2e N.G.L.-Congres 315 ARNHEM 18-19 OKTOBER 1963 De Voorzitter opent hzt congres Evenals twee jaar geleden in Delft heeft de grote belangstelling voor het 2e N.G.L.- congres en de daarmede verbonden twee daagse expositie alle pessimistische voorspel lingen gelogenstraft. Vanaf 9 uur stroomden op 18 oktober de deelnemers Musis Sacrum binnen en vulden de concertzaal, waar de voordrachten zouden worden gehouden, ter wijl het stichtingsbestuur in de er naast ge legen foyer de genodigden ontving en de deel neemsters aan het damesprogramma het bal kon stoffeerden. Toen dan ook even voor half elf bestuur en genodigden de zaal binnen kwamen was deze onder en boven geheel ge vuld, zodat de voorzitter, de heer Rietveldt lng., in zijn openingswoord een 600-tal aan wezigen kon verwelkomen. Hierin sprak deze in de eerste plaats zijn dank uit, dat het het N.G.L. gelukt is een zekere binding tot stand te brengen, waardoor de gelegenheid kon wor den geboden onze kennis te verrijken. Een welkom werd vervolgens gericht tot de enge len in de engelenbak", die door hun aanwezig heid deze „zwaarwichtige indirecte afstands- symphonie met een opgewekte ouverture openden". Een bijzonder welkomstwoord werd vervolgens gericht tot de sprekers, aan wie dank werd gebracht voor hun spontane mede werking, tot Mr. Ir. S. M. Meelker, Hoofd van de Directie Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën en Ir. S. Rien- stra, Hoofdingenieur Directeur van de Meet kundige Dienst van de Rijkswaterstaat, als vertegenwoordigers van de twee grootste landmeetkundige diensten in Nederland. Ver heugd was spreker ook, dat naast de persoon lijke belangstelling van vele academici, thans ook de besturen van de Nederlandsche Land meetkundige Federatie, de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, de Vereniging var. Civiel Landmeters en Geodetisch Inge nieurs en de Vereniging voor Fotogrammetrie alle door twee bestuursleden waren vertegen woordigd en wel respectievelijk door de heren Prof. Ir. G. F. Witt en W. L. Lievaart, Ir. M. J. te Nmjl en lr. G. C. van Dogterom, Ir. E. Alberda en Ir. W. Bakker, en Kapitein ter Zee lr. W. Langeraar en W. F. den Hengst. De heer Rietveldt sprak de hoop uit, dat wan neer binnenkort de afstanden tussen het N.G.L. en deze verenigingen, die tot nu toe niet te meten waren, worden teruggebracht tot de breedte van een groene tafel, dank zij het initiatief van deze verenigingen, binnen kort geen elektronische afstandmeting nodig zal zijn, maar alleen gezond verstand en gees telijke bereidheid om de afstand tot twee arm lengten terug te brengen. Welkom werden ook geheten de leraren van de afdeling landmeten van de H.T.S. voor Bouwkunde te Utrecht, de heren Mr. Ir. J. M. C. Witvliet, Ir. B. dc Boer, lr. A. Govcrs en Ir. J. G. Jansen, alsmede dc wetenschap pelijk adviseur van Geodesia, Ir. IL. Ph. van

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 3