208 Allgcmcinc Vcrmessungs-Nachrichten Wcst-Duitsl.) 1964-5 K. Ganzhorn, Historische Entwicklung der Informa- tionsverarbeitung; H. Homburg, Die Berechnung und Absteckung beliebiger Bauachsen mit Hilfe elektro- nischer Rechenanlagen; G. Klietsch, Programme ,,Ka- tasterverinessung" tiir IBM 1620; K. Bellebaum, Ent- wurf zu einer Hypotenusen-Rechentafel. (Stellungnahmen von) H. Wagner en G. Grosserf, (Schlusswort von) E. Gotthardt, Geodatiches Rechnen mit der schreibenden Vierspezies-Breitwagen-Rechen- maschine Olivetti-Tetractys CR. 1964-6 W. Beck, Die sichtbaren Eigenschaften des topo- graphischen Kartenbildes der Siedlungslandschaft; P. Gleinsvik, Die Plazierung geodatischer Netze auf dem Erdellipsoid mit Hilfe astronomischer Beobachtungen; G. Grohrock, Erfahrungen mit dem Basis-Reduktions- Tachymeter BRT 006; P. Löbel, Der Kreuzungspunkt von Messungs- und Grenzlinien und seine rechnerische Bearbeitung. Dcr Fluchtstab (West-Duitsland) 1964-3 J. H. Rcuss, Aufgaben, Verfahren und Ergebnisse der Wolken- und Satelliten-Photogrammetrie; Heyink, Elektronische Verarbeitung von Katastervermessungen in Hessen (Nachweis der Messungszahlen)E. Jacobs, Trigonometrische und polygonometrische Berechnun- gen in den neuen Vermessungsvordrucken (Fortset- zung) Gcodeticky a Kartograficky obzor (Tsjechoslowakije) 1964-4 Prusa, Een nieuwe wettelijke regeling betr. de in richting van het Kadaster (met volledige tekst); M. Hcrda, De technische kaart van Praag, schaal 1 500; 0. Valka, Logische betrekkingen in de automatisering; Mosna, Over de invloed van de meetkunde op de ontginning van kolenlagen en bij de kartografie; L. Kajuch, Uitwerking van fotokaarten d.m.v. optische montage. 1964-6 M. Roule, Gebruik van de coördimeter in de produktie- gang van de vervaardiging van technische en econo mische kaarten; P. Vyskocil, Invloed van temperatuur en refractie op de uitkomsten van waterpassingen; Kunnsbcrger, Nauwkeurigheidswaterpassing met in strumenten voorzien van een compensator; Jirelova, Het gevoelig maken van drukplaten (reproduktietech- niek)Smidrka!, Uit de geodetische praktijk: Het gebruik van de terrein-fotografie bij het opmeten en in kaart brengen van historisch waardevolle gebouwen; M. Pclikan, Temperatuurmetingen met de thermistor- thermometer. 1964-7 (los bijgevoegd specimena van kaart-technieken) Kouba, De huidige kartogr. arbeid in de Tsjechoslo- waakse Socialistische Republiek; K. Pecka, De organi satie voor de publikatie van de nationale atlas en de historische atlas van Tsjechoslowakije; A. Götz, Over enige vragen bij de bewerking van de nationale atlas; A. Kolacny, De meetkundige basis voor de kaarten Van de nationale atlas, dezelfde, over een uniform sys teem bij de inrichting van kartografische leermiddelen voor scholen; J. Neumann, Tegenwoordige stand van de techniek en de technologie m.b.t. de Tsjechoslo- waakse kartografische produktie. Geodczia és Kartografia (Hongarije) 1964-2 1. Joó, Onze taak m.b.t. de ontwikkelingsopgaven op het gebied van het meten en de techniek; W. Scher- merhorn. De tendens in de ontwikkeling van de foto- grammetrie; F. Aurada, Thematische problemen bij de samenstelling van moderne wegenkaarten; I. Hazay, Over loxodromen en orthodromen; L. Bagó en F. Magyarosy, Regulering van enkele vragen betreffende de onteigeningsprocedure; G. Gabos, Discussie over het artikel „Bewerking van de gegevens omtrent het gebruik van de bodem in braakliggende landbouw gebieden, van urbanistisch standpunt bekeken (zie Geodesia 1963-3); E. Regöczi, Korte levensschets van Galilei Galileo (1564-1642); I. Lagyi, verschillende fasen in de Hongaarse fotogrammetrie; G. Êrdi-Krausz, Stand der werkzaamheden aan de wereldkaart schaal 1 1 miljoen; M. Fury, De basis-reductie-tachymeter BRT 006 VEB van Carl Zeiss Jena. Geodetski List (Joegoslavië) 1964-1-2-3 F. Rudl, Over de nauwkeurigheid van de bepaling van de formaties en verschuivingen bij hoge stuwdammen, met hulp van micro-trigonometrische metingen; Z. Narobe, Over tolerantie-formules betr. fouten in stads metingen, in het bijzonder over de correcties. G. Vojno- vic, Aanwending van de ruimtelijke aero-triangulatie voor de bewerking van de plans 1 2500. Het Tijdschrift der Koninklijke Nederlandschc Heidemaatschappij 1964-4 W. E. P. v. Ysseldijk, Schouwen-Duiveland hersteld en vernieuwd; H. G. Tabois en Dr. ir. L. Wartena, Drainafvoer onder water; E. S. J. Schut, Tussen turf schuur en industrieel perspectief. 1964-5 Mr. L. J. Schiethart, Samenwerking in de landbouw (verslag van de jaarvergadering van de Ver. voor Agrarisch Recht)Ooivaaggrond in kalkrijke jonge rivierklei en ooivaaggrond in kalkrijke jonge zeeklei. Kartografie (mededelingen nr. 23 van de Kart. sectie (KNAG). Op genomen is de voordracht van H. Ermel, Hoofd van de Kartogr. afd. van het Deutsches Hydrografisches Institut te Hamburg op de Nederlandse Kartografen- dag van 15-11-1963, over de Kart. beroepsopleiding in Duitsland. Mittcilungenblatt (West-Duitsland) 1964-4 (G.) voorschriften van de nieuwe Bouwwet. 1964-5 G.) Vervolgt zijn besprekingen over de Bouwwet. Een verordening voor Saarland over Kadastermetin gen en grensafpaling; aankondiging van een geode tisch colloquium in mei, juni en juli 1964 in de Fr.- Wilh. Universiteit van Bonn. 1964-6 Bevat de voordracht van F. Hunger uit Berlijn op de jaarvergadering van de Bond van Part. landmeters en technici over „de eenheid van het meetwezen in Duits land". Mitteilungsblatt des Österreichischen Vereines für Vcrmcssungswesen und der Österreichischen. Gescllschaft für Photogrammetrie (Oostenrijk) 1964-2 Eidherr, Der Plan-Variograph. 1964-3 E. Zachhubcr, Vorschlag zur Berichtigung unstimmi- ger Sektionsrahmen in den Mappenblattern der Mess- tischaufnahme.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 20