cMa.nda.ckt voor 59 1Geven van meer bekendheid aan het N.L.F.-diploma. 2. Verhogen van de waarde van dit diploma. 3. Streven naar een uniforme opleiding. 4. Contact zoeken met de N.L.F. 5. Contact zoeken met de B.T.A. 6. Streven naar een federatie met andere verenigingen van middelbaar landmeet kundigen. 7. Op de hoogte raken van de werkzaam heden van collega's. 8. Uitgeven van een tijdschrift. 9. Houden van vergaderingen en lezingen. 10. Vormen van studiegroepen. Wanneer we ons thans bezinnen op hetgeen tot stand werd gebracht blijkt dat we een heel eind gevorderd zijn met het verwezen lijken van deze punten. Met het groter wor den van de vereniging is thans bezinning nodig hoe een en ander verder uitgebouwd kan worden. Behalve de gebruikelijke agendapunten stond op de agenda de verkiezing van een nieuwe voorzitter, daar de heer Cock zich niet weer beschikbaar meende te moeten stellen. Met algemene stemmen werd in zijn plaats geko zen de heer J. F. van Weelden te Dordrecht. De heer M. L. Veen Ing. werd weer voor een jaar aangewezen als vertegenwoordiger van de V.v.L. in de redactie van Geodesia. In verband met de lustrumviering werd 's middags een enigszins feestelijke lunch ge bruikt, waaraan door alle aanwezigen werd deelgenomen, en vervolgens een rondvaart door de Amsterdamse grachten en langs de IJ-tunnelwerkzaamheden gemaakt, waarbij de heer P. Mosch op prettige en overzichte lijke wijze een uiteenzetting gaf van de daar aan voor de afdeling Landmeten van de Dienst voor Openbare Werken van Amster dam verbonden werkzaamheden en proble men. M. V. THEMATISCHE KARTOGRAFIE EN DE EUROPESE BEWEGING Het maandblad van de Europese Beweging Nieuw Europa", 15e jg., no. 10111-1962, bevat een artikel van j.a.b. dat iets nieuws wil vertellen. De Europese éénwording vraagt om vele dingen, zo schrijft deze medewerker, waaraan men veelal op het eerste gezicht niet denkt. Eén er van is een Europese kartografie. Want ondanks alle Europese kaarten in uw atlas om maar niet te spreken van de over vloed aan kaarten waarmee de hedendaagse toerist wordt overstroomd blijkt er nog geen Europese kartografie te bestaan. De man van het vak, die meer aan het hoofd heeft dan landkaarten alleen, heeft ondervonden dat achter de wijdopen deur van ons Europese huis in wording ook voor hem een enorme drempel van moeilijkheden ligt, zo hoog dat hij lelijk op zijn neus zou vallen als hij die deur zou binnenwandelen met de illusie van ,,dat Europese varkentje wassen wij wel even". Wie kon dat beter weten dan Dr. I. B. F. Kormoss, lector aan het Europacollege in Brugge en hoofd van de afdeling Kartografie van dit instituut, die met medewerking van de heer Gabriël Quencez, leraar aan de Europese school in Luxemburg, zo juist een serie van twaalf verrukkelijk uitgevoerde Europese kaarten heeft vervaardigd, die voor de voor lichtingsdiensten van de Europese Gemeen schappen beschikbaar zijn gesteld. Een man, verliefd op de kartografie, bij uit stek een vak voor mensen die hun leven wijden aan een arbeid die naast broodwinning ook hobby is, een beroep met illustere voor gangers als Mercator en Blaeuw. Kartografie is het middel, zegt Dr. Kormoss, om op de meest duidelijke wijze de menselijke en economische gegevens samen te voegen en daardoor ook één van de beste middelen om de wetenswaardigheden van onze tijd te ver spreiden en bekendheid te geven. Deze kartograaf denkt n.l. niet in termen van landkaarten zonder meer, die per defi nitie alleen maar weergaven zijn van een deel (of geheel) van het aardoppervlak in een plat

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 25