een medewerker BOEKBESPREKING KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE HEIDEMAATSCHAPPIJ Leo Bagrow ert R. A. Skelton, Meister der Kartografie. 1963. Safari Verlag, Berlin. Prijs 95, De eerste uitgave van dit uitzonderlijke boek werk was bijna gereed in 1944 (deze is naar ik meen geheel door oorlogsbrand vernield), de tweede in 1951. Het is een uitgebreid handboek voor de ge schiedenis der kartografie, dat uitmunt door omvang en prachtige kleurenfoto's van oude kaarten. Men mag het tegelijk gerust één van de belangrijkste naslagwerken op dit gebied noemen, als men denkt aan de lijst met bijna 1300 kartografen, alle met data en korte ver melding van hun werk, en aan het uitvoerige zaakregister. De inhoud geeft de ontwikkeling van de kar tografie weer tot ongeveer het einde van de 18e eeuw; de oudste kaarten zijn gereprodu ceerd in hun originele middeleeuwse ge daante. De auteur Bagrow is een grootmees ter. Hij is bekend door zijn heruitgave van „Imago Mundi" en verrijkte de kartografische wetenschap met ettelijke wetenschappelijke werken. De medearbeid van Skelton is nieuw Ook deze heeft blijk gegeven van liefde voor de kaarten en de kaartenkunde. Hij werkt als superintendent, leider van het kaartenarchief, in het Brits Museum. Van hem is in Geodesia enige malen zijn fraai uitgevoerd en rijk geïllustreerd werk „Explorer's Maps" aange haald (een uitgave van Routledge en Kegan Paul te Londen). Met de 22 kaarten platen in kleurendruk en de meer dan 100 andere kaarten, van welke de meeste op kunstdrukpapier benevens de biografische bijzonderheden, is het voor de liefhebbers een kostelijk bezit. Voor dat bezit moet natuurlijk een behoorlijk geldelijk offer worden gebracht. Engelse en Amerikaanse uitgaven zijn bijna gereed. Bijzonder aanbevolen. W. K. 186 Wegens uitbreiding van onze afdeling Technische Registratie vragen wij voor het verrichten van kadastrale werkzaam heden Leeftijd25 jaar Opleiding: Minstens Mulodiploma Enige jaren kadastrale ervaring vereist. Eigenhandig geschreven sollicitaties met persoonlijke gegevens etc. binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan afdeling Personeelzaken, Lovinklaan 1 te Arnhem. VERENIGING TEN ALGEMENE NUTTE

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 30