388 deze bespreking, met name denken we hierbij aan die van de landmeetkundige berekenin gen, duidelijker gesteld zal zijn, zodat ze ook door toekomstige kandidaten te volgen is. En waarom is bij dit onderdeel alleen aandacht besteed aan de oplossing met behulp van loga ritmen en niet aan die met de rekenmachine? Deze oplossingen lopen nl. niet, zoals wel het geval is met de opgave grootteberekening, ge heel parallel. Het woord snijpuntberekening of voorwaartse snijding is bij de bespreking van de eerste opgave zelfs niet vermeld. Landmeetkundig Tekenaar. Tien kandidaten namen deel aan het schriftelijk gedeelte, waar van slechts één tot het mondeling gedeelte kon worden toegelaten. Aan deze werd het diploma uitgereikt. Bij de bespreking van de onderdelen van het examen wijst de commissie op tal van lacunes. Bij die gedeelten van het examen waarvoor de opgaven identiek waren aan die van het examen voor landmeettechnicus (landmeet kundige berekeningen en grootteberekening) zijn ook de verslagen gelijkluidend. Degenen, die voor de examens opleiden en toekomstige kandidaten, wordt dringend aan geraden kennis te nemen van. de volledige in houd van de verslagen, opdat in het vervolg de resultaten met sprongen omhoog zullen gaan. Dit is van groot belang voor de kandi daten. Ook de leden van de examencommissie zullen dan met nog meer animo hun tijd be schikbaar stellen. De examenopgaven van dit jaar voor land meettechnicus, evenals die van de jaren 1946, 1947, 1951 en 1953 tot en met 1961, met de bijbehorende verslagen, en die voor landmeet kundig tekenaar, evenals die van de jaren 1951, 1952 en 1955 tot en met 1961, met de bijbehorende verslagen, zijn tegen betaling van 1,- per examen verkrijgbaar bij de secretaris van de examencommissie, Kanaal- weg 3b, Delft, door storting of overschrijving van het verschuldigde bedrag op postrekening nummer 379940 t.n.v. Ir. M, A. Idol Craanen te Voorschoten, onder duidelijke opgave van hetgeen men wenst te ontvangen. Bij de secretaris van de examencommissie is eveneens, gratis, verkrijgbaar „Algemene be palingen en Examenprogramma voor de examens ter verkrijging van de diploma's Landmeettechnicus, Landmeetkundig Teke naar en Landmeetkundig Rekenaar Dit prospectus is in een nieuwe vorm gegoten, de inhoud is omgewerkt en anders gegroepeerd. C. A. C. B. N.L.F.-EXAMENS 1963 De Nederlandse Landmeetkundige Federatie maakt bekend, dat in 1963 examens zullen worden afgenomen voor het diploma land meettechnicus, het diploma landmeetkundig tekenaar en het diploma landmeetkundig rekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in april, het praktische resp. het mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmeldingen voor de examens moeten op een daarvoor bestemd formulier geschieden voor 1 februari 1963 bij de secretaris van de examencommissie, Kanaalweg 3b, Delft. Dit formulier is gratis bij de secretaris te ver krijgen. Om tot de examens te worden toegelaten, moét de kandidaat bij de aanmelding overleg gen: a. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich ge durende de voorgeschreven termijn prak tisch heeft geoefend en de vereiste werk stukken zelf heeft vervaardigd. Kopieën van deze werkstukken worden niet geac cepteerd. b. Het examengeld van 50,moet voor 1 februari 1963 worden gestort op post rekening nr. 379940 t.n.v. ir. M. A. Hol Craanen te Voorschoten. Betreffende de onder a genoemde voorge schreven termijn van praktisch werken: dit be tekent voor de kandidaat-landmeettechnicus dat hij gedurende tenminste 100 velddagen de landmeetkunde moet hebben beoefend, terwijl van de kandidaat landmeetkundig tekenaar wordt gevraagd, dat hij gedurende tenminste 100 kantoordagen het landmeetkundig teke nen praktisch heeft beoefend en voor de kan didaat landmeetkundig rekenaar wordt ge vraagd. dat hij gedurende tenminste 100 kan toordagen het landmeetkundig rekenen prak tisch heeft beoefend. Uitvoeriger informatie over deze examens kan worden verkregen door het aanvragen van het prospectus bij de secretaris van de commissie. „NAKAARTEN" Tegelijk met het achtste lustrum en ter op luistering van het driedaags congres van de Vereniging van Utrechtse geografische stu denten is op 7, 8 en 9 november jl. een ten-

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 26