BERICHTEN N.G.L N.G.L.-CONGRES Belangrijk bericht voor de dames De congrescommissie heeft besloten naast het congresprogramma op 18 oktober en het ten toonstellingsprogramma met demonstraties op 19 oktober voor de heren op deze dagen ook een attractief programma voor hun dames op te stellen, waarbij ze in de gelegenheid zullen zijn het vele schoons van Arnhem en omgeving in ogenschouw te nemen en desgewenst ook nog zelfstandig wat te gaan winkelen. Daarnaast worden op 18 oktober een gemeen schappelijke lunch en diner en een feestavond voor de dames en heren samen georganiseerd. Voor het damesprogramma heeft de congres commissie een damescomité aangewezen, be staande uit de dames A. Schrikkema-Kielman Rijkens, C. Tijsmans-van der Zanden en H. W. Veen-van der Werf. Deze zullen het programma nader uitwerken. Nadere gegevens hierover en over de kosten zullen u in een volgend nummer worden be kendgemaakt. We kunnen nu echter wel reeds zeggen, dat deze in verhouding tot hetgeen geboden zal worden zeer laag zullen zijn. Teneinde enig inzicht te krijgen in de belang stelling voor deze zijde van het congres, ver zoeken we u adhesiebetuigingen met dit plan te zenden aan mevr. H. W. Veen-van der Werf, Burg. Bloemersweg 26, Arnhem. Deze adhaesiebetuigingen verplichten tot niets, maar dienen alleen om een peiling te hebben over het eventueel te verwachten aantal. Regionale bijeenkomst Utrecht Op vrijdagavond 26 april 1963, om half acht, zal de heer W. M. van Breen, technisch hoofd ambtenaar B bij de Landmeetkundige Afde ling van Gemeentewerken te Rotterdam ook voor het rayon Utrecht van het N.L.G. zijn causerie houden over landmeetkundige werk zaamheden bij de Metrobouw. De bijeenkomst zal plaats vinden in de cantine- zaal van de Hogere Technische School te Utrecht, Vondellaan 2, te bereiken vanaf het van en uit het station met bus 6 richting Hoograven (Utrecht Zuid) Regionale bijeenkomst gehouden te Zwolle op 12 maart 1963 Voor een aandachtig gehoor van ongeveer 80 man heeft Ir. C. G. Dogterom, Hoofd van het Bureau L.D. Kadaster te Zutfen een voor dracht gehouden over verschillende ervaringen opgedaan als landmeter van het Kadaster. Voor de pauze werden verschillende interes sante gevallen van redres kaart behandeld. De ontstaansbron van dit redres bleek nog wel eens te zijn een verschil tussen aanwijs en akte. In verband hiermee doet spreker een beroep op de landmeetkundigen van Rijk, Provincies en Gemeenten te zorgen voor tijdige afpaling van aan- en verkopen, deze afpalingen iden tiek te laten zijn met de omschrijving in de akte en ook tekeningen in de akte te laten op nemen. Na de pauze vertelde spreker op geestige wijze van zijn ervaringen opgedaan als landmeter in de Riouw-archipel in de jaren 19451950. Het bleek dat men daar al meer dan 100 jaar middels meetbrieven en opmetingen een zeer deugdelijke grondregistratie op na hield. Vóór en na de lezing en in de pauze werd druk en dankbaar gebruik gemaakt van de ge legenheid tot bezichtiging van een tentoon stelling van alles wat hier in ons land door de firma Hagen uit Rotterdam op landmeet kundig gebied in de handel wordt gebracht. J.M. Verslag regionale bijeenkomst te Eindhoven Op 8 maart kwamen te Eindhoven ongeveer 50 collega's naar de eerste regionale bijeen komst in het zuid-oosten van ons land. De heer W. M. van Breen hield een lezing met dia's over de metrobouw te Rotterdam. 126 Voor het N.G.L. B. DISSELHOF, V.M.D.R. A. P. M. DE GOEDE, V.T.A.K. N. SOM, V.v.L. Correspondentie-adres, Utrecht, Verlengde Hoogravenseweg 290.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 24