slaagde dag, niet alleen door de opkomst, maar ook door onderwerp en sprekers. In gaande op hetgeen de heer Rietveldt in zijn openingswoord had gezegd, merkte Prof. Witt op, dat op korte afstand indirect niets bereikt kan worden, maar dat voor toenadering een goede sfeer nodig is. Hij is op deze toenade ring gesteld, maar zijn tijd als voorzitter van de N.L.F. is slechts kort. Het is de vraag of de N.L.F. nog zolang bestaat. We zullen ech ter het jaar dat ons rest gebruiken voor goed contact en spreker hoopt dat zijn opvolger dit zal bestendigen. De heer Rietveldt dankte Prof. Witt voor zijn vriendelijke woorden en voor de geest van zijn toespraak en sloot vervolgens met een kort woord het eigenlijke congres. Hierin schetste spreker dat we vandaag gezien hebben hoever de ontwikkeling van de afstandmeting is ge vorderd en wat de toekomst misschien nog zal brengen. Als er iets aan een instrument hapert hebben we neiging tot mopperen, wat niet aar dig is tegenover degenen die de ontwikkeling reeds zover hebben gebracht. We moeten hen eerder dankbaar zijn. Tenslotte bracht de voorzitter dank aan de sprekers voor de interessante dag die ze ons geboden hebben. Degenen, die ook de volgende dag bleven verenigden zich daarna in grote getale (ca. 190) aan het diner, waar onze wetenschap pelijk adviseur de tafel presideerde en verder het woord werd gevoerd door Ir. Rienstra, Prof. Kruidhof en de heer Schrikkema Ing. Een feestavond in zaal Tivoli, waar het Con- fetticabaret uit Den Bosch optrad besloot deze geslaagde dag. Hierbij waren ook veel dames van de Arnhemse deelnemers aanwezig, die de rest van het damesprogramma niet hadden bijgewoond. De volgende dag bezochten velen de expo sitie en de in verband daarmede gehouden voordrachten en demonstraties. Een kort ver slag daarvan hopen we in het volgende num mer van Geodesia op te nemen. Om vier uur 's middags nam de heer Rietveldt voor het laatst het woord om ook de expositie te sluiten. Hij bracht dank aan allen die aan het wel slagen van de beide dagen hadden meege werkt, een welslagen dat, we menen dit hier wel te mogen zeggen, voor een belangrijk deel te danken was aan de eminente leiding van de voorzitter zelf. Rest nog te vermelden, dat de dames op de morgen van de laatste dag een geslaagd be zoek aan het Nederlands Museum voor Vol kenkunde, beter bekend als Openluchtmu seum, brachten. M. L. V. 318 Een aandachtig gehoor Ir. Van der Schaaf spreekt aan het diner.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 6