Van de N.S.-eigendommen zijn kadastrale leggers samengesteld, geheel ingericht zoals dit bij het kadaster het geval is. De bijhouding geschiedt naar afschriften van de staten 75, die door de kadastrale dienst, bij wijziging van de eigendomstoestand, aan N.S. worden toegezonden. Is een staat 75 ontvangen, dan wordt een kopie van de hulp- kaart en de erop betrekking hebbende veld werken bij de Reproduktieinrichting van het Kadaster in Amsterdam aangevraagd en de calques bijgewerkt. Periodiek worden de calques en leggers op het kadaster gecontroleerd. Een voorlopige bijhouding van leggers en calques geschiedt in potlood zodra de akten zijn gepasseerd, hetgeen een waarschuwing inhoudt voor latere grondoverdrachten enz. Bij grondtransacties, waarvoor de onderhan delingen met de betreffende eigenaren door één van de bureaus van de le afdeling van Weg en Werken worden gevoerd, worden de nieuwe grenzen door het landmeetkundig bureau in overleg met de eigenaren afge paald en daarna ingemeten. De veldwerken staan bij de latere aanwijs aan de ambte naren van het kadaster tot hun beschikking. De gegevens voor het opmaken van de akten worden door het bureau kadastrale aange legenheden bepaald. De controle op de grenzen van het Spoorweg net is in handen van de Sectiechefs. Gecon stateerde afwijkingen worden aan het land meetkundig bureau ter behandeling doorge geven. Met deze opsomming van een deel der werk zaamheden, zou ik willen volstaan. Tenslotte zou ik nog willen opmerken, dat veel werk binnen een te voren vastgesteld, veelal zeer krap tijdsbestek, moet worden verricht. 38 IN MEMORIAM F. C. A. BUISSINK Op 9 december 1963 is na een ziekteperiode van ruim vijl maanden overleden onze collega F. C. A. Buissink, landmeetkundig ambtenaar van het kadaster, chef de bureau aan het Bureau Ruilverkaveling te Groningen. Hij werd 26 april 1908 geboren te Veenhuizen (Gemeente Norg). Zijn ambtelijke loopbaan begon op 1 december 1925 te Delfzijl als klerk der Directe Belastingen. Op 1 juli 1933 volgde zijn benoeming tot tekenaar van het Kadaster bij de Land meetkundige dienst te Appingedam. Na Appingedam had hij nog als stand plaats: Utrecht, L.D. (1-8 *33), Winschoten L.D. (1-12 *37), Eindhoven R (1-3 *41), waar hij in de velddienst werd geplaatst, Assen L.D. als chef de bureau (1-2-'57) en Groningen R als chef de bureau (1 -5-'57). Collega Buissink stond bij ons allen bekend als een zeer enthousiast werker, die zich met hart en ziel inspande voor het werk dat hem opgedragen werd. Een paar voorbeelden hiervan zijn o.a. de ruilverkavelingen Ser. Pauluspolder en Vlodrop uit zijn loopbaan te Eindhoven. Ook van zijn taak als chef de bureau heeft hij steeds geprobeerd het beste te maken. Dat hem dit gelukt is dankt hij vooral daaraan dat hij naast zijn enthousiasme bovendien nog over een zeer opgewekte natuur beschikte. Ook stond hij, waar mogelijk, steeds klaar anderen van zijn ervaringen te laten profiteren. Buiten zijn ambtelijke werkkring vervulde hij in diverse verenigingen belangrijke functies. Een groot aantal belangstellenden was bij zijn teraardebestelling op 13 december 1963 aanwezig. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw en kinderen waarvoor het verlies het zwaarst te dragen is. Collega Buissink zal steeds in onze herinnering blijven voortleven. H. KRAMER

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 6