BERICHTEN N.G.L. van en uit het 97 N.G.L.-congres en tentoonstelling 1963 De voorbereidingen voor congres en tentoon stelling verlopen uitstekend. De aanmeldin gen voor de tentoonstelling stromen binnen. Voor het congres kan de congrescommissie de verheugende mededeling doen, dat alle aangezochte sprekers zich bereid hebben ver klaard mede te werken, zodat de namen thans bekend kunnen worden gemaakt: Prof. A. Kruidhof, Ir. G. A. van Wely, Ir. J. C. O. van Gij sen, allen verbonden aan de afdeling Land meetkunde van de Landbouwhogeschool te Wageningen, E. N. Blink, Bureau van de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster te Maastricht, en Ir. R. Jonkers, Hoofd Land meetkundige Dienst Koninklijke Nederland- sche Heidemaatschappij te Arnhem. Achtereenvolgens zullen door hen de volgen de onderwerpen worden behandeld: Historische ontwikkeling van de indirecte af standmeting. Indirecte afstandmeting voor de bepaling van de meetkundige grondslag. Uitwerking van tachymetrische opnamen. Indirecte afstandmeting voor situatiemeting en daarmede verbandhoudende problemen voor het Kadaster. Toekomstverwachting voor de indirecte af standmeting. Regionale bijeenkomst Groningen Vrijdag 19 april a.s. 's avonds om half acht wordt in Het Wegenbouwcentrum, Nieuwe Ebbingestraat 64 te Groningen een rayon bijeenkomst gehouden. De heer W. M. van Breen, technisch-hoofd- ambtenaar-B bij afd. Landmeten van de ge meente Rotterdam, zal dan spreken over Landmeetkundige werkzaamheden bij de Metro. Deze lezing wordt dit seizoen veel ge vraagd waaruit mag worden geconcludeerd, dat het een zeer interessante lezing belooft te worden. Laat het dan ook zo zijn, dat alle collega's uit het noorden 19 april in Het Wegenbouwcen trum aanwezig zijn. Voor het N.G.L.: G. Schuurman, V.T.A.K. P. S. Weltevreden, V.T.A.K. I. J. Pouw, V.M.D.R. J. Fokkink, V.M.D.R. N. Schipper, V.v.L. H. Knol, V.v.L. Corr.-adres: Bilderdijklaan 101, Hoogeveen, tel. 052802607. Regionale bijeenkomst te Arnhem Op 23 april 1963 in het gebouw van de Hogere en Middelbare Bosbouw en Cultuur technische School van de K.N.H.M. Huize Sonsbeek. Aanvang 8 uur. Inleiding door Ir. J. A. G. Roeleveld, land meter bij de afd. onderzoek van de Koninklijke Nederlandsche Heide Mij. over Experimenten voor de mechanische registratie [en uit werking van profielmetingen. Voor het N.G.L. T. Schoffelmeer, V.T.A.K. E. Schrikkema ing., V.M.D.R. M. L. Veen ing., V.v.L. Secretariaat Vereniging van Landmeetkundigen In verband met vertrek van de heer D. G. G. van Os naar het buitenland heeft deze per 1 maart 1963 zijn functie als secretaris van de V.v.L. neergelegd. Het secretariaat wordt voorlopig waargenomen door de heer H. Knol, Bilderdijklaan 101, Hoogeveen (tel. 05280— 2607).

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 27