^^Berickten 20 1 april 1939 1 april 1964 25 jaar centrale tekenaarsopleiding bij de Kadastrale Dienst Op 1 april a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat door het Ministerie van Financiën de opleiding van de tekenaars van het kadaster werd samengetrokken door de instelling van de Centrale Tekenaarsopleiding, die op 1 april 1939 werd gevestigd in het gebouw Zwet- straat 22 te 's-Gravenhage. Sedert de instelling op genoemde datum heb ben vele honderden uit het gehele land aan dit thans onder de naam Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het Kadaster algemeen bekende instituut hun basisopleiding genoten. Voor vele lezers van dit tijdschrift is het de eerste grote stap naar hun tegenwoordige functie geweest. Bij de huidige staf van leiding en leraren is het plan gerezen, het feit van dit 25-jarig bestaan niet geheel onopgemerkt te laten passeren. Gedacht is op woensdag 1 april 1964 of op de daarop volgende zaterdag 4 april een reünie te beleggen van een zo groot mogelijk aantal oud-cursisten met hun dames en eventuele verdere belangstellenden. Er is hierbij voor lopig gedacht aan een ontvangst van de deel nemers, een gezamenlijk diner en een leuke cabaretavond besloten door een bal enz., kortom aan een dag waarbij de nadruk vooral wordt gelegd op het feestelijk samenzijn van vele oude bekenden uit het gehele land. Om met de organisatie van een en ander zo spoedig mogelijk definitief te kunnen starten, is het in de eerste plaats noodzakelijk dat een overzicht wordt verkregen van het vermoede lijke aantal deelnemers aan een dergelijke reünie. Er wordt op gerekend, dat velen uit de kada strale dienst, doch ook degenen die vanuit dit dienstvak de sprong hebben gemaakt naar een functie elders en die eveneens hun basis opleiding aan het c.t.o. hebben genoten, van de gelegenheid gebruik zullen maken om in een gezellig samenzijn deze dag tot een soort familiefeest te maken. Ieder die in principe van plan is dit jubileum mee te komen vieren, wordt daarom verzocht per omgaande hiervan mededeling te doen aan: W. Dubbelt, Columbusstraat 58, 's-Graven hage 8, telefoon 070399728. De aanmelding kan geschieden per briefkaart, doch desnoods ook door het eenvoudig inzen den van een visitekaartje aan genoemd adres; wenst men de reünie bij te wonen met echt genote, verloofde e.d. dan wordt verzocht ook van deze deelneemster de naam op het kaartje te vermelden. De aanmelding is uiteraard een voorlopige en dus vrijblijvend, het voorlopig doel is, aan de hand van het binnengekomen aantal aanmel dingen tijdig de nodige zaalruimte e.d. te kun nen vastleggen. Nadere mededelingen zullen in het volgende nummer van „Geodesia" worden bekend ge maakt. Verslagen N.L.F.-examens 1963 Landmeettechnicus Aangemeld 47 kandidaten Toegelaten tot het examen 43 kandidaten Toegelaten tot praktisch en mondeling gedeelte25 kandidaten Diploma uitgereikt aan 20 kandidaten Bij het onderdeel kaarttekenen wijst de com missie er op dat de kaarteernauwkeurigheid bij een bepaald onderdeel veel te wensen overlaat. Bij het beschrijven houden de kan didaten zich dikwijls niet aan de opdracht. Bij profieltekenen wordt opgemerkt dat vele kandidaten onefficiënt werken, waardoor velen van hen in tijdnood kwamen. Het onderdeel landmeten en waterpassen heeft ook aanleiding gegeven tot opmer kingen. De commissie heeft zich deze keer veel moeite gegeven een duidelijke beschrijving op te nemen over de opgave landmeetkundige be rekeningen. Bij het vorige examen was de groottebereke ning vrij slecht gemaakt; deze keer wist ook slechts ongeveer 70 van de kandidaten een 6 of meer te behalen, waarbij zij die van een rekenmachine gebruik maakten het er slechter afbrachten dan zij die met logaritmen werkten. Landmeetkundig tekenaar Aangemeld en toegelaten8 kandidaten Tot mondeling toegelaten 3 kandidaten Diploma uitgereikt aan 2 kandidaten Kaart- en profieltekenen, landmeetkundige berekeningen en grootteberekeningDe com missie maakt bij deze onderdelen opmerkingen die veel overeenkomst vertonen met of iden tiek zijn aan die voor de overeenkomstige onderdelen van het examen voor landmeet technicus.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 20