42 »-m» «**l Vergadering van de Commissie voor het veeltalig woordenboek van de F.I.G. v.r.n.l. o a. Dipl.-Ing. H. Melchers, Ir. F. Harkink, Prof. Dr. E. Gigas, Prof. Dr L. Hegg, M. R. Thuillier en Ing. H. A.Krüger druk beleefde, dat zijn werkje ,,De bepaling van de grootten van percelen' het vorig jaar voor de derde keer werd gedrukt, en dat in 1957 de 2e druk van zijn Gerichte Vlakke Driehoeksmetingwerd uitgegeven. Zijn In leiding tot het praktisch rekenendie hij kort voor de oorlog gereed maakte, zag hij in 1949 en in 1960 herdrukt. Aan de samenstelling van een der belangrijkste handboeken op het ter rein van de landmeetkunde, ooit in ons taal gebied verschenen, de Handleiding voor Technische Werkzaamheden van het Kadas ter, de H.T.W., had hij een zeer groot aan deel. Naast dit reeds overweldigend vele verzorgde hij nog een klapper op de jaargangen 1885 1934 van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, samen met de heren Jonas en Nikkels. De bestudering van het vraagstuk der toegankelijkheid van de landmeetkundige literatuur in Nederland 1937) had de samen stelling tot gevolg van de voor studie zeer belangrijke catalogus der Bibliotheek voor Ka daster en Landmeetkunde, waarvan hij be heerder is. En dan kort na de Bevrijding de publikatie (samen met wijlen ir. W. van Riessen) van het manifest .Gedachten over vernieuwing" dat als een klaroenstoot door alle geledingen van ons dienstvak klonk, en waarvan de be tekenis en het peil verre uitgingen boven de vele uitingen in woord en geschrift die in tien tallen voorafgaande jaren over personeels- en organisatieproblemen aan de openbaarheid waren prijsgegeven. Talrijk zijn de taken geweest, waarmee ir. Harkink zich in zijn loopbaan belastte. Veel in tal waren de commissies waarvan hij uit hoofde van zijn aanleg lid was geworden. Zo is hij sinds 1951 lid van de Normalisatie commissie en van de Centrale Taalcommis sie, van de Subcommissie Landmeetkunde voor het Hoger Technisch Onderwijs en van die voor geodetische terminologie. Geheel in deze lijn ligt zijn werkzaamheid in de com missie voor de samenstelling van het veeltalig woordenboek van de Internationale Landme tersfederatie, waarin hij kon samenwerken met internationaal bekende specialisten als de Fransman Thuillier, dr. Gigas van het Insti- tut für Angewandte Geodasie en prof. Hegg uit Lausanne. Dank zij mede het doorzetten van ir. Harkink werd de uitgave van dit land meterswoordenboek kortgeleden gerealiseerd. De correctie van de drukproeven alleen al moet hem een oceaan van vrije tijd hebben ge kost. Inderdaad een belangrijke figuur uit de Nederlandse landmeetkundige wereld en een medewerker aan de verheffing van honderden van hen die in het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde hun thuis vinden, gaat vrijdag 1 maart aanstaande zijn 40-jarig ambtsjubileum vieren. Met recht kan dan de feestvlag worden uitgestoken!

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 8