KBRfCHlBN v^v Ut K-Q'i- den opgeheven ging hij als landmeter veld dienst naar Maastricht waar hij 1 februari 1865 als landmeter le klasse gepensioneerd werd. De inventaris beslaat 55 bladzijden. Overigens is opgenomen een afstammingslijst van de familie Adan, een uitvoerige lijst met inven tarisnummers en een index op de aardrijks kundige namen en persoonsnamen, w.o. die van een 25-tal kaartmakers uit die periode. Onder de afdeling kadastrale stukken vinden wij ook verschillende uitgewerkte plannen van driehoeksmeting en kopieën van minuutplans, verzamelkaarten van de kadastrale plans van Belgische grensgemeenten, limietkaarten, losse atlaskaarten e.d. Met deze (recente) publikatie hebben de samenstellers en heeft de uitgeefster velen aan zich verplicht en de geschiedenis van de kaart- makerij en de ontwikkeling van het land- metersberoep onder ieders bereik gebracht. De lage prijs van het uitnemend verzorgde ge schrift van 84 bladzijden 3,zal zeker niemand afschrikken. W. K. Regionale bijeenkomst Zwolle, gehouden op 20 november 1963 Voor een aandachtig gehoor in een goed be zette zaal heeft Ir. A. W. Wiltink, hoofd ingenieur bij de provinciale waterstaat in Overijssel, een lezing gehouden over de H.T.W. De eisen en voorwaarden die moeten worden gesteld bij de verkenning van polygonen en snelliuspunten werden behandeld. Aan de hand van vooraf verspreide stencils, waarop de belangrijkste formules waren vermeld, werd ingegaan op de toelaatbare standaardafwijking voor de gebieden 1, 2 en 3; eveneens werden behandeld de formules voor het bepalen van q. welke q op zijn beurt weer bepalend is voor het aantal veelhoekspunten en de minimum zijdelengte van de veelhoek. Uit een en ander bleek duidelijk dat reeds op kantoor wordt bepaald of men methode I of II moet volgen voor de berekening van de poly goon. Na de pauze werd het behandelde uitvoerig toegelicht met behulp van een praktijkgeval op de Veluwe waar Ir. Wiltink zelf aan had mee gewerkt (zie fig. 93 uit de H.T.W. Het grote aantal bezoekers (er zijn 90 namen genoteerd) zal wel toe te schrijven zijn aan de belangrijke plaats die polygonen en snel liuspunten in het geheel van onze dagelijkse werkzaamheden innemen. Ir. Wiltink heeft zich bereid verklaard de lezing ook elders te houden en het zij mij toegestaan vanaf deze plaats organisatoren van rayonbijeenkomsten er op te wijzen hier nota van te willen nemen, opdat alle collega's zich op de hoogte kunnen stellen van deze materie. Regionale bijeenkomst Arnhem op 19 maart 1964 Op 19 maart 1964 verwachten we de lezers uit Arnhem en omgeving weer in het gebouw van de Hogere en Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische School van de Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij, Huize Sonsbeek te Arnhem voor een regionale bij eenkomst. Aanvang 20.00 uur. Ir. G. C. Dogterom, Hoofdlandmeter van het Kadaster, Hoofd van het Bureau van de Land meetkundige Dienst van het Kadaster te Zut- phen zal voor ons spreken over: .Enkele land meetkundige onderwerpen en situaties waar voor hij zich als landmeter van het kadaster zag geplaatst, zowel hier te lande als in de Riouw-Archipel" Introducé's zijn eveneens hartelijk welkom. Regionale bijeenkomst Zeeland Op 10 april 1964 wordt wederom een regio nale bijeenkomst gehouden in het Land bouwcentrum" Westsingel, Goes. Aanvang 10 uur. Deze bijeenkomst zal in het teken staan van 50 W. W. PROPER Namens het N.G.L. De commissie, T. Schoffelmeer, VTAK E. Schrikkema Ing., VMDR M. L. Veen Ing., VvL Corr. adres: R. Visscherstr. 48. Arnhem, tel. 0830022059

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 18