BERICHTEN Hei komende N.G.L. congres met de grote expositie in de zalen van Musis Sacrum te Arnhem op 18 en 19 oktober a.s. plaatst Geodesia weer m het middel punt van de belangstelling. Juist nu is uw advertentie meer dan ooitdoeltretlend, Geodesia wordt gelezen bij alle landmeetkundige diensten van rijk, provincies, gemeenten, polders, waterschappen, semi-overheids- en grote particu liere bedrijven als ingenieursbureaus, cultuurmaat schappijen, aannemersbedrijven enz. E. Schrikkema Ing., Roemer Visscherstraat 48 Arnhem, telefoon (08300) 22059 130 Nieuw aangevraagde ruilverkavelingen Aangevraagd werd ruilverkaveling van de blokken Lierop onder de gemeente Someren ter grootte van ca. 500 ha en Sneeker Oud vaart II onder de gemeente Wymbritseradeel ter grootte van ca. 150 ha. Nieuwe druk van „De Bepaling van de grootten van percelen" Van bovenvermeld werkje is de derde druk verschenen, bestaande uit twee delen: de tekst (wit gespiraleerd) en de veldwerken van ongeveer 260 percelen (zwart gespira leerd). Deze boekjes zijn niet in de handel. Ze zijn uitsluitend verkrijgbaar door storting of overschrijving van 6,50 op de postreke ning 103547 van de schrijver Ir. F. Harkink te Rijswijk (Z.H.) voor beide deeltjes tezamen. National Geographic Magazine van februari 1963 bevat o.m. een bijzonder attractief ge- illustreerd artikel van Rear Adm. David M. Tyree USN, waarin deze vertelt van de witte plekken op de kaart van het eenzaamste con tingent, het Zuidpoolgebied. Een foto van Dr. Charles Swithinbank, werkende met zijn theo doliet op de gletschervelden bij de Ross-zee spreekt evenzeer tot de verbeelding als die van de witbevroren landmeter, die de ligging van het nieuwe Byrd-station opmeet. En de tellurometer, met de punten van zijn driepoot stevig tussen de hoge rotsblokken vastgezet, signalen uitzendend in het schijnbaar onbe grensde veld, is prachtig gemarkeerd door het grote rode scherm. Zo worden de routes en ontmoetingspunten door middel van de mo dernste verre-afstand-meters vastgelegd met een nauwkeurigheid van ca. 2 inch op 20 mijl. Los ingestoken is een kaart van geheel An tarctica, samengesteld door de kartografische sectie van de National Geographic Society, in de azimutale equidistante projectie op een schaal van 1 9.820.000). Men vindt er alle inlichtingen over de in dit gebied onder nomen expedities op, de eigendomsverdeling, de ijsdikte, diepten en hoogten. De prijs per los N.G.S., Washington 6, D.C. (U.S.A.) W. K. VOOR INLICHTINGEN

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 28