105 in Washington; in de rubriek Wetten en Besluiten: Besluit 1-8-1963 betreffende het aanleggen en bijhou den van koopprijslijsten onroerend goed. 1963-12 Paul Stichling, necrologie Prof. Finsterwalder (1899 1963). (G.) vervolgt zijn artikel over Bouwvergunnin gen. Dc. Roland Schupp, Meerwaarde-belasting en de vrije beroepen. In rubriek Wetten en Besluiten: Be sluit 18-10-1963 betreffende regels voor de levering van kaarten en drukwerken van de Meetdienst Nord- rhein-Westfalen en Besluit 30-4-1963 betreffende ,,Be- standskarte" van ruilverkavelingen volgens de Bouw- wet. Dr.-Ing. W. Kühnhausen, Verslag Duitse geo- detendagen in Freiburg okt. 1963, en boekbespreking. 1964-1 Behalve de los bijgevoegde inhoudsopgave 1963 een artikel van (S.) over de nieuwe arbeidsovereenkomst voor particuliere landmeters en hun landmeetkundig personeel; notulen van de jaarvergadering der V.I. en technici in Nordrhein-Westfalen, en vakberichten. Mitteilungsblatt des Österreichischen Vereines für Ver- messungswcsen und der Österreichischen Gesellschaft für Photogrammetrie (Oostenrijk) 1963-5 F. Legercr, Einpassung von Gauss-Krüger-Aufnahmen in die Messtischaufnahme 1 2280 mit besonderer Be- rücksichtigung der Sektionsecken. H. Hegenbart en O. Kloiber, Über die Ausscheidung von Grundstücken bei Wasserkraftanlagen. 1963-6 H. Brunner, Der Anwendungsbereich der österreichi schen Katastermappe für die technische und rechtliche Wiederherstellung von Eigentumsgrenzen. Österreichische Zeitschrift für Vermessungswesen (Oostenrijk) 1963-5 H. Gamperl, Die Flurbereinigung als landliche Raum- ordnung in europaischer Sicht. 1963-5 en 6 A. Tarczy-Hornoch, Über die Entwicklung der geo- datischen Zwangszentrierungen. W. Löscher, Über- legungen zur Wahl von Format und Bildwinkel für die Luftbildmessung. Przeglad Geodczyjny (Polen) 1963-7 B. Szmielew, Richtlijnen en mogelijkheden voor de tech nische ontwikkeling van de geodesie. W. Klopocinski, De technische ontwikkeling van de geodesie en de kar- tografie eist een basis van algemene technische ont wikkeling. XV. Poninski, Het belang van een weten schappelijk informatie-net in de geodesie. A. Platek, Nauwkeurige bepaling van de horizontale verschuiving van punten in het driehoeksnet door wetenschappelijk onderzoek. K. Godlewski, Vereffening van een poly- goonnet volgens de „circuit-reductieXV. Bonasewicz, Enkele problemen bij de ruiling van landbouwgronden. H. Cytowski, Bewerking en druktechniek van een geo grafische atlas. Inz. S. Fymowski, Geïllustreerd ver slag van het XVIIIe congres van de Poolse Land metersvereniging. 1963-8 B. Pipinski, Geodetische problemen bij de (stads) plan ning in het licht van de nieuwe economische principes betreffende stadsgronden. M. Zaleski, Ervaringen van de stedelijke geodetische bureaus op het terrein van de stadshuishouding. Prof. Dr. J. Gomolizewski, Geode tische metingen en de vervaardiging van gebouwen- interieurskaarten in de oude stadsgedeelten; S. Kola- nowski, Kartografische voorstellingen op stadskaarten t.b.v. een economische bestemming van terreinen. Strzalkowski, Over de kaarten van leidingen en (andere) ondergrondse werken. S. J. Tymowski. De citadel. E. Berezowski, Landmeetkundige problemen in Poolse steden in de eerste helft van de XlXe eeuw. M. Galda, Bulletin van de Poolse Vereniging voor Fotogrammetrie: Vereffening van een radiaaltriangu- latienet. 1963-9 Dr. Z. Kowalczyk, Vergelijking tussen werkelijke en verwachte deformatie, gebaseerd op de theorie der ver ticale profielen, in het geval van een niet-complete ver zakking. A. Platek, Juiste bepaling van horizontale ver schuivingen van punten in een driehoeksnet, in het licht van de huidige wetenschappelijke onderzoekingen, deel II. F. Kepinski, Opmerkingen n.a.v. de idee van W. Szpunar betr. azimutbepaling door waarneming van sterrenparen in symmetrische elongatie. K. God lewski, Vereffening van een polygoonnet m.b.v. para meter-reductie, deel II. W. Gradzki, De anti-parallac- tische micrometer-kijker. L. Brokman, Uitvindingen en de nieuwe wetgeving, Klopotowski, Grensbepaling of grensmarkering tussen eigendommen. 1963-10 B. Lacki, Interview met de vice-directeur van het Inter nationale Bureau voor Rechtsmetrologie. L. Cichowicz, Satelliet-triangulatie. XV. Pachelski, Bepaling van het azimut van lange geodetische lijnen (welks uiteinden wederzijds zichtbaar zijn) d.m.v. waarneming van kunstmatige aardsatellieten. Prof. B. Dzikiewicz, Kipp- regel Type K A-2 (zelfreducerend), vervaardigd in de Sovjet-Unie. J. Milewsli, De elektro-optische afstand- meter SWW-1. R. Koitzsch, Normalisering van geo detische instrumenten. E. Nowosielski, De wet van 29 juni 1963 betreffende beperking van de verdeling van landbouwgronden. S. J. Tymowski, Moskou, per auto en per voet. Dr. inz. Z. Sitek, Nauwkeurigheid van de stereofotogrammetrische bewerking verkregen langs fotografische weg. 1963-11 St. Tymowski. Veertig jaar geodetische faculteit aan de PHS te Warschau. Prof. Dr. H. Piatkiewicz, Begin van het onderwijs in fotogrammetrie aan de faculteit voor Geodesie en Kartografie aan de Polytechnische school te Warschau. Prof. Dr. F. Kepinski. Terugblik op 50 jaren wetenschappelijke arbeid. B. Lacki, Mijn werk aan de Polytechn. School te Warschau. J. Zie- linski. Onderzoek van de vorm der aarde middels de satellietenmethode: de resultaten en een vergelijking met de klassieke methoden. L. Pieczynski, Bepaling van het azimut zonder kennis van de geografische coördinaten en zonder tijdregistratie. XV. Opalski, Het astronomisch en geodetisch observatorium van de Warschau-Poly- technische school te Józefoslaw. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde 1963-4 Dr. P. Richardus, The precision of an Intersection. Ir. A. C. E. van Roermund, Mededelingen over de nieuwe Cartografische werkmethode, toegepast bij de Topografische Dienst in Nederland. Ir. G. A. van Wely, Schoorstenen van huizen als paspunten bij de uitwerking van luchtfoto's op grote schaal. Ir. P. T. Koetsier, Landmeetkunde in Zuid-Afrika. Prof. Ir. G. F. Witt, Een onderzoek naar de nauwkeurigheid van de schatting bij ruilverkaveling. 1963-5 Ir. E. Muller, I. Boer H.zn. 1963-6 Prof. Mr. P. de Haan, Kadaster en agrarisch recht. Ir. L. Korver, De weglengte in een ruilverkaveling.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 21