KERtCH 1ÊN e*v ivl? {Ut 21 Bij topografisch tekenen was een gedeelte beter verzorgd dan het vorig jaar, maar nu lieten andere onderdelen weer veel te wensen over. Landmeetkundig rekenaar Aangemeld en toegelaten4 kandidaten Tot mondeling toegelaten 3 kandidaten Diploma uitgereikt aan 3 kandidaten Van het onderdeel berekeningen I van het schriftelijke gedeelte van dit examen geeft de commissie een korte aanwijzing voor de op lossing en van de berekeningen 1,11, 111 en IV de uitkomsten. Toekomstige kandidaten doen verstandig de opgaven met de bijbehorende verslagen aan te vragen bij de secretaris van de examen commissie, Kanaalweg 3b te Delft tegen be taling van 1,per examen (over te maken op postrekening nr. 379940 t.n.v. Ir. M. A. Hol Craanen te Voorschoten), bij wie tevens gratis te verkrijgen is het prospectus voor de drie examens. Voorradig zijn de examens: Landmeettechnicus: 1946,1951,1953 en 1955 t/m 1963: Landmeetkundig tekenaar: 1951, 1956 t/m 1963; Landmeetkundig rekenaar: 1949, 1951, 1954 t/m 1961 en 1963. Jaarvergadering Vereniging van Landmeetkundigen Op 18 november 1963 hield de V.v.L. haar jaarvergadering in Krasnapolsky te Amster dam. De voorzitter, de heer F. van Weelden, wees in zijn openingswoord op de belangrijkste ge beurtenissen van het afgelopen jaar, zoals de excursie naar de Flevopolder in mei en het N.G.L.-congres in oktober, dat toch ook mee gezien moet worden als een van de activi teiten van de V.v.L. Dit geldt ook voor de regionale bijeenkomsten en de uitgifte van Geodesia. Verder wijdde hij enige woorden aan de ernstige ziekte van oud-voorzitter J. F. Cock Ing., aan wie een groet werd ge zonden. De belangrijkste besluiten van de vergadering waren de wijziging van statuten en huishou delijk reglement tot uitbreiding van het be stuur en verhoging van de contributie. Het be stuur werd met twee leden uitgebreid tot zeven. In verband met het aftreden van de heer W. M. Struik en de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer Van Os naar Zwitserland, alsmede het periodiek aftreden van de heer G. de Beurs, moesten vijf be stuursleden worden gekozen. De heer De Beurs stelde zich herkiesbaar en werd her kozen. Nieuwe bestuursleden werden de heren W. Clay te 's-Hertogenbosch, B. L. Greeven te Apeldoorn, J. M, Rossel te Rotter dam en M. L. Veen Ing. te Arnhem, waar mede twee H.T.S.-ers hun intrede in het be stuur hebben gedaan. In de plaats van de heer Cock, die zich in verband met zijn ziekte niet herkiesbaar stelde, werd als vertegenwoordiger van de V.v.L, in het bestuur van het N.G.L. gekozen de heer J. F. van Weelden, terwijl in de redactie commissie van Geodesia de heer M. L. Veen Ing. werd herbenoemd. In de middagbijeenkomst hield Ir. L. P. Roelfzema een voordracht over De landmeet kundige werkzaamheden bij de bouw van de IJ-tunnel. Deze interessante lezing werd met zeer veel aandacht gevolgd. M. L. V. Adreswijzigingen Vereniging van Landmeetkundigen In verband met de plaats gehad hebbende bestuurswijzigingen zijn de adressen van de V.v.L. thans als volgt: Voorzitter: J. F. van Weelden, Abel Tasman straat 13, Dordrecht, tel. 0185020050. Secretaris: B. L. Greeven, Jozef Israëlsplant- soen 12, Apeldoorn, tel. 0676020522. Penningmeester: J. M. Rossel, Menander- straat 15, Rotterdam 24.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 21