316 der Schaaf en de redactieleden, de vertegen woordigers van het Landmeetkundig Genoot schap „Snellius"de heren Ebbinge, Schu- ringa en Van der Zijpp, alsmede enige Duitse gasten en de besturen van de aangesloten verenigingen V.T.A.K., V.M.D.R. en V.v.L., wier niet genoeg te waarderen medewerking het N.G.L. in staat stelt zijn activiteiten te ontplooien. ,,De leden van de aangesloten ver enigingen zijn niet allemaal even enthousiast over Geodesia, de eerlijkheid gebiedt ons dit te zeggen, maar," aldus de voorzitter, geluk kig zijn dit meestal geen actieve leden. Wel actief is onze administrateur de heer W. Koopmans, die gelukkig ook aanwezig is." Bericht van verhindering was ontvangen van de heren Prof. Ir. W. Schermerhorn, Prof. Ir. A. van der Weele, Prof. Ir. W. Baarda en Prof. Ir. G. Bruins. .Achter de bestuurstafel zien we helaas een lege stoel. Deze zou bezet moeten zijn door de heer J. F. Cock Ing., onze 2e voorzitter. We betreuren het, dat hij door een zware ziekte bezocht is, waardoor hij niet aanwezig kan zijn. Vanaf de eerste contacten om tot de oprichting van het N.G.L. te komen heeft de heer Cock een grote aktiviteit aan de dag gelegd." Namens allen werd de heer Cock een telegram gezonden. ,,Na een aarzelend begin is het N.G.L. zich thans van zijn plaats bewust en hoopt het deze verder te verdiepen en uit te breiden. Bestuur, redactie en medewerkers zijn daartoe ten volle bereid." Met deze woorden verklaarde de heer Rietveldt het congres geopend, waarna de dames het balkon verlieten voor de afwerking van hun eigen programma, dat 's morgens be stond uit een rondleiding door het Huis der Provincie Gelderland, waarvan ze 's middags vol lof aan de lunch terugkeerden. In de concertzaal nam nu het eigenlijke con gres met als thema.Jnch'recte Afstandmeting'' een aanvang. Als eerste spreker leidde de voorzitter Prof. A. Kruidhof in, die door zijn vele onderzoekingen en publikaties wel uiter mate was aangewezen om te spreken over ,,De historische ontwikkeling van de indirecte afstandmeting"De tekst van zijn voordracht en van die van de andere sprekers vindt u hierna afgedrukt. Na Prof. Kruidhof was het woord aan Ir. G. A. van Wely, die eveneens door zijn werk en publikaties veel kon ver tellen over Indirecte afstandmeting voor de bepaling van de meetkundige grondslag" Doordat de tijd iets was uitgelopen, was geen gelegenheid voor discussie na deze voordracht aanwezig. In de grote zaal van Musis Sacrum stond in middels de lunch voor 300 personen gereed, terwijl langs de wanden de expositie was op gebouwd. Voor men in gezelschap van de teruggekeerde dames aan 'tafel ging, opende Ir. S. Rienstra, Hoofdingenieur Directeur van de Meetkundige Dienst van de Rijkswater staat, de expositie. Deze begon met dank uit te spreken voor de eer hem aangedaan met het verzoek deze belangrijke expositie te openen. Spreker wenste het N.G.L. geluk dat handel en industrie dit congres te baat namen om op grote schaal te tonen wat ze op landmeetkun dig gebied te bieden hebben en wenste de ex- De dames in het huis der provincie

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 4