1962 jaar van toenadering! 1963 jaar van verbondenheid? 1962 was voor het N.G.L. een goed jaar! Geen spectaculaire demonstraties, maar een solied, oer-Nederlands uitbouwen en verstevigen van de organisatie en een in groter oplaag en in houd verschijnen van „Geodesia". We zullen dus niet lang stil staan bij al het geen in het afgelopen jaar door en voor het N.G.L. gedaan is. Dank aan de redactie van „Geodesia" en dank aan de auteurs. Dank aan de bestuursleden, dank aan de aangesloten verenigingen. Dank aan allen die zich voor het N.G.L. en „Geodesia" ingezet hebben. Wij hopen dat U voor Uzelf niet helemaal tevre den bent, zodat U nu met het voornemen be zield bent in 1963 er nog meer aan te doen. Hierbij ook anderen stimulerend zich voor ons blad en voor het N.G.L. in te spannen. Iedereen ziet nu wel in hoe belangrijk het N.G.L. voor de representatie van onze groe pen in de Nederlandse landmeetkundige wereld is. Laten dan ook allen die iets kunnen doen, medewerkers zijn. Dank! 1962. Het jaar van de toenadering? Het lijkt er wel op. Amerika en Rusland Oost en Westhet Concilie in Rome en de overeen komst tussen Nederland en Indonesië. Zou 1963 na dit jaar van toenadering het jaar van verbondenheid kunnen worden? Laten we het hopen! In het landmeetkundige leventje in Neder land, hoe onbelangrijk ook tegenover het 3 wereldgebeuren, zijn dezelfde symptomen waar te nemen. De academisch gevormden in de landmeet kundige wereld van Nederland, verdeeld in twee verenigigen, hebben op hun jaarverga deringen besloten, pogingen in het werk te stellen een fusie aan te gaan. Toenadering! In 1963 verbondenheid? Wij hebben in 1962 verschillende stemmen uit deze kringen gehoord, die de individuele samenwerking, die wij vanaf het begin van onze oprichting met grote dankbaarheid con stateerden, willen zien omgezet in een wat nauwere band. Een Nederlandse landmeet kundige federatie, uitgestrekt over allen, die in de Nederlandse landmeetkunde werkzaam zijn. Dat deze gedachten in 1962 in moties op de respectievelijke jaarvergaderingen konden worden vastgelegd en aangenomen, tekent dit jaar toch weer als het jaar van de toenadering. In 1963 verbondenheid? Dit lijkt welhaast een onmogelijkheid. Maar wat is nu niet mogelijk gebleken, dat tien jaar geleden volkomen uit gesloten leek? Professor Schermerhorn schreef in het eerste nummer van „Geodesia" een welkom. Hierin kwamen de volgende zinnen voor: Is het een te gewaagde gedachte uit te spreken, dat eens ook het nieuwe Genootschap voor land meetkunde naast de vereniging voor Foto- grammetrie en misschien ook naast de Neder landse Cartografische Vereniging tot de Ne-

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 3