^ericAte#\-, 226 Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Aangevraagd werd ruilverkaveling van de blokken Haagsche Beemden II onder de Ge meente Etten en Leur ter grootte van ca. .330 ha, Vessem onder de gemeenten Oost-, West- en Middelbeers, Veldhoven, Hooge- loon en Eersel ter grootte van ca. 2590 ha, Westerbork onder de gemeente Westerbork ter grootte van ca. 6500 ha, Grevenbicht on der de gemeenten Obbicht en Papenhoven ter grootte van ca. 830 ha, Boerdonk onder de gemeente Beek en Donk ter grootte van ca. 90 ha, Polder Kromme Geer en Zijde onder de gemeente Ouderkerk aan de IJssel ter grootte van ca. 1135 ha en Beers-Gassel onder de ge meente Beers ter grootte van ca. 2550 ha. INVOERING METRIEK STELSEL IN ENGELAND, CANADA EN AMERIKA Zoals bekend mag worden verondersteld wordt in Groot-Brittannië reeds lang ge streefd naar de invoering van het metrieke stelsel, maar de kosten zijn enorm hoog en bij het publiek moeten vele vooroordelen worden ontzenuwd. Toch is het, nu ook het Lagerhuis er in is gemoeid, reeds niet meer een kwestie van wel of niet, maar veeleer van wanneer en hoe! Radio en televisie helpen mee aan de voor bereiding, o.m. nu reeds door de temperatuur te vermelden in graden Fahrenheit zowel als in centigraden. Voor een gemeenschappelijke markt zou aanvaarding welhaast een nood zaak zijn. In de „Canadian Surveyor" (tijd schrift van het Canadese Instituut voor Landmeetkunde), XVI, 4 wordt over dit vraagstuk gezegd dat in order to make mean ingful recommendations to the Institute the Committee on the Metric System organized a working group in Ottawa to study problems of specific interest or importance for its works. Each member compiled a list showing the problems he thinks are likely to occur in surveying in general, and in his special field in particular. Het resultaat van dat onderzoek is dat de vele technische moeilijkheden die men voorzag, in de praktijk van weinig belang blijken te zijn en zeker geen ernstige beletsels vormen voor een onmiddellijke invoering. Het daartoe in gestelde comité blijft intussen de ontwikke ling met aandacht volgen. De Canadese land meetkundigen hopen dan ook dat men in Engeland en Amerika het stelsel over de ge hele lijn zal accepteren. Gemeenschappelijke aanvaarding heeft voordelen voor alle par tijen. In de U.S.A. bestudeert een Senaatscommis sie de problemen, die zich bij invoering voor doen. Ook de NATO werkt in de richting van algemene invoering. Wij ontleenden deze bijzonderheden aan mededelingen van de Orde der Belgische landmeters. Al zijn in onze landen de moei lijkheden met betrekking tot deze materie reeds lang geleden opgelost, de oude namen van munten, maten en gewichten hebben een uitermate taai bestaan. Wij zijn de Engels-sprekende landen een eeuw vóór. Nu is dan eindelijk het uniforme systeem op mars. Het metriek stelsel zal ook daar ongetwijfeld als verbetering worden gevoeld! W. K. VAN DE ADMINISTRATIE De Administratie verzoekt de tegenwoordige adressen te mogen vernemen van de volgende belanghebbenden. Er liggen nog teruggezon den exemplaren van „Geodesia" te wachten met o.m. de uitnodigingskaarten voor het a.s. N.G.L.-congres te Arnhem. F. Jansen, Frans van Mierisstraat 54, Am- sterdam-Z I; K. Dekker, Nobelstraat 198a, Rotterdam-4; J. Zuurveld, Citadellaan 105, 's-Hertogen- bosch; A. C. W. van Tilburg, Slotlaan 3, Ulvenhout; H. J. van der Vegt, Muntweg 59, Nijmegen; A. J. Polderman, Botstraat 6, Eindhoven. Wie nadere inlichtingen kan verstrekken wordt verzocht deze op te geven aan: W. Koopmans, Schimmelpennincklaan 9, Utrecht. VAN DE REDACTIE EN ADVERTENTIE-AFDELING Het volgende nummer van Geodesia ver schijnt omstreeks 20 september. Dit is tevens het congresnummer.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 20