MUTATIES ve 129 Kadaster Benoemd m.i.v. l-3-'63 tot techn. hoofdambt. Ie kl. de techn. hoofdambtn. P. S. Teeling ing., Alkmaar, M. Rijsdijk. Rotterdam, A. N. Lodder, Utrecht. K. Prakken en T. Schoffelmeer, Arnhem, S. de Moor, Eindhoven en H. Fijlstra en Monsma, Zwolle R. m.i.v. 1-5- 63 W. Willemse, Groningen, m.i.v. 1-10-'63 C. G. Pots, Assen en m.i.v. 1-2- 64 P. T. H. v. Nimwegen, Eind hoven; m.i.v. 1-12- 63 tot techn. ambt. de adj. techn. ambt. J. Westerveld, Amsterdam; m.i.v. 1-10-'63 tot landm. ambt. A de landm. ambt. R. H. Bossong, Eindhoven; m.i.v. 1-3- 64 belast met de functie van chef de bureau te Middelburg de landm. ambt. A H. v. d. Vlist, Mid delburg R; m.i.v. 1-6-64 tot adj. techn. ambt. in tijd. dst. H. B. Uyterwijk, Maastricht. Verplaatst m.i.v. l-5-'64 (en ontheven van de functie van chef de "bureau) de landm. ambt. A M. M. G. v. Draaijen van Breda naar Breda R, de landm. ambt. A- chef de bureau K. v. Houten van Dordrecht naar Breda, m.i.v. !-4-'64 de landm. ambt. A B. F. Osinga van Almelo R naar Groningen R en belast met de functie van chef de bureau aldaar; m.i.v. l-2-'64 de adj. techn. ambtn. J. Keppels en A. v. Lunteren van Arnhem naar resp. Zutphen en Utrecht; m.i.v. l-4-'64 P. J. v. d. Berg van 's-Hertogenbosch naar Roermond; m.i.v. 1-3- 64 de tijd. tek. G. Hesse van Groningen naar 's-Gravenhage fot., de teks. Mw. J. G. Maartense-Tim mer van 's-Gravenhage cto naar Min. v. Fin., Dir. Kad. en Hyp. en J. v. Beek van Utrecht naar LItrecht R en de tek. o.a. G. J. ter Veer van Groningen naar Gro ningen R; m.i.v. 1-4- 64 de tijd. tek. H. J. v. Mulligen en de tek. o.a. Mej. Y. M. T. Kristel van 's-Gravenhage cto resp. naar Eindhoven en Rotterdam; m.i.v. l-5-'64 de landm. ambtn. H. J. G. Heupink van Eindhoven naar Arnhem en P. F. Andreas van 's-Gra venhage cto naar Leiden, de teks. R. L. Brookman van Amsterdam naar Leiden, A. ter Brugge. J. J. v. Veen en G. J. Zweers van 's-Hertogenbosch naar resp. Assen. Arnhem R en Zwolle R, Mej. E. Broers van Arnhem R naar Amsterdam, en H. W. M. H. A. A. Storms van Eindhoven R naar Roermond R, de tijd. teks. H. L. Lauritsen van Eindhoven naar Haarlem en J. Djurrema van Groningen naar Leeuwarden R, de teks. o.a. Mej. C. D. Burger van Utrecht naar Rotterdam en H. Hof man van Arnhem naar Zwolle. Ingetrokken de per 1-2- 64 bevolen verplaatsing van de techn. ambt. B. Berkenbosch van Arnhem naar Zutphen. Ontslagen m.i.v. 1-1 -'64 de landm. ambt. Mw. A. v. d. Kamp-Boelens en de tijd. tek. H. A. den Herder, Roer mond, m.i.v. l-2-'64 de landm. ambtn. Mw. H. A. M. Jansen-Berns, Nijmegen, T. G. E. Pickard, Arnhem en E. E. Venema, Utrecht R en de tijd. tek. A. J. de Jong, Breda, m.i.v. 1-3- 64 de tek. G. H. M. Nijkrake, Almelo en de landm. ambt. Mw. J. J. Zwaag-v. d. Hof, Utrecht R. m.i.v. 1-4- 64 de landm. ambt. D. Potters, Eindhoven en de teks. Mw. H. Oosting-Haandrikman, Zutphen en H. Haze, Amersfoort, m.i.v. 1-5- 64 de landm. ambt. A Mej. J. L. C. Batterman, 's-Gravenhage en de landm. ambt. H. Zwiebel, 's-Gravenhage cto. Meetdienst Provinciale Waterstaat van Utrecht Bevorderd per 15-3- 64 tot opz. i.v.d.: de t. opz. G. W. Mulder. Landmeetkundige Dienst Gemeentewerken Apeldoorn Eervol ontslagen per 15-4-64 mej. A. Antons en per 1 -6- 64 P. J. Kolenbrander (benoemd te Zeist, gemeente werken). In dienst getreden per 1-4- 64 als cart. Mw. H. Oos ting-Haandrikman. (De hieronder vermelde tijdschriften, enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aan vragen te richten aan de heer E. Draisma Ing., p/a Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) Geodézia és Kartografia, extra nummer (2), 1963: D. Csatkai, Het probleem van de gewichten in de ver effening van polygoonnetten; E. Földi en E. Ifj. Hönyi, Regels voor de (naam)beschrijving in Hongaarse kar- tografie; L. Molnar, Factoren, die meetbaarheid en in terpretatie van luchtfoto's beïnvloeden; F. Halmos, Constructie vart de foutenkromme (voetpuntenkurve foutenellips) bij een eenvoudige snijding volgens Tarc- zy-Hornoch; O. L'Auné, De statistische ijking. Geodézia és Kartografia (Hongarije), 1964-1, met losse, viertalige inhoudsopgave 1963: A. A. Sztolüpin, Ge zamenlijke vereffening van een homogeen driehoeksnet van de 3e en de 4e orde volgens de methode van Re- goczi (tekeningen); K. Nekraszova, Over geodetische woordenboeken; L. Fialovszky, Invloed van de excen triciteit van de verticaalcirkel op de hoogtemeting met theodolieten, voorzien van een enkele afleesinrichting (tekeningen); M. Fiiry, Een methode voor richtings- waarnemmgen in verschillende tours d horizont, zoals die bij de waarnemingen in het Hongaarse driehoeksnet van de 3e orde met succes werd toegepast; F. Halmos, Bepaling van de nauwkeurigheid van meetresultaten (met aan de praktijk ontleende voorbeelden); J. Nagy, Nauwkeurigheidsonderzoek bij verdichting van het pun- tennet op eenzelfde plasticblad, ook bij fotogrammetri- sche puntsbepaling; Z. Mike, Het nuttig gebruik van de foto-interpretatie bij bestudering van de bodem; S. Papp, Afpaling van de eigendomsgrenzen en de taak van de gerechtelijke experts; L. Balazs en G. Detreköi, Vragen, opgeworpen door de bodemverdelings- en meetarbeid in het Komitaat Szolnok; F. Nemes, Nieuwe wegen in de bodemschatting. Geodetski List (Joegoslavië), 1963-10-12 bevat naast een inhoudsopgave voornaamste artt. 1963 de artt.: N. Neidhardt, Nieuwe gezichtspunten m.b.t. de Bron- nemann-formule in verband met de Hamacher-formule; Z. Tomasegovic, Bijhouding van de kadasterkaarten in gebied met bergbossen; N. Cubranic, Kritiek op de bij-

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 21