Wij zullen er naar streven op ons volgend congres één of meer onderwerpen op het programma te zetten die het „kadaster" meer aanspreken. Toch heb ik van de kadastercollega's die aanwezig waren, alleen maar gunstige reacties gehoord, zodat u er toch spijt van moet hebben dat u niet geweest bent. Maar buiten dit: U moet er zijn, u hoort erbij!! 4 er mee te maken hebben gehad, dus ook bij de exposanten, ruime voldoening gewekt. Prof. Dr. Förstner (Carl Zeiss) wist mij zelfs te vertellen dat hij nog nooit zo'n goed georganiseerde tentoonstelling had meegemaakt. „Zo moest het in Duitsland toch ook kunnen," riep hij uit. Mijn respect voor de congrescommissie steeg enorm want „organisieren" is toch echt Duits! Mijn minderwaardigheids complex verdiuenen! Het onderwerp „De indirecte afstandmeting" op de eerste dag van het congres was voor velen tot. nu toe grauwe theorie geweest. Misschien xuas daarom, ver houdingsgewijze, de belangstelling van kadastrale zijde het geringst? De verslagen in Geodesia hebt u pas gelezen. Dat ligt dus 7iog vers in 't geheugen. Op één ding wil ik nog graag het accent leggen: de ontmoeting! Wie je daar alle maal ziet! Lui, waarmee je begonnen bent en in geen jaren meer tegengekomen. Ervaringen uitwisselen, herinneringen ophalen en nieuwe kennismakingen. We moeten hier volgende keer toch nog meer tijd voor vrij kunnen maken! Enfin 't was een feest. 1963Ja, wij zijn goed vooruitgegaan 1964 zal voor ons een jaar van consolidatie moeten zijn om in 1965 met een congres van formaat te voorschijn te komen. Oktober 1965 het derde N.G.L.-congres. Maar eerst nog 1964. En dit jaar mag geen achteruitgang van onze activiteiten te zien geven. Geen congres maar wel regionale bijeenkomsten. Wilt bij u in de buurt een bijeenkomst organiseren? Stelt u zich in verbinding met de heer J. F. van Weelden, Abel Tasmanstraat 13, Dordrecht 01S50—20050Hij is de coördinator. Kom aan, organisatoren, bekende en nog onbekende, laat uw licht niet onder de korenmaat schijnen. Wij hebben u nodig en t geeft u voldoening, dat weet ik zeker. Doe het nu! De heer Van Weelden, voorzitter van de V.v.L. is in de plaats gekomen van de heer J. F. Cock Ing., die om gezondheidsredenen als bestuurslid heeft moeten be danken. Het is de enige bestuursmutatie; de redactie heeft geen wijziging onder gaan. Wij heten de heer Van Weelden hartelijk ivelkom in het hoofdbestuur en verwijzen naar het vele werk dat zijn voorganger voor het N.G.L. heeft verricht. Wij zullen collega Cock missen. We zijn hem erg dankbaar voor zijn grote ijver en het enthousiasme voor onze zaak en luensen hem een spoedig herstel toe. Geodesia moet in 1964 weer het visitekaartje van het N.G.L. zijn. Daarom, redactieleden: Heel veel succes toegeiuenst, veel kopij, weinig drukkerszorgen en geen besnoeiingen opgelegd door het. bestuur. (Het bestuur zal dit het allerlaatst doen, dat belooft het u.) Geachte leden en abonnees! Wilt u ons in 1964 steunen? Bedenkt, een voorspoedig jaar voor het N.G.L. is uw aller belang, direct en indirect, waar en wat uw plaats ook is in onze landmeetkmidige wereld. Tekenaar, landmeetkundig ambtenaar, -technicus, kaartenmaker of fotogrammeter, chef of aankomend rekenaar, N.L.F.-er en H.T.S.-er of wat uw opleiding ook is. Het is u toch duidelijk dat Geodesia, het N.G.L., het visitekaartje is van uw groep in zijn totaliteit? Hoe wenst u te worden aangekondigdJuist, en werkt u daar nu zelf aan mee! Ik wens u namens het bestuur van het N.G.L. een bijzonder goed 1964; in alle opzichten! J. Rietveldt Ing. Voorzitter N.G.L.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 4