Vijf jaargangen Geodesia 382 Met dit nummer sluiten we de 5e jaargang van Geodesia af. 48 nummers zijn daarmede verschenen en hebben de naam van ons tijd schrift tot een begrip doen worden in de krin gen van alle niet-academici, die in de land-, meetkunde en kartografie hun beroep vinden. Maar niet alleen in deze groep, ook daarbuiten kent en leest men Geodesia en heeft men de betekenis leren inzien van de groep die achter de uitgave van dit tijdschrift staat. Als redactie voelen we ons een klein beetje mede „schuldig" aan dit resultaat, waar we erg blij mee zijn, maar we danken dit resul taat toch in de eerste plaats aan de in de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde samenwerkende verenigin gen, ,,wier niet genoeg te waarderen mede werking" om de woorden van de heer Riet- veldt bij de opening van het 2e N.G.L.-congres nog eens te herhalen, ,,het N.G.L. in staat stelt zijn activiteiten te ontplooien"Wij on derschrijven deze uitspraak van ganser harte, vooral ook ten aanzien van de toch nog altijd belangrijkste activiteit, de uitgifte van Geo desia, al vergeten we niet de minstens even belangrijke individuele medewerking van al degenen die ons in staat stelden deze 48 num mers steeds weer te vullen met afwisselende artikelen, die zoveel mogelijk alle facetten van ons werk bestreken. We weten dat er op som mige punten nog wel eens hiaten zijn omdat het moeilijk is over sommige onderwerpen goede artikelen te krijgen, maar we hopen dat over een langere tijd bekeken ook deze hiaten gevuld zullen kunnen worden. De aanvang van iets is niet het moeilijkste, dan is er nog de bekoring en het enthousias me van het nieuwe, maar moeilijker is de voortzetting op het eens begonnen niveau als het voor ieder zo vanzelfsprekend is geworden dat Geodesia iedere maand op tijd in de brie venbus komt, gevuld met artikelen zoals men gewend is. Dan dreigt de sleur en vervlakking doordat het enthousiasme om het verworvene vermindert omdat het vanzelfsprekend is ge worden. Dan vergeet men dat er steeds nieuwe kopij aangevoerd dient te worden. Wij doen een dringend beroep op al onze lezers te wa ken tegen deze verslapping van het enthou siasme, dat gelukkig naar we hopen weer nieu we impulsen heeft gekregen door het zo ge slaagde 2e N.G.L.-congres en de daaraan ver bonden tentoonstelling. We hopen dat dit ook een stimulans mag zijn de medewerking aan het leveren van kopij op dezelfde wijze voort te zetten als voor de afgelopen vijf jaargangen het geval was, of liever nog deze medewerking te vergroten. Dit laatste kan vooral ook daar in bestaan, dat het niet bij beloften of voor nemens blijft, zoals helaas maar al te vaak het geval blijkt, maar dat men deze beloften ook honoreert. Dit laatste speciaal voor hen, die ons reeds artikelen toezegden (denk aan be loften bij onze enquête twee jaar geleden), maar ze nog niet inzonden. Verder vragen we onze correspondenten dringend mutaties en andere berichten uit hun eigen diensten aan ons door te geven. Moge het ons in de volgende vijf jaargangen gelukken op dezelfde voet voort te gaan of het nog beter te doen. Wij wensen u tenslotte allen, hier en overzee, een gezegend Kerstfeest, een goed uiteinde van 1963 en een voorspoedig Nieuwjaar in uw werk en in uw persoonlijk leven. De Redactie

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 28