c~Oan de ^Voorzitter: 3 Wanneer ik namens het bestuur van het N.G.L. in het eerste Geodesianummer van 1964 u het allerbeste mag toeiuensen voor het nu aangevangen jaar, dan is dit met een gevoel van vertrouwen dat wij, wat onze organisatie betreft, de moeilijkheden die ons te wachten staan, wel de baas zullen blijven. En dat wij, het bestuur, dit vertrouwen hebben, danken wij u, trouwe lezers en medewerkers! Het enthousiasme waarmee u in het afgelopen jaar onze activiteiten hebt mee beleefd, de regionale bijeenkomsten, het congres en uw inzendingen, het luas alles voor ons een grote steun en een stimulans tot verder gaan. Het jaar 1964 belooft voor het N.G.L. geen gemakkelijk jaar te worden. De 10 salarisvermeerdering, hoe prettig wij het persoonlijk ook vinden, kost Geodesia een slordige hap uit de kas. Wij hadden vanaf onze oprichting de prijzen nooit verhoogd en zijn daarom luel achteraan komen sukkelen. Gelukkig is dit ook het enige punt, waarover van sukkelengesproken mag worden en ik neem onmid dellijk aan dat u er geen uurtje minder om zult slapen. Laat ik u dus niet lastig vallen met onze zorgen. Alleen dit nog: Als u uw collega's kunt bewerken om abonnee te worden en niet mede-lezer, bewijst u ons en hen, bovendien uzelf, een uitstekende dienst. En mocht u soms iemand op bezoek krijgen die rekenmachines, potloden, passers, computers of ander materiaal wil verkopen en hij adverteert niet in Geodesia, zorgt u clan dat hij dat dan voortaan wel doet, want hoe meer enfin u begrijpt het: Samen maken we het N.G.L. tot een succes. 1963 was een best jaar! Materieel niet, daar had ik het al over, daar komen we niet op terug, dat maakt u nu mee in orde. Veel belangrijker is dat we bij het trachten verwezenlijken van onze doelstellingen een prettig succes hebben mogen boeken. De belangstelling is toegenomen. Meer abonnees, meer leden bij de aan gesloten verenigingen, meer bezoekers op de regionale bijeenkomsten, meer be zoekers op het congres in Arnhem. Geodesia is regelmatig verschenen, zag er goed verzorgd uit en had goede kritieken. Het congres in Arnhem op IS en 19 oktober wil ik uit de herinneringen over 1963 naar voren halen. Ik kan niet zeggen dat dit congres de verwachtingen van het bestuur heeft overtroffen. Daarvoor tuisten wij teveel van de kwaliteiten van de congrescommissie en de sprekers af. Maar dat het bij vele deelnemers wel het geval is geweest blijkt uit de vele reacties van allemaal enthousiaste bezoekers. En beide dagen zeer goede belangstelling. De tentoonstelling heeft bij allen die

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 3