Economisch Verantwoord! 390 Ingezonden mededeling Eén van de stands die op de tentoonstelling ter gelegenheid van het 2e N.G.L.-congres zeer veel belangstelling trok. was die van Filmo- lux transparant zelfklevend plastic. Een pro- dukt van het Huis Hans Neschen te Bücke- burg (Did.), dat zich geheel op dit terrein heeft gespecialiseerd. Alhoewel de produkten reeds 14 jaar in de handel zijn, waren zij voor het eerst op de N.G.L.-expositie vertegenwoordigd door het eigen verkoopkantoor te Amsterdam. Het transparante Filmolux wordt op rollen in vele formaten geleverd ter bescherming en verstevi ging van kaarten, tekeningen, schema's, boeken, enz. Na het speciale schutpapier eenvoudig met de hand verwijderd te hebben, komt een verras send mildklevende folie vrij met bijzondere eigen schappen. Na het aanbrengen van het Filmolux ontwikkelt zich de kleefzijde pas, die zich als een tweede huid met de kaart of tekening verenigt. Exclusief is, dat de kleefstof bij de samenstelling in het plastic is verweven: vergelen van de folie of het zwart worden aan de randen is uitgesloten. Het Filmolux beschermt tegen verkleuren en in scheuren, verstevigt de vouwnaden. Met name voor lichtdrukken is toepassing van dit materiaal ideaal. De levensduur van het object wordt er bijna onbeperkt door verlengd; beschadigde en in gescheurde kaarten kunnen met dit Filmolux wor de gerepareerd. De kaart of tekening kan even eens opgerold en gevouwen worden en is boven dien vochtbestendig. Dit laatste vooral is van be lang voor personeel in de buitendienst. Raadple ging in de buitenlucht is voortaan bij elke weers gesteldheid mogelijk. Regen heeft op het Filmo lux geen invloed en water kan met een zakdoek van het plastic worden verwijderd. Met Filmolux beplakte kaarten en tekeningen kunnen betekend en beschreven worden. Filmo lux levert daartoe speciale met de machine te slijpen potloden in acht uitwisbare kleuren. Vier kleuren speciale inkt maken het mogelijk om permanente gegevens op de folie aan te brengen. Filmolux is onzichtbaar te lichtdrukken In combinatie met Filmolux biedt ook het Amerikaanse Chart-Pak talloze mogelijk heden. Strips op rolletjes in een overweldigend assorti ment, in vele breedten, kleuren en vormen lenen zich bij uitstek om op met Filmolux beplakte kaar ten het verloop van tracé's en dergelijke aan te geven. Bij wijziging, enz. kan het Chart-Pak wor den weggenomen en opnieuw worden aange bracht. Het materiaal behoudt zijn kleefkracht, ook na het aanbrengen van verscheidene wijzi gingen. De N.V. Bumas, Weteringschans 112114, Amsterdam, tel. 020 - 33362 en 62662 levert het Chart-Pak en verstrekt alle inlichtingen. Ook is gekleurd Filmolux leverbaar in 20 verschil lende, glasheldere foliën. Op rollen, maar ook in mappen van 20 vel (form. 21 x 32 cm). Te ge bruiken in plaats van inkleuren van grotere vlak ken, met het radeermesje snel te verwerken en altijd egaal van kleur. Daarnaast biedt dit gekleurde Filmolux even eens vele perspectieven voor lichtdrukken. De 20 grijstinten, die op deze wijze verkregen wor den, zijn genuanceerd van lichtgrijs tot diepzwart en uiteraard gelijkmatig van toon. Nog meer mogelijkheden: De verrassingen waren Symbolux en Filmolux-S! Twee geheel nieuwe zelfklevende foliën, die na vele jaren research, juist voor de verkoop waren vrijgegeven. Symbolux maakt het mogelijk om steeds terug kerende namen, tekens, symbolen, enz., met nor male druksystemen in aantallen op symbolux te drukken. Door alleen uit te knippen en op de tekening te plakken, spaart de tekenaar veel tijd, arbeid en geld. Het is normaal te beschrijven. Filmolux-S speciaal) is een folie op Polyes ter-basis, ontwikkeld ter conservering van oud heidkundige platen en tekeningen. Bevat geen schadelijke bestanddelen en is dè veilige voor- altijd-beschermer. Het gehele program van het Huis Neschen wordt geleverd en eventueel toegelicht door Hans Neschen, Verkoopkantoor Nederland, Marnixstraat 8183, Amsterdam, telefoon 020-66951. Bijgevoegde kaart is beplakt met Filmolux en voorzien van een strip Chart-Pak.

(NGT) Geodesia | 1963 | | pagina 36