183 (De hieronder vermelde tijdschriften, enz. kunnen door de lezers van Geodesia worden geleend uit de Biblio theek van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde tegen betaling van verzendkosten. Aan vragen te richten aan de heer E. Draisma Ing., p/a Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat, Kanaalweg 3B, Delft.) Allgcmcinc Vcrmessungs-Nachrichten (W.-Duitsland) 1964-3 W. Hofmann, Tellurometermessungen im Rahmen der glaziologischen Antarktisforschung; R. Schmidt, Pöly- gonierung mit elektrischen Streckenmessgeraten in Waldgebieten; H. Wcsemann, Rechenscheibe zur Be- stimmung des Refraktionskoeffizienten der Luft für Mikrowellen; li. Grosse, Temperaturbestimmung bei Geodimetermessungen über dem Niederrhein; K. Not- tarp, Frequenzkontroll- und Prüfgerat für Tellurometer; E. Kuntz, Elektronische Entfernungsmessungen im Übungsfeld der Technischen Hochschule Karlsruhe; H. Draheim, Neue Resolutionen der IAG zur elektro- nischen und elektrooptischen Entfcrnungsmessung. 1964-4 IV. Mcissner, Vergleichswerte für die Bewertung bc- bauter Grundstücke; H. R. Geissler, Die Umlegung nach dem Bundesbaugesetz; G. Bohnsack, Zur Be- schleunigung des Grundstücksverkehrs; O. Rösch, Der Flachenabzug für die örtlichen Verkehrsflachen im Umlcgungsverfahren nach dem Bundesbaugesetz; W. Mcissner, Zur Strassenlandbewertung - Ein Urteil; H. W Using, Das Bauerwartungsland, das Bundesbaugesetz und das Grundstücksverkehrsgesetz; H. Wilsing, ,,Ur- heberrecht an Katasterkarten"; G. Schlegtendal, Se minar Ermittlung von Grundstückswerten; G. Schleg tendal, R. Elstner en M. Tieman, Zur Ermittlung von Grundstückswerten (6. Folge). Cultuurtechnisch Tijdschrift 1964-6 W. Rube en A. G. J. Steegeman, Enkele beschouwin gen over funderingstypen en -breedten van landbouw- wegen-b in een rivierkleigebied. 1964-5 W. A. van Dam Ing., Slootdichting in de ruilverkave ling „Roelofarendsveen"; H. Willers Holman, Spuiten van zand in tuinbouwgebieden (Rvk. Maarsseveense Plassen); Idem, Spuiten van zand ten behoeve van wegverbetering (idem); E. Hesselink, Omzetten van een vaarpolder in een rijpolder (Rvk. Hensbroek); W. Stapel, Dichtspuiten van sloten (Rvk. Vollen- hove). Idem, Spuiten ten behoeve van de aanleg van bouwplaatsen (idem); Document-Reproductie 1963-2 „Microcopiëren van tekeningen"; Verslagen van de ge houden lezingen op de voorlichtingsmiddag van het N.G.D.R.; P. Boelsma, De fotografische donkere kamer (4). 1963-3/4 Prof. Dr. E. D. Hirscli Ballin, Authenticiteit en bewijs kracht van voortbrengselen der reprografie; Dr. U. Welp, Fixeerontwikkeling; Reprografisch nieuws o.a. Reprografie zonder donkere kamer; P. Boelsma, De fotografische donkere kamer (slot); R. Mullens, Micro fiches komen meer in gebruik (met o.a. een mededeling over een voor het Nederlandse kadaster ontwikkeld lees- en vergrotingsapparaat ten dienste van de regi stratie van akten en getoond op de tentoonstelling die verbonden was aan het eerste Internationale Congres voor Reprografie te Keulen, onder de naam Dagnar Twin Combi 2133). Der Fluchtstab Wcst-Duitsland) 1964-1 R. Habelt, Photogrammetrische Lagebestimmung von Meerespunkten. 1964-2 G. Grossert, Vor- und Nachteile der schreibenden elek trischen Rechenmaschinen; H. Meier, Neuregelung der FP-Überwachung in Nordrhein-Westfalen. 1964-1/2 E. Jacobs, Trigonometrische und polygonometrische Berechnungen in den neuen Vermessungsvordruckcn (Fortsetzung)J. Heyink, Elektronische Verarbeitung von Katastervcrmessungen in Hessen. (1: Affine Koor- dinatenumformung; 2: Elektronische Bcrechnung von Absteckungselementen. Gcodcticky a kartograficky obzor (Tsjcchoslowakije) 1964-2 J. Prusa, Tien jaren werkzaamheid van de gecentrali seerde diensten voor geodesie en kartografie; L. Ku- bacck, Schatting van de nauwkeurigheid der metin gen) van een klein opmetingscomplex; Dr. K. Kuccra, Geodetische bepaling van de middellijn van een carous- sel; M. Piek, Bijdrage tot de bepaling van de vorm der aarde volgens de methode van Molodenski; Tlusty en O. Vosika, Geodetische werkzaamheden op de be graafplaats bij Abousir in Egypte bij de 14 pyramiden, voor de eerste maal onderzocht door de Duitse archeo loog Dr. Borchardt; Jirelova, Uit de kartografische praktijk: het gebruik van positieve graveerlagen bij de bewerking van kaarten (fr.: couches positives); Nieuwe technieken; plan van de thematische opgaven der Alge mene Administratie voor Geodesie en Kartografie t.b.v. verbeteraars en uitvinders. 1964-3 Vervolg van art. Prusa over tien jaren werkzaamheid van de diensten voor G. en K.; J. Kocian, Gebruik van de telemeter voor detailmetingen t.b.v. de samenstelling van technische en economische kaarten; A. Dockalek, Gebruik van detectors met infra-rode straling bij de luchtfotogrammetrie; J. Volejnik en O. Vosika, Ana lytische oplossingen van samengestelde bogen (D.: Korbbogen); J. Vlcek. Bijdrage betreffende verminde ring van de excentriciteit in de mijnbouw en elders (vgl. Z. f. V., 190459 en H. R. Rudd, Plumb bob with retracting plumb line e.a.); Uit de kartografische praktijk: J. Chraskova, Kartografische bewerking van bodemkaarten en kartogrammen van complex bodem onderzoek in Tjsechoslowakije; vervolg van art. Tlusty en Vosika over geodetische werkzaamheden in Abousir ter vergelijking van astronomische werkzaamheden, voorkomende in Oud-Egyptische documenten etc.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 27