228 W. Strauch, Über die Formwirkung der Schichtlinien im Massstab I 5000. Morphographischer Teil. H. Neufjer. Der erschlichene Verwaltungsrechtsweg. „Selbstrechnende" Nivellierlatte. H. J. Sticbens, Zur Kostenfreiheit im Verwaltungs- streitverfahren vor den Flurbereinigungsgerichten. G. Bohnsack, Der Erwerb des Eigentums am Grund und Boden durch Ersitzung. 1963-5 J. H. Kempin, Zur Rationalisierung des Gauss-Vogler- Verfahrens. W. Weber, Grossobservatorium westeuropaischer Staaten in Siidafrika. W. Kenneman. Zur Hypotenusenberechnung in der Vermess ungspraxis. O. Kriegel, \Velche Vorgange werden in unserer Fach- sprache „Sonderung" genannt? G. Kuferski, Die Verfilmung von Katasterdokumenten. Cultuurtechnisch Tijdschrift Juni 1963 Ir. J. M. van Staveren, Cultuurtechniek in Europa. B. van der Weerd, De ontijzering van grondwater ten behoeve van kunstmatige beregening. Ir. W. H. de Lange, Veranderingen in het waterstaat kundig beeld van Friesland. M. van Noordennen, Als de nood het hoogst is komt de luchtfoto te hulp. W. A. van Bree, Het bewegingswerk van een klep- stuw in de Oude Vaart. Document Reproductie 1962-4 Verslag voorlichtingsdag van het Nederl. Genootschap voor Documentreproductie op 11 oktober j.I. te Utrecht gehouden. Jr. A. C. E. van Roermund. Topografische kaar- tering, verkorte weergave van de op genoemde voor lichtingsdag gehouden lezing. P. Boelsma, De fotografische donkere kamer (2). O. A. Gninau, Prognose van de druktechnieken. Der Fluchtstab West-Duitsland) 1963-2 Hcyink, Elektronische Verarbeitung von Kataster- vermessungen in Hessen. H. O. Schön, Neue Reihenmesskammern der Zeiss- Aerotopograph GinbH. E. Jacobs, Trigonometrische und polygonometrische Berechnungen in den neuen Vermessungsvordrucken (Fortsetzung) Geodeticky a Kartograficky obzor (Tsjechoslowakije) 1963-5 F. Charamza, geod. ing., Gebruik van automatische rekenapparaten voor geodetische berekeningen. Dr. O. Valka, Nieuwe mechaniseringsmiddelen voor de bewerking van meetuitkomsten en hun gebruik. M. Ingeduld, Nieuwe technieken bij de geodetische arbeid. M. Kotal, Mechanisering van de uniforme grond- registratie. V. Pichlik, Over de nauwkeurigheid van fotogram- metrische gegevens, bewerkt volgens de numerieke en de grafische methode. Sima, Bepaling van de „kubatur" in stenen bruggen en mijngebouwen langs fotogramm. weg en met mecha nische berekening. Neumann, Enige technologische vragen bij de ge meenschappelijke bewerking van atlassen en er mee corresponderende wandkaarten. Redactioneel, Mechanisering en automatisering in de Geodesie, de fotogrammetrie en de kartografie. B. Kelnar, Nieuwe werkmethoden bij het vermenig vuldigen in serie van reliëfkaarten. USGK, Ontwerp van een decimaal systeem voor geo desie, terreinmeetkunde geodetische en astronomische instrumenten, reproduktiemethoden en vakkaartsyste men. 1963-6 P. Vyskocil, Nauwkeurigheid van de beeldparen-af standsmeter. J. Sima, Bepaling van de „kubatur" in stenen bruggen en (bovengrondse) mijnbouw middels fotogramme- trische methoden met gemechaniseerde berekeningen. M. Herda, Vergelijking van basislatten. Z. Marsik. Natuurkundige invloeden op de nauwkeu righeid van fotogrammetrische meetresultaten. V. Martinak, Ervaringen bij lengtemetingen met de elektro-optische afstandsmeter SVV-1. Geodeticky a kartograficky sbornik 1963 T sjcchoslowakijc B. Delong CSc, Technologie van meting en bereke ning m.b.v. met de tellurometer gemeten paspunten t.b.v. de kaart 1 10000 van 460 km2 in Moravië. F. Hromadka CSc, Aansluitende en ingeschakelde over- gangsbogen bij de spoorwegen: een vergelijkend onder zoek naar de mogelijkheid van opvoering der arbeids- produktiviteit bij gebruik van de methode met recht hoekige-, c.q. poolcoördinaten. J. Kabelac, Bepaling van de relatieve loodafwijkingen uit astronomische waarneming m.b.v. door de auteur in gebouwd lichtsignalen-systeem. B. Kruis, Onderzoek naar de plaatsbestendigheid (on veranderlijkheid) van de waterpaskenmerken (mate- riaaldoorsneden en situatietekeningen). Z. Marsik, Relatieve en absolute oriëntering van lucht foto's in de stereoplanigraaf, optisch-mechanisch uit gevoerd (maar rekenkundig gecontroleerd). Dr. Z. Nadenik CSc, Over de hoek tussen de geode tische lijn en de „Gegennormalschnitte Dr. V. Stanék en Dr. V. Krumphanzl, Dag- en nacht studies van (gedurende korte tijd optredende) perio dieke bewegingen in de betonstuwen, voornamelijk als gevolg van temperatuurschommelingen (tot 4 mm bij 10 tot 20° C). J. Sutti en J. Drabant, Nauwkeurigheid van uit lengten bepaalde trigonometrische punten (onderzoek van ver schillende gevallen met conclusies). Mitteilungsblatt des Österreichischen Vercines für Ver- messungswesen und der Österreichischen Gesellschaft für Photogrammetric (Oostenrijk) 1963-2 A. Morpurgo und K. Lego, 50 Jahre Österreichischer Verein für Vermessungswesen (10. Fortsetzung). Österreichische Zeitschrift für Vermessungswesen (Oostenrijk) 1963-2 L. Maly, Theorie der polygonometrischen Punktbe- stimmung (Schluss). W. Smetana, Kriterium zur Bestimmung eines fehier- haften Ausgangspunktes beim mehrfachen Rückwarts- einschneiden. O. Kloiber, 80 Jahre Evidenzhaltungsgesetz.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 22