203 K. Killian: Über Verfahren der Stellartriangulation. L. Maly: Theorie der polygonometrischen Punktbe- stimmung. Przeglad Geodezyjny (Polen) 1963-3 W. Sztompke, Het 10e congres FIG 1962 (algemeen). Prof. T. Lazzarini, Geodesie bij Ingenieurswerken, deel I. Prof. M. Odlanicki-Poczobutt, Commissie I A, Tech nische bibliografie en -documentatie op het 10e congres FIG. A. Szczecba, Het kadaster en de ontwikkeling van de landbouw (ruilverk.) in comm. II FIG. P. Niemczyk, Handelingen van comm. Ill FIG: Ar- beidsmethoden en Instrumenten, Fotogrammetrie en Kartografie. Dr. XV. Richert, Stadsplanning, wederopbouw en stan- daardregels in comm. IV FIG. Konieczny, Jonge geodeten (rapport comm. V FIG). XV. Klopocinski, Hydrografische metingen op de ten toonstelling van het 10e congres FIG (met foto's van echoloodapparaten)benevens het verslag van de wetenschappelijke gedachtenwisseling op de confe rentie te Warnemunde. T. Bychawski, De tentoonstelling van geodetische in strumenten op het congres FIG (met foto's). In de uitgebreide rubriek „Verschillende onderwerpen": Biografie van M. Poczobutt-Odlanicki 1728—1810 door E. Berezowski; Uit het organisatiewezen, prak tijkervaringen, verslagen van het geodetisch Comité PAN van de conferentie voor waarneming van kunst matige satellieten i.v.m. de geodesie en van de Poolse Urbanisten-conferentie, Bulletins van de Poolse ver eniging voor Fotogrammetrie en van het Instituut voor Geodesie en Kartografie te Krakau, een fotogramme- trische opname van het kloostercomplex in Nowogrod- ziec met uitgewerkte plattegronden en gevelopstanden. 1963-4. Prof. Lazzarini Geodesie bij de uitvoering van in genieurswerken. Chalecki: Het analactische punt van de telescoop en fouten in de horizontering. K. Mieczinkowski: Tafels van vermenigvuldiging en van meetcontrole. J. Kobylanski: Oppervlakteberekening gebaseerd op fotogrammetrische metingen. Z. Wolk: (tweede artikel) over individuele fouten. XV. Skwirzynski: Ontwikkeling van de landmeet kundige techniek bij de bosbouw en de bosbouw- planning. S. Tymowski: Enige opmerkingen over de karto- grafische zijde van de Madeba-mozaiek. Tijdschrift der Kon. Ned, Heidemaatschappij 1963-1. Noest: De Brabantse Biesbosch. Dr. Ir. P. Buringh Over de gelaagdheid van zand gronden. Ir. G. P. Wind en Ir. D. J. Pattje: De opbrengsten op de proefboerderij voor machinale bodemverbetering te Borgercompagnie in 1962. Ir. P. H. M. Tromp: Chemische onkruidbestrijding in de bosbouw (X). 1963-2. K. Tanis: Moderne machinale bodemverbetering. M. L. Veen Ing.: De contactcommissie bij de vrijwillige ruilverkaveling. Ir. W. E. Meijerink: Het boswerk in de winter. Ir. P. IIM. Tromp: Chemische onkruidbestrijding in de bosbouw (XI) Der Vermessungstechniker (Zwitserland) 1963-1 Vip.: Entschadigungsansprüche bei Umzonung. 1963-2 en 3 Uitnodiging voor de 33e jaarvergadering van de VSVT. Jaarverslag 1962. Vip.: Das schone Landschaftsbild. H.M.: Eine Idee zur Aufbewahrung kleiner Plane. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde 1963-1 N. D. Haasbroek, Deformatiemetingen door achter waartse snijding. H. Vermeulen, Voorbeelden van eventuele moeilijk heden, als de omschrijving van onroerend goed en te vestigen erfdienstbaarheden niet juist kadastraal is aan geduid, of als de afpaling te wensen overlaat. De Waterstaatskaart van Nederland. D. de Groot, De waarschijnlijkheidsverdeling bij een som van afgeronde getallen. Prof. dr. ir. C. van den Berg, Cultuur en techniek. de Boer en M. Tienstra, Verslag van het symposium „De toekomst van de geodetisch ingenieur" gehouden te Delft op 6 november 1962. H. J. Meuter, Verslag van het Tellurometer Sympo sium gehouden te Londen van 30 juli tot 3 augustus 1962. Jaarverslag Nederlandse Vereniging voor Fotogram metrie 1961 1962. G.F.W. 47. Deutscher Geodatentag. S.M.M. In memoriam Ir. W. van Riessen. 1963-2 Ir. L. Aardoom, De geodeet en de kunstmaan. Prof. ir. A. J. van der Weele, Fotogrammetrie en civiele techniek. Ir. A. D. Oostra en Ir. D. W. Visser, De onderlinge afstand van landbouwwegen voor bouwland in Noord- Limburgse ruilverkavelingen. Ir. L. Korver, De weglengte in een ruilverkaveling. Notulen van het openbaar gedeelte van de algemene ledenvergadering van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, gehouden op 21 oktober 1962 te Utrecht. IJ. Feenstra, In memoriam C. C. Krom. Vermessungsinformationen (aus Jena) Nr. 13 G. Bahnert, Untersuchungen des Einflusses des Be- obachters, der Temperatur und des Zustandes der At- mosphare auf die optische Prazisionsdistanzmessung. H. Rische, Eichung einer 2-m-Basislatte nach Kobold. H. Jochmann, Die Kreisteilungsfehler, ihre Eigenschaf ten und ihre Berücksichtigung bei Prazisionswinkel- messungen. Brochures Kern Bulletin 5 Precisiemetingen. Kern meetinstrumenten in de industrie. Nieuws in het kort. Nieuw model DK-RT. Kern Optisches Prazisionslot. Lujtbildmesskammer MRB 2111818 aus Jena.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 27