itercituuropcfcivg^y 63 Allgemeinc Vcrmessungs-Nachrichten 196212 G. Paul, Zuteilungsanspruch, Vorteilsausgleich und Flachenbeitrag in der Baulandumlegung nach dem Bun- desbaugesetz. O. Kriegel, Zum 76 des Bundesbaugesetzes. G. Bohnsack, Zur Beschleunigung der Baulandumle gung. M. Drodojsky, Optische Streckenmessung mit Theodo- lit ohne Basislatte. H. Belau, Die Verwendung von astronomisch oder mit Vermessungskreisel orientierten Richtungen zum Auf- finden unterirdischer Vermarkungen. G. Bohnsack, Zweckdienlichkeitsbescheinigungen und Unschadlichkeitszeugnisse. 1963—1 H. Harry, Möglichkeiten einer Anpassung der Organi sation der Vermessungsarbeiten und der funktionellen Folgearbeiten an die neuzeitliche Entwicklung der Ver- messungs- und Rechentechnik. H. Zetsche, Dcr erste geodatische Satellit umkreist die Erde. G. Klietsch, Prograinmierung elektronischer Rechen- anlagen (grundlegende Bemerkungen) G. Schlegtendal, Zur Ermittlung von Grundstückswer- ten nach dem Vergleichswertverfahren. Cultuurtechnisch Tijdschrift 1962—4 lr. A. J. Flach, Het verkeer op landbouwwegen in twee ruilverkavelingsgebieden in Friesland. C. van Wijk, De verkaveling van de oude veen koloniën. J. G. Roijakkers, Een lineaire programmering van de invloed van de kavelafstand op de bedrijfsresultaten van veenkoloniale akkerbouwbedrijven. Dr. R. H. A. van Duin en Th. J. Linthorst, De invloed van de grondverzetsafstand op de keus van het trans portmiddel. Drs. L. J. Locht, Het effect van cultuurtechnische in vesteringen in afhankelijkheid van de mobiliteit van arbeid en vermogen. Dcr Fluchstab 1962—5 H. Möbus, Ab 1802 schulgeldfreie Vermessungskurse in Mainz! W. Weih, In memoriam Gerhard Mercator. K. Knoth, Baupreisentwicklung und Wertschatzung. E. Jacobs, Trigonometrische und polygonometrische Berechnungen in den neuen Vermessungsvordrucken (Fortsetzung) 1962-6 J. Heyink, Xerographie, ein wirtschaftliches Reproduk- tionsverfahren. E. Jacobs, Trigonometrische und polygonometrische Berechnungen in den neuen Vermessungsvordrucken (Fortsetzung). Gcodcticky a Kartograficky obzor 1962—12 O. Valka, Mechanisering van de bewerking der meet gegevens volgens numerieke methoden. B. Nedvêd, Mogelijkheden van een vermindering der topografische herziening in open gebied van de kaart 1 10 000. M. HauJ, Nieuwe elementen in de constructie der geo detische instrumenten (met veel tekeningen). Sima, Automatisering van de arbeid betreffende op namen voor de kaarten t.b.v. de landbouw langs foto- grammctrische weg. 1963-1 Vykutil, Benaderde oplossing van de geodetische hoofdopgaven voor grote afstanden (tekeningen, be rekeningen, literatuurlijst). V. Forman, Het kreisel- (gyroscopisch) kompas als modern instrument in de geodesie. M. Cimbalnik, Berekening van coördinaten en hoogten uit paspunten m.b.v. de tellurometer gemeten. (Redactioneel): Over de verdere ontwikkeling van het Tsjecho-slowaakse vaktijdschrift G. a K. obzor; Be spreking van de temata en de komende prijsvraag geodesie 1963 van USGK. Österreichische Zeitschrift für Vcrmessungswesen 1962-5 R. Boxan, Die elektronische Netzeinschaltung (Schluss) H. Brunner, Die Zielfehlertheorie. P. Meissl, Die innere Genauigkeit eines Punkthaufens. Przeglad gcodczyjny 1962-12 J. Szymonski, De tegenwoordige en toekomstige positie van de landmeter en de ontwikkeling van het land- inetersberoep. S. Krynski, De technische ontwikkeling en de opleiding van nieuwe landmeters. I. Szantyr, Het geodetisch kader in de jaren 1960 1980. M. Frankiewicz, Scholing van het geodetisch kader op middelbaar niveau. Dr. Z. Skapski, Onderwijs en vakopleiding van de nieuwe landmeter. K. Janiszewski, Het probleem van het geodetisch kader in het gebied van Olsztyn in het licht van de algemene landbouwkundige ontwikkeling van dat gebied in de jaren 19601980. M. Malesinski, De moderne landmeter. E. Kozarski, De landmeter en stads- en ruimtelijke planning (V). In de rubriek „Miscellania": E. Berezowski, Grenskwesties in Polen in de XHIe tot de XVIIIe eeuw. S. Ostaficzuk, Het gebruik van microstereofotogram- metrie bij het geologisch onderzoek.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 29