BERICHTEN van en uil het N.6.L. jSerickten^, 128 Regionale bijeenkomst Arnhem 19 maart 1964 Voor een vijftigtal collega's heeft Ir. C. G. Dogterom, Hoofd van het Bureau van de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster te Zutphen, gesproken over verschillende land meetkundige belevenissen in Nederland en het vroegere Nederlands-Indië. Voor de pauze werden verschillende gevallen van redres behandeld, wanneer dit wel en wanneer dit niet is toegestaan. De spreker be nadrukte nog eens dat het uitzetten van kada strale grenzen uitsluitend een taak van de ambtenaar van het Kadaster is. Ook bleek het hem telkens weer dat de grenzen van een ver kocht perceelsgedeelte niet voldoende waren vastgesteld door partijen. Hij pleitte voor een tijdige afpaling en een juiste omschrijving in de akte. Na de pauze vertelde Ir. Dogterom van zijn landmeetkundige en andere ervaringen in de Riouw-Archipel, waar vroegere inlandse be windvoerders reeds een deugdelijke registratie van grondeigendommen hadden ingevoerd.^ Algemene ledenvergadering 1964 van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster Op dinsdag 28 april hield de V.T.A.K. haar algemene ledenvergadering in het gebouw ..Ariston" te Utrecht, onder leiding van haar voorzitter, de heer K. van Houten. 167 leden tekenden de presentielijst. In zijn jaarrede be steedde de voorzitter aandacht behalve aan de algemene salarismaatregelen per 1 januari j.l. vooral ook aan de bijzondere wensen die er leven onder de middelbare ambtenaren van het Kadaster. Het was hem een grote vreugde collega Pieterson, een paar maanden voor zijn pensionering, te kunnen gelukwensen met de persoonlijke titel van technisch ambtenaar le klasse van het kadaster, die hem onlangs is verleend. De vergadering onderstreepte dit met een spontaan benoemen van de heer Pie terson tot erelid van de Vereniging, hiermede de dank tot uiting brengende voor hetgeen de collega's Pieterson en Valk, de laatste reeds jaren geleden overgegaan naar de Cultuur technische Dienst en thans ook staande voor pensionering, in de dertiger jaren als deel nemers aan de proef metende-tekenaars heb ben gedaan voor het corps tekenaars van het kadaster. Herkozen werden de heren van Wezel als bestuurslid van V.T.A.K. en respectievelijk C. A. Boelens en S. de Moor als bestuurslid en lid van de kascommissie van de stichting N.G.L. De vergadering ging akkoord met het betalen van de verhoogde verenigingsabonnements prijs voor Geodesia. De door het bestuur van V.T.A.K. voorgestelde contributiewijziging werd aanvaard, met dien verstande dat een gelijkmatiger verlopende contributieschaal zal worden ontworpen, waarbij het mogelijk zal zijn de contributieïnning te laten geschieden via de R(ijks) M(echanische) Admini stratie). Nieuwe aanvragen voor ruilverkaveling Aangevraagd werd de ruilverkaveling van de blokken Bathmen onder de gemeente Bath- men, ter grootte van ca. 2690 ha; Mierlo-Dorp onder de gemeenten Nuenen c.a., Someren en Mierlo, ter grootte van ca. 1400 ha; Vijfhee- renlanden onder de gemeenten Vianen, Hage- stein, Ameide, Everdingen, Hei- en Boeicop, Schoonrewoerd, Leerdam, Lexmond, Leer broek, Meerkerk, Nieuwland, Kedichem en Arkel, ter grootte van ca. 13000 ha en Roorda- huizumer-N ieuwlandspolder onder de ge meenten Rauwerderhem en Idaarderadeel, ter grootte van ca. 365 ha.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 20