BERICHTEN 383 van en nil het N.G.L. N.G.L.-Congres 1963 In zijn vergadering van 17 november j.l. heeft het bestuur van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde besloten in 1963 weer een congres te houden. Aan dit congres zal een grote tentoonstelling van landmeetkundige instrumenten en dergelijke worden verbonden. Een commissie bestaande uit de heren E. Schrikkema Ing., H. A. M. Tijsmans en M. L. Veen Ing. is met de voor bereiding en organisatie belast. Correspon dentieadres: Roemer Visscherstraat 48, Arn hem. Tel. (08300) 22059, Noteert u vast de volgende gegevens: Data: Congres vrijdag 18 oktober 1963. Tentoonstelling vrijdag 18 en zaterdag 19 ok tober 1963. Plaats: Musis Sacrum, Arnhem. Congresthema: Indirecte afstandmeting. RAYONBIJEENKOMSTEN N.G.L. In zijn vergadering van 17 november 1962 is door het bestuur van de Stichting Neder lands Genootschap voor Landmeetkunde aangewezen als commissaris voor de rayon bijeenkomsten: de heer J. F. Cock Ing. Adriaan van der Doesstraat 38c, Rotterdam 13, tel. 010183460. Commissies die een rayonbijeenkomst willen organiseren worden verzocht daarover in een vroeg stadium con tact met de heer Cock op te nemen. Deze verstrekt alle inlichtingen over organisatie, financiële regelingen en eventueel beschik bare sprekers en te behandelen onderwerpen. Rayonbijeenkomst te Arnhem op 28nov. 1962 In zijn openingswoord memoreerde de voor zitter het heengaan van H.K.H. Prinses Wil- helmina in de vroege morgen van deze dag, waarna enkele ogenblikken stilte werden be tracht. Gezien het besloten karakter van deze bijeenkomst, die als een studiebijeenkomst is te beschouwen, heeft de organisatiecommissie gemeend de lezing van Ir. W. Bakker, Hoofdingenieur van de Provinciale Water staat van Drente, Hoofd van de landmeet kundige dienst, te mogen laten doorgaan. Het behandelde onderwerp was gelijk aan dat, hetwelk in februari 1962 in Groningen werd besproken, n.l. Detailmeten. Aan de hand van diverse praktijkvoorbeelden behandelde Ir. Bakker voor de pauze de op zet van het meetlijnennet en de diverse moge lijkheden voor controle. Het is niet direct nodig in het terrein eventuele fouten op te sporen, maar we moeten wel zodanig meten, dat op het kantoor de fouten er uit komen. De tussentijds gestelde vragen deden een levendige discussie ontstaan, waaruit bleek, dat onder de 76 aanwezigen, vertegenwoor digers van verschillende landmeetkundige diensten, wat betreft de controle nogal ver schil van inzicht bestond. Na de pauze schonk Ir. Bakker vooral aan dacht aan de in de H.T.W. gestelde richt lijnen voor de opzet van een meetlijnennet en de verdichting daarvan en de nauwkeurig- heidseisen voor de detailmeting in verband met de idealisering van het te meten object. Hierbij werd er op gewezen, dat de H.T.W. een handleiding is, waarbij nog veel ruimte aan het persoonlijk initiatief wordt gelaten. Ir. Bakker heeft de redactie van Geodesia toe gezegd te zijner tijd het behandelde in een artikel te zullen verwerken, zodat men het gehoorde nog eens rustig zal kunnen nalezen. Vermelden we tenslotte nog, dat aan de aan wezigen een enquêteformulier werd uitge reikt met het doel gegevens te verkrijgen om trent meest gewenste plaats en tijdstip voor dergelijke bijeenkomsten en betreffende on derwerpen, die men graag in een volgende bijeenkomst behandeld zou willen zien. Nadat de voorzitter Ir. Bakker de dank van allen had overgebracht voor hetgeen hij ons hedenavond had verteld, deed hij nog enkele voorlopige mededelingen over het in oktober 1963 in Arnhem te houden N.G.L.-congres, waarbij speciaal een beroep op de ..Arnhem mers" onder de aanwezigen werd gedaan bij de voorbereiding te helpen. v. U. VAN DE ADMINISTRATIE De administrateur, Schimmelpennincklaan 9, Utrecht, vraagt de tegenwoordige adressen van: J. C. W. Brouwer, vroeger Kerksteeg 7, Mid delburg. L. J. Brouwers, vroeger Vinkstraat 22, Breda. A. J. E. Ravesteijn, vroeger Lorentzstraat 21, 's-Hertogenbosch. A. F. Baank, vroeger te Utrecht, nu waar schijnlijk Nederlandse Antillen. N. G. Dekker, vroeger Adriaan Poorter straat, 's-Hertogenbosch. Wie hierover inlichtingen kan verstrekken, wordt verzocht deze door te geven aan bovenvermeld adres.

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 21