16 R.v.k. AMERKANT waren ten behoeve van het bepalen van pas- punten verschillende veelhoeken verkend. De verkenning was verricht voor meting met een basisbaak. voor wat betreft de hoofd veelhoeken, en voor meting met een zelf- reducerende dubbelbeeld-afstandmeter voor wat betreft de detailveelhoeken, een methode die, als de veelhoeken niet langs de weg lig gen, bij voorkeur wordt toegepast. Bij nadere verkenning, gedaan met het oog op de meting met de Distomat, bleek, dat in de meeste veelhoeken steeds om en om een Meting Bij de meting werd, gezien omvang en ge wicht van de apparatuur en de afstanden tussen de standplaatsen gebruik gemaakt van twee auto's. Afspraken omtrent de frequentie en het tijd stip van oproep werden van te voren ge maakt. De tijd nodig voor het op bedrijfstemperatuur komen van het apparaat werd benut voor het aflezen van de barometer en de psychro meter. Dan, op het afgesproken tijdstip, de oproep, punt weggelaten kon worden. Het gebied is een aaneenschakeling van grotere en kleinere polders, omgeven door (hier en daar grillig gevormde) dijken en hiervan werd een dankbaar gebruik ge maakt. De punten op de dijken werden gehandhaafd, die in de polders overgeslagen, en daar de dijken nagenoeg even hoog zijn, behoefde geen reductie te worden toegepast. De gemiddelde lengte van de zijden was on geveer 750 m. het uitrichten van de antennes, het fijn af stemmen van de frequentie op elkaar en daarna de meting, eerst door het ene, ver volgens door het andere „stationTijdens de eerste metingen werd steeds meer routine opgedaan en ook het verplaatsen, het afbre ken en opbouwen, eerst een ingewikkeld lijkende zaak, ging al spoedig vlot en zonder moeilijkheden. En de bediening? Een van onze technische ambtenaren, werk zaam in dit gebied, die 's morgens de Disto mat nog nooit had gezien, en begon met toe kijken, was 's middags aan het meten! p l<*77 R D PUNT

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 16