GRONTMIJ DE BILT VRAAGT '^Bericktetx-, Middelbaar Landmeetkundigen 266 Herdenking Jodocus Hondius (1563—1963) Het zal 14 oktober a.s. 400 jaar geleden zijn dat Hondius (Joost de Hondt) de bekende kartograaf, geboren werd in Wakken bij Gent. Na zijn aankoop van de atlas-koper- platen uit de nalatenschap van Mercator trad hij op als uitgever van verscheidene kaarten en atlassen. Minder bekend is misschien zijn gra- veerarbeid voor kaarten van Speed's Theatre of the Empire of Great Britain, uitgegeven in Londen in 1611. Van 25 oktober tot 7 december a.s. zal in het museum De Waag te Amsterdam aan zijn werk een tentoonstelling zijn gewijd. Deze ex positie is ook daarom belangrijk, omdat er voor de eerste maal zo n uitgebreide verzame ling kaarten, atlassen e.d. van Hondius bij een gebracht is. Ook in Wakken, zijn geboorteplaats, zal (op 19 en 20 oktober a.s.) bovenstaand feit op bij zondere wijze worden herdacht. Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Aangevraagd werd ruilverkaveling van de blokken Anloo onder de gemeente Anloo, ter grootte van ca. 6110 ha, Grebpolder II onder de gemeente Warmenhuizen, ter grootte van ca. 200 ha, Mill onder de gemeente Mill en St. Hubert, ter grootte van ca. 4250 ha, de Sommeldijkse Polder onder de gemeente Sommelsdijk, ter grootte van ca. 830 ha en Strijper Aa Budel, onder de gemeenten Heeze, Leende, Maarheeze en Budel, ter grootte van ca. 17790 ha. Tentoonstelling ,,Het Instrument 1963' De aandacht van belangstellenden wordt ge vestigd op bovenvermelde tentoonstelling, die van 8 t/m 17 oktober a.s. wordt gehouden in de Marijkehal te Utrecht. Veel aandacht wordt hier dit jaar besteed aan elektronische reken-, regel- en meetinstrumenten. EISEN: a. middelbaar landmeetkundige opleiding en/of b. ruime ervaring in landmeetkundig werk. Kadastrale ervaring strekt tot aanbeveling. Aanstelling kan, afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd, geschieden in de rangen van technisch ambtenaren. Sollicitatiebrieven te richten aan de afdeling Personeels zaken, Huize „HOUDRINGE", De Bilt.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 32