een tekenaar 14 heden, die tot nu toe na de stemming door de kadastrale ruilverkavelingsdienst zelf wer den verricht. Vóór de stemming vinden ook dikwijls in opdracht van de Cultuurtechnische Dienst reeds diverse metingen plaats, waarbij met de landmeetkundige afdeling van deze dienst wordt samengewerkt, terwijl de me tingsstukken later aan de kadastrale ruilver kavelingsdienst worden afgegeven, terwijl wanneer er een commissie van voorbereiding is ook in deze fase vaak reeds nauw met de kadastrale ruilverkavelingsdienst wordt samengewerkt. Met het bovenstaande is getracht een beeld te geven van het uitgebreide en veelomvat tende terrein van de landmeetkunde, dat door de landmeetkundige dienst van de Neder- landsche Heidemaatschappij wordt bestreken. De aandachtige lezer zal het hierbij zijn opge vallen dat bij al deze werkzaamheden het waterpassen niet is genoemd. Toch is water passen een heel belangrijk onderdeel van de werkzaamheden van de Nederlandsche Heide maatschappij, waarvoor onder meer door lopend meer dan 100 Zeiss Opton waterpas instrumenten in gebruik zijn. Het waterpassen wordt echter niet verricht door de landmeet kundige dienst, maar in hoofdzaak door de technisch ambtenaren, opzichters en tech nisch assistenten van de Technische Dienst en, voor zover het terrein-waterpassingen ten behoeve van wettelijke ruilverkavelingen in opdracht van de Cultuurtechnische Dienst be treft, door een speciale opnameploeg van de Technische Dienst. In verband met de grote omvang van de opnamewerkzaamheden voor dwars- en lengteprofielen is momenteel een onderzoek naar de mogelijkheden om de uit werking van de opnamegegevens te mechani seren in een zodanig stadium, dat binnen af zienbare tijd verwacht mag worden dat tot een dergelijke mechanisering zal worden over gegaan. Tevens is geheel buiten beschouwing gelaten het landmeetkundig werk dat in het buiten land wordt verricht. Deze werkzaamheden werden tot voor kort grotendeels door het personeel van de Landmeetkundige Dienst verricht, maar thans is een aparte landmeet kundige afdeling voor het buitenlandse werk in opbouw. Dit wil echter niet zeggen, dat het personeel van de Landmeetkundige Dienst nu niet meer met het buitenlandse werk te maken krijgt of niet meer wordt uitgezonden. De landmeetkundige afdeling van de buiten landse dienst bedoelt slechts een kern te vormen voor de leiding van het werk, terwijl voor de uitvoering nog dikwijls een beroep op de Landmeetkundige Dienst moet worden gedaan voor assistentie. Het personeel is hierdoor in staat een ruime ervaring op allerlei gebied op te doen, wat ook het werk in Ne derland weer ten goede komt. Bij de dienst van openbare werken kan worden geplaatst in de rang van adspirant-tekenaar of tekenaar C, die in hoofdzaak zal worden belast met werkzaamheden van landmeetkundige aard. Salaris: adspirant-tekenaar: ƒ3.015,94 tot ƒ4,891,39 tekenaar: 3.979,01 tot ƒ5.537,66 Genoemde bedragen worden verhoogd met 4 vakantie toelage en de huurcompensatie van 27,20 per maand voor gehuwden en voor ongehuwden van 23 jaar en ouder. De regelingen inzake vergoeding van reis- en pension kosten, verplaatsingskosten, studiekosten en premiesparen zijn van toepassing. De gemeente is aangesloten bij het I.Z.A. Groningen- Drenthe. Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijnen van dit blad te richten aan de directeur van de dienst van openbare werken, Gedempte Zuiderdiep 96, Groningen.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 14