.itetatititta^aave 104 (De hieronder vermelde tijdschriften, enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aan vragen te richten aan de heer E. Draisma Ing., p/a Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) Allgcmcine Vcrmessungs-Nachrichten West-Duitsland) 1963-11 W. Dahlbenden, Die Herstellung von Katasterkarten auf Polyesterfolien und ihre Fortführung. K. Schmid, Theorie des Abrundungsfehlers. M. Erbudak, Das Geo- dasiestudium an der TH Istanbul. A. Heckelmann, Der Rückwartseinschnitt als Schnitt zweier Kreise. D. Hasse, Af fine Transformation analog der Helmert-Transfor- mation. H. Stiebens, Die Besetzung der Flurbereini- gungsgerichte unter Berücksichtigung der Bestimmun- gen des neuen deutschen Richtergesetzes. 1963-12 E. Gotthardt, Geodatisches Rechnen mit der schreiben den Vierspezies-Breitwagen-Rechenmaschine Olivetti- Tetractys CR. H. Schubart en H. Seibert, Zur Teilung einer Dreiecksflache. W. Dahlbenden, Die Herstellung von Katasterkarten auf Polyesterfolien und ihre Fort führung (Schluss). K.-H. Mcine, Deutscher Karto- graphentag 1963. 1964-1 H. Draheim, 75 Jahre AVN. E. Gassner, Stadtebau als Gemeinschaftsaufgabe. L. Fialovszky, Ausgleichung von beidseitig angeschlossenen Polygonzügen grosser Lange. H. Göpfert, Die Fakturiermaschine als Hilfs- mittel zur Automation im Vermessungswesen. H. J. Stiebens, Zur Vereinheitlichung des Flurbereinigungs- rechts in den EWG-Landern. H. Dichgans, Ein Bei- trag zur Referendarausbildung. H. Lichte, Richard Finsterwalder (1899—1963). G. Schlegtendal, R. Eist- ner en M. Tiemann, Zur Ermittlung von Grundstücks- werten (Fortsetzung)H. Draheim, Der 48. Deutsche Geodatentag in Freiburg 1963. F. Aurada, Die neue Freytag-Berndt-Touristen-Wanderkarte. 1964-2 M. Tiemann, Der Richtwert nach dem Bundesbau- gesetz. Mitteilung der Firma Michelin, Die Entstehung einer Strassenkarte. H. OhlendorJ, Die Organisation der Landeskulturverwaltung im Königreich Hannover. Dc onafhankelijke Landmeter Expert Landmeter Architect (België), jan.-febr. 1963 In een art. „Organisation professionnelle du géomètre" bespreekt het Bestuur van de Orde der Landmeters het commentaar van de U.B.G. op het door genoemde Orde in 1960 aanvaarde ontwerp van wet betreffende het statuut van de landmeter. De Directieraad van de Orde bespreekt de nieuwste uitgave van haar ere-voorzitter Dr. h.c. Paul Terlinck, „Etude sur le statut du géomètre, la cartographie et l'organisation foncière" (het boekwerk is in onze bibliotheek opgenomen) Der Fluchtstab (West-Duitsland) 1963-5 en 6 Heyink, Elektronische Verarbeitung von Kataster- vermessungen in Hessen (5: Elektronische Flachenbe- rechnung en 6: Numerierung der Vermessungs- und Grenzpunkte). E. Jacobs, Trigonometrische und poly- gonometrische Berechnungen in den neuen Vermes- sungsvordrucken (Fortsetzung). Geodézia és Kartografia (Hongarije) 1963-5 Dr. I. Hazay, Bepaling van de karakteristieke functie van de conforme projectie m.b.v. de grondvergelijking der conforme afbeelding. Dr. G. Hankó, Over de waar schijnlijke fout in de hoogtebepaling (stereofotogram- metrie). J. Favary, Enige actuele vragen bij de enkel- beeldfotogrammetrie. M. Varga, Over de systematische foutenbronnen bij de automatische waterpasinstrumen ten. J. Joó, Enkele vragen bij de elektronische afstand meting. K. Horvath, Het afbakenen van de grenzen van onroerend goed op grond van oppervlak en ge gevens uit de kaart. F. Csanda, Het op moderne wijze opmeten van ondergrondse leidingen. Dr. L. Lackó, Basisproblemen van de economische kartografie. T. Strenk, De tegenwoordige methode van de naamgeving (toponymie) op de kaarten. 1963-6 Dr. A. Tarczy-Hornoch, Over de vereffening van vier hoeken uit coördinaten volgens de methode der voor waardelijke waarnemingen. Mevr. H. M. Verö, Ver effening van trigonometrisch ingeschakelde punten (uit gemeten lengten) volgens de methode der voorwaartse waarnemingen. G. Alpar en J. Somogyi, Verdeling van de hoogtefouten in de ruimtelijke aero-triangulatie. Dr. T. Lukacs, Proefmetingen met de tellurometer.L Torok, Basismeting t.b.v. de grensafbakening van de Energie bedrijven te Szazhalombatta. Dr. L. Németh, Plaat sing en bescherming van landmeetkundige grensken- merken. S. Trenka en Dr. G. Paraszky, Een kritische en praktische vergelijking tussen het onteigeningsrecht en het servitutenrecht van juridisch standpunt. Dr. B. Ratoti en A. Tóth, Vervaardiging van de nette-kopie van geografische kaarten. G. Szent-lvanyi, Over stads metingen. Geodetski List Joego-Slavië) 1963-7-9 Ing. M. Brukner, Grafische vereffening m.b.v. vectoren. Dr. Ing. F. Smailbegovic, Geodetische arbeid t.b.v. de bouw van een koeltoren met hyperbolische vormen. Inz. V. Medic, Over ruilverkaveling (met een over zicht over alle fasen van het werk) Kartografie (mededelingen kart. sectie KNAG, nrs. 20/21) (Nederland) Dit dubbelnummer (de mededelingen verschenen niet in juli 1963) bevat, naast een inhoudsopgave 1963, het volgende: A. J. Pannekoek, Hoogleraar te Leiden, de Atlas van Nederland. J. E. Romein, Nederlandse aard rijkskundige namen (enkele aantekeningen over hun spelling). Dr. Ir. C. Koeman, Kwantitatieve beschou wingen over de kaartering van de aarde. Meetkundige-Schatter (België) 1964-1 E. Hervier, (vervolg) De meridiaan-zoeker. O. Mar tens, Kostprijs metselwerk (bij overname van mandelig- heden). Parlementaire (vak) vragen en -antwoorden. Mitteilungsblat (West-Duitsland) 1963-11 (G.) vervolgt zijn artikel over bouwvergunningen vol gens de Duitse Bouwwet. Dr.-Ing. K. Kühnhausen, Verslag van de zitting van het Permanente Comité FIG

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 20