de vierde jaargang voltooid 391 Met deze bladzijde wordt de inhoud van Geo- desia voor wat de 4e jaargang betreft volge- maakt. Misschien vindt u dit het minst be langrijke van alles wat u in het afgelopen jaar ter lezing en bestudering door ons werd aan geboden en slaat u dit dus over. Dit nemen we u niet kwalijk, al zouden we het jammer vinden, want al is het misschien weinig inte ressant, toch lijkt het ons gewenst even een terugblik op de gang van zaken in het afge lopen jaar te werpen en na te gaan wat goed en niet goed was. Zonder ons zelf lof toe te willen zwaaien, want deze lof komt niet de redactie, maar de schrijvers van de diverse artikelen toe, menen we te mogen zeggen, dat de totaalindruk die deze jaargang nalaat een goede is. Dit goede zit niet in de ook dit jaar weer toegenomen hoeveelheid pagina's tekst, al vinden we het prettig dat tot uitbreiding daarvan de moge lijkheid aanwezig was, maar meer in de aard van de aangeboden kopij. Niet de kwantiteit maar de kwaliteit is tenslotte beslissend voor de eindindruk. We willen daarom in de eerste plaats dank brengen aan allen die ons kopij zonden, voor hun medewerking, maar vooral ook voor de prettige wijze waarop zonodig de door onze wetenschappelijk adviseur gegeven aanwijzin gen tot verbetering van een artikel werden aanvaard en verwerkt. Tegenover de hiervoor gememoreerde ver heugende feiten moeten we tot onze spijt helaas constateren, dat ook in dit jaar het aan bod van kopij uit de kring van de kadaster collega's zeer klein was en dat van deze zijde vooral zo weinig technische artikelen komen. Prettig was het daartegenover, dat door enkele inzendingen van in het buitenland werkzame landmeetkundigen bleek, dat Geo- desia ook daar met belangstelling wordt ge lezen en mede helpt het contact met het vader land te onderhouden. De in het begin van het jaar gehouden enquête onder de landmeetkundige diensten buiten kadaster en rijkswaterstaat verschafte ons waardevolle gegevens omtrent deze diensten en tevens contactadressen bij deze onderling zo los van elkaar staande groepen, waartussen ons blad een waardevolle schakel wil zijn, zowel als tussen de twee grote diensten van kadaster en rijkswaterstaat. Nog steeds bestaat er tussen al deze diensten onderling vaak onnodig misverstand doordat men van elkanders werkzaamheden te weinig weet. Moge Geodesia ook in de toekomst bijdragen tot betere kennis van elkander eh daardoor tot meer waardering van elkanders standpunt. Tenslotte verheugt het ons, dat ondanks het feit dat er het gehele jaar geen vraag binnen kwam, de rubriek ,,Weet U" nog niet ver geten is en er voor dit laatste nummer nog een vraag werd ingediend. We hopen dat dit een begin voor meer mag zijn. In 1963 hoopt de redactie met de verzorging van de inhoud op dezelfde wijze door te gaan. Alleen de rubriek Literatuuroverzicht zal in haar huidige vorm verdwijnen en worden ver vangen door een in kleine letters gedrukte rubriek Literatuuropgave, waarin alleen de namen van de schrijvers en de titels van de diverse publikaties worden vermeld. Daar naast komt een rubriek Aandacht voor waarin op belangrijke artikelen eventueel nader kan worden ingegaan door ieder die daaraan behoefte voelt of er aan mee wil wer ken. En we hopen dat het er velen zullen zijn. Verder ligt het in de bedoeling de rubriek Opgaven met landmeetkundige inslag vaker dan tot dusver op te nemen. Met de wens dat onze lezers een gezegend Kerstfeest en een voorspoedig 1963 deelachtig moge zijn, willen we deze jaargang besluiten. De Redactie. ABONNEMENTEN GEODESIA Het bestuur van de Stichting Nederlands Ge nootschap voor Landmeetkunde heeft de abonnementsprijzen voor op 1 januari 1963 of later ingaande abonnementen ongewijzigd als volgt vastgesteld: Vrije abonnees (niet-leden van één der aan gesloten verenigingen) per jaar 12,50. Studerenden aan T.H. of H.T.S. per jaar 7,50. Het bestuur verzoekt de abonnees vriende lijk de bij het ingaan van het nieuwe jaar abonnement verschuldigde abonnementsgel den te willen overmaken op postgiro 223150 t.n.v. de penningmeester van de Stichting N.G.L., Zocherstraat 77-1, Amsterdam-Wl of op de bankrekening van het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde bij de Nederlandsche Handelmaatschappij, bijkan toor Surinameplein te Amsterdam.

(NGT) Geodesia | 1962 | | pagina 29