BERICHTEN N.G.L. van en uit het 161 Aan de hand van de ingekleurde kaarten kan de afd. plantsoenen nu nagaan: a. wat openbaar plantsoen is, b. wat groenstroken zijn die bij de weg be horen en c. wat gemeenschappelijke tuinen zijn. De kosten komen dan ten laste van: a. een krediet voor de plantsoenendienst zelf, b. de afdeling onderhoud straten en wegen en c. de opbrengsten van de huurders, waarbij dan tevens kan worden nagegaan of deze opbrengsten en de verhouding tussen de verschillende instanties gemeentebouw of woningbouwverenigingen) juist zijn! Bovendien kan ook nagegaan worden welke gronden nog tot het grondbedrijf behoren, m.a.w. welke gronden nog „verhandeld" kunnen worden en of er (wat voorkomt) niet hier of daar stukjes grond braak liggen, die bijv. de bestemming hebben van groenstrook, plantsoen, speelveld en dergelijke en die door een bepaalde „ligging" aan het oog ontsnap pen en dan de kans lopen gebruikt te worden als vuilnisstort! Om dan nog niet te spreken van clandestien door derden in gebruik genomen overgeble ven „snipjes" grond. In voorbereiding is nu het vervaardigen van verkleiningen van de kaart op schaal 1 2500 of 1 2000 (hierover zijn we het nog niet eens; schaal 1 2500 is een ingeburgerde schaal, schaal 1 2000 heeft het voordeel dat er gemakkelijker op gemeten kan worden, bijv. met de duimstok!) ten behoeve van de afdeling onderhoud straten en wegen, die deze kaarten wil gebruiken voor haar archief systeem. Deze verkleiningen kunnen tevens dienst doen als overzichtskaarten voor be sprekingen e.d. Naast het kistje met de repre sentatiesigaren kan dan ééns, naar wij hopen, het kistje staan met kaarten waarop voor komt de gehele topografie van de gemeente Amersfoort. Regionale bijeenkomst te Goes Op vrijdag 29 maart j.l. werd in de Provincie Zeeland voor de tweede maal een regionale bijeenkomst gehouden. Ongeveer 140 per sonen, werkzaam bij Rijk, Provincie en Ge meenten of Waterschappen, woonden de morgen en/of middagbijeenkomst bij. Deze keer hadden we de beschikking over de prachtige filmzaal van het Landbouwcentrum in Goes. Het aantal deelnemers aan de ge meenschappelijke lunch was aanzienlijk lager dan vorig jaar, overigens nog geen reden om dit belangrijk aspect van deze dag voor een volgende maal af te schrijven. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer H. v. d. Vlist, kreeg de heer C. H. Stoute, technisch hoofdambtenaar bij Ge meentewerken Rotterdam het woord. Deze gaf eerst een overzicht van de oeververbin dingen die Rotterdam gekend heeft en ver telde, na een inleiding over de metro-bouw. een en ander over het vele rekenwerk dat vereist is om het theoretische tunneltracé in het terrein op de juiste plaats te kunnen ver wezenlijken, hij lichtte het geheel met dia's en rekenvoorbeelden toe. Daarna vertelde de heer J. F. Cock Ing. namens het N.G.L. nog een en ander over de doelstelling van deze Stichting en over het landelijk congres in oktober a.s. In de resterende tijd voor de lunchpauze toonde de heer W. M, v. Breen, technisch hoofdambtenaar, eveneens bij Gemeentewer ken Rotterdam, een groot aantal dia's over de gehele metro-bouw. Na de lunch kreeg de heer v. Breen opnieuw het woord. Hij gaf een overzicht van het praktisch meetwerk dat nodig is om de hei palen en tunnelelementen op de juiste hoogte en plaats te brengen, Hij toonde tevens een aantal instrumenten die daarbij zijn gebruikt en speciaal daartoe zijn geconstrueerd. Hier na volgde een bespreking waaruit bleek dat beide lezingen met veel belangstelling waren beluisterd. De heer v. d. Vlist dankte ten slotte de sprekers voor het gehoorde en ge toonde van deze dag, en sloot deze geslaagde dagbijeenkomst. W.P.R.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 23