Y tegengesteld, richtingscoëfficiënten behouden hetzelfde teken. X of Y tegengesteld, richtingscoëfficiërjten tegengesteld teken geven. C. A. C. Best Luchtfoto's Getekende kaarten Fotografische overzichten Plattegronden 312 Onze Leden-verzekerden genieten, naast een uiterst soepele schaderegeling, o.a. vergoeding van de kosten van een onbeperkt aantal huisartsvisites; 80% van de voorgeschreven medicijnen; een onbeperkte verpleegduur in ziekenhuis of sanatorium de specialistische behandelingen met of zonder ziekenhuisopname. Op Uw verzoek verstrekken wij U gaarne volledige inlichtingen over onze specifieke ambtenaren-ziektekosten verzekering. Ondergetekende verzoekt „De Ambtenaren Centrale Graaf Florisstraat 50 te Rotterdam-3, tel. (010) 3 38 60 of 5 90 70, inlichtingen te verstrekken over haar ziekte kostenverzekering. Naam Adres: Functie: AËROCARTO

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 26