ite'zcititMZawqcive 128 Geodeticky a Kartograficky obzor, 1963-2 M. Ingeduld, Indeling der afwijkingen in polygoon- trekken. S. Holub, Astronimische bepaling van azimuts door metingen op de poolster of op de zon, met berekenin gen. V. Machova, Geodetische berekeningen op de reken machine URAL-1, met literatuurlijst. Z. Marsih, Uit de landmeetkundige praktijk. Geodézia és Kartografia 1962-5: Dr I. Hazai, Toekenning (F.: utilisation) van gewich ten bij de vereffeningsrekening. F. Halmos. Analytische bepaling van oriënteringsele menten van beeldparen (berekeningen en bibliografie). Gy. Gabos. Geodetisch-technische ontwikkelingsarbeid in de sectie Metingen en Bodemonderzoek van het Ministerie voor het Bouwwezen. L. Fusi. Theoretische en methodische vragen bij de Hongaarse geomorfologische kaartering. L. Csorba: Het probleem van de invoering van een nieuw systeem betreffende het bodemgebruik. Gy. Bolcsek, Het karakteristieke van de technische metingen. Török, Het net van vaste punten in industriële ge bieden. M. Varga, Ervaringen met de Zeiss-Dahlta-tachy- meter ..Karti 250", uitgerust met de planchette de levé en voorstel betr. wijziging van het instrument. Dr. L. Fialovszky, Commentaar op het artikel van G. Zelcsényi: Berekening van veelhoekstrekken met lange zijden op basis van fictieve lijnen t.v.v. drie hoeksmeting (met antwoord van Zelcsényi). Korte bijdragen van Dr L. Bendefy, Gelijktijdig uit gevoerde nauwkeurigheidswaterpassingen met instru menten en baken van verschillende systemen. L. Bodai, Onderzoek van de economie bij de ver nieuwing van kadastrale plans. Mevr. Gy. Szent-Ivanyi, Commentaar op het artikel: Gedachten over de vervaardiging van (land)kaar ten op grote schaal. 1962-6: Dr E. Regoczi, De betekenis van de fysiologie en de psychologie van het zien voor de geodesie (teke ningen). D. Csatkai, Gebruik van automatische instrumenten bij de nauwkeurigheidswaterpassing. S. Sipos, Geodetische vragen bij de tunnelbouw onder de K.-K.-straat, uitgevoerd met boorschild (tekenin gen). Nagy. Vervaardiging van stadskaarten langs foto- grammetrische weg (tekeningen en berekeningen). J. Sziladi, De weergave van het relief op de nationale atlassen. B. Jagasics, Vernieuwingsarbeid aan de kadastrale plans van het Staatsbureau voor het Meetwezen in het gebied VAS (met discussie van L. Balazs). F. Csaszar, Vervaardiging van- en controle op de minuut-stadskaarten. G. Detrekoi en I. Torok, Commentaar op de artikelen: Onderzoek naar de economie van de arbeid betreffen de vernieuwing van de kadastrale plans en: Het Gen plan overzichtskaarten van de grote constructie bedrijven). Dr L. Ismédi-Molnai, Herdenkingsartikelen Agaston Tóth (1812—1899) en Gerhard Mercator (1512— 1594). Mitteilungsblatt 1962-11: G: Uitvoeringsvoorschriften betreffende het grondge bruik, overeenkomstig de „Bundesbaugesetz". Dr H.: De samenwerking tussen de gemeenten en de autoriteit voor bouwvergunningen. Paul Stichting, Gelukwens bij de 80e verjaardag van Prof. Dr Ir Harbert, erevoorzitter van de Duitse ver eniging voor Landmeetkunde. 1962-12: G. als in 1962-11. (red.) Overzicht werkzaamheden van de verbonds- arbeid der Vrije Beroepen in Duitsland. (red.) Bouwvoorschriften voor Nordrhein-Westfalen; Wet van juli 1962 betreffende grensafbakening, ver zekering vaste punten en ambtelijke toegang tot eigen dommen in Saarland. Los bijgevoegd: inhoudsoverzicht 1962. 1963-1: WMiiller. Bij de jaarwisseling. Dr H. G. Rössler, De bouwverordeningen voor Rhein- landt-Westfalen. S. Afwenteling van de omzetbelasting (door part. landmeters) op de opdrachtgevers in verschillende ge vallen niet toegestaan. R. van Deesen en W. Muller, Verslag van de jaar vergadering groep Nordrhein/W. Bond Part. Land meters op 8-12-1962 te Bonn. (red.) De in het Congres F.I.G. te Wenen 1962 aan genomen besluiten betr. toegelaten activiteiten van part. landmeters (Commissie VII a) en: Publikaties betreffende de Ludwig-Sievers-Prijs van DM 10000. Przeglad Gcodezyjny (Polen), 1963-2. H. Janczewski, De rol van bouwkundige- en andere technische inrichtingen en hun inventarisatie in de bouw en herbouw van steden. Prof. Gomoliszewski en Iwancjko, Inventarisatie van het geodetische leidingennet en ondergrondse ka- nalennet in steden en vestigingen (vele tekeningen en doorsneden) T. Klazynski, De wettelijke- en normalisatievoorschrif ten op het gebied van ondergrondse leidingen en -riool kanalen. M. Malcsinski, Gedachtenwisseling over de geodetische inventarisatie van leidingen en rioolkanalen in grote steden. W. Furmanski, Gebruik van elektronische apparatuur bij het ontdekken van ondergrondse leidingen en hun diepteligging (verschillende tekeningen). Z. Rurkiewicz, Het geodetische ontwerp voor de loca- liscring van onder- en bovengrondse leidingen in de stad (gevolgd door discussie over dit onderwerp van Decent Ponikowski) S. Sipos, Geodetische vragen en gegevens op te lossen bij het construeren van grote riolen met behulp van (luchtdruk)schildboring (vele foto's). B. Lipinski. Verslag van het XXIVe technisch-weten- schappelijke congres van de Poolse landmetersvereni ging, gewijd aan de hierboven genoemde onderwerpen. R. Ronisz vertelt in de rubriek „allerlei" van een land meetkundig bureau te Warschau in de jaren 1881 1922.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 26