IR. F. H A R K I N K veertig jaren bij het Kadaster 37 1 MAART 1963: door P. S. Teeling Ing., Technisch Hoofdambtenaar van het Kadaster Ir. F. Harkink Vrijdag 1 maart aanstaande kan de feestvlag worden uitgestoken op het C.T.O., het Cen traal Teken- en Opleidingsbureau van het Kadaster aan de Nieuwe Haven in Den Haag. Op die dag namelijk is het veertig jaren ge leden, dat ir. F. Harkink de welbekende opleider van honderden middelbare landmeet kundige ambtenaren en hoofd van het C.T.O. bij het Kadaster in dienst trad. Met graagte nam ik de uitnodiging aan van de redactie van Geodesia, om ter gelegenheid van dit feestelijk gebeuren in ons maandblad van het Nederlands Genootschap voor Land meetkunde de aandacht te richten op deze be langrijke figuur uit de Nederlandse land meetkundige wereld. Belangrijk naar mijn onbescheiden mening niet alleen voor de kleiner wordende kring van landmeters en geodetisch ingenieurs waarin hij zich voor namelijk bewoog, doch ook en bovenal voor de steeds groeiende groepen van beoefenaren der praktische landmeetkunde (de middelbare landmeetkundigen) met welke hij zich vooral in de laatste dertig jaren intensief heeft bezig gehouden. Belangrijk niet slechts voor het grote corps van Technische Ambtenaren van het Kadaster, maar ook voor hun vakgenoten, werkzaam bij de lagere overheids- en semi- overheidsorganen en particuliere maatschap pijen en ingenieursbureaus. Want van het grote aantal oud-deelnemers der cursus- Harkink uit de dertiger jaren en van de vele honderden oud-leerlingen van de ruim vijf entwintig C.T.O.-cursussen vlogen ver over de honderd uit het kadastrale nest en brachten het hun door ir. Harkink geleerde tegen hoger salaris in praktijk bij de talrijke landmeetkun dige diensten van gemeenten, provincies en maatschappijen, en van andere rijksorganen hier en in den vreemde. Het prille begin Ir. Ferdinandus H a r k i n k, geboren op 5 januari 1900 in de Hofstad, maar opgegroeid in Gouda, waar hij in 1918 met glans zijn H.B.S.-diploma behaalde, is een der eersten die in de gelegenheid waren de pas-ingestelde volledige landmeterscursus aan de Landbouw hogeschool te Wageningen te volgen. Om tot

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 3