VAN GELDER ZONEN N.V. LANDMEETKUNDIGE 251 Instructie terrestrische meting met hoogtelijnen voor personeel van de fotogrammetrische afdeling. Als straks de nodige ervaring is opgedaan, kunnen zeer waarschijnlijk de ontbrekende fotografie aan de Zuidgrens van ong. 11.000 km2 eindelijk eens gefotografeerd worden. Deze fotografie zal in nauwe samenwerking met de S.L.M. moeten gebeuren. Door de combinatie van eigen luchtfotografie, repro- duktiecamera en kaarteren met behulp van moderne methoden op maatvaste graveer- materialen kan het C.B.L. nu op eigen wie ken drijven en hoeft het niet voor iedere klei nigheid afhankelijk te zijn van het buitenland. Om een overzicht te krijgen van de veelom vattende en veelzijdige verrichtingen op reproduktiegebied, volgt hieronder een over zicht over het jaar 1961. 12.000 diapositieven voor schaduwarchief; 122.000 micro-opnamen 2.800 foto's en mozaïek; 5.600 lichtdrukken; 3.600 fotokopieën. vraagt voor haar afdeling Grondbedrijf te Aerdenhout een Zijn taak omvat het uitzetten en opmeten van terreinen, gebouwen, kabels en leidingen; het verrichten van detail- en hoekmetingen; het kaarterenhet coördineren van werk zaamheden het grondbedrijf betreffende. Vereist is: diploma H.T.S. afd. landmeetkunde of daaraan gelijkwaardige opleiding en er varing. Brieven te richten aan bovengenoemde afdeling, postbus 15 Aerdenhout, onder ver melding op de enveloppe van "sollicitatie landmeetkundige". niet voor. Op de kaartering van Paramaribo die thans uitgevoerd wordt is hét vanzelf sprekend nodig, dat deze wijken op de kaart worden weergegeven. Natuurlijk kan dit ter- restrisch worden bijgemeten, doch dit kost veel geld en tijd. Met enkele beeldparen en uitwerking in de A-8 kan dit nu overbrugd worden. Het gehele zeer omvangrijke archief van het Hy potheekkantoor is op verzoek van deze dienst op microfilm vastgelegd en teruggebracht tot zulke kleine proporties dat de microfilms gemakkelijk in de laden van een schrijfbureau zouden kunnen worden opge borgen. Voor dit doel zijn in totaal ongeveer 200.000 micro opnamen gemaakt.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 17