^Beric/aten Regionale bijeenkomst te Amsterdam op 17 december a.s. In „Krasnapolsky", Warmoesstraat (ingang kleine zaal), aanvang 20 uur. De heren Ir. L. P. Roelfzema en P. J. M. Mosch van de afd. Landmeten en Kartografie van de Gemeente Amsterdam hebben zich bereid verklaard een lezing te houden over: De Landmeetkundige Werkzaamheden bij de bouw van de IJ-tunnel. Een en ander zal met dia's worden toegelicht. Jaarvergadering V.v.L. Op zaterdag 21 november a.s. vindt in hotel Riche National te Arnhem de jaarvergadering plaats van de Vereniging van Landmeet kundigen. 5e Internationale cursus voor geodetische lengtemeting Van de zijde van het Geodetisch Instituut van de Technische Hochschule te München ver namen wij dat van 1 tot 10 april 1965 na een onderbreking van 3jaar weer een in ternationale cursus voor lengtemeting zal wor den gehouden. De voorafgaande 4e cursus vond -men zal zich dit wellicht nog herinneren te Mün chen in september 1961 plaats en werd gevolgd door meer dan 150 deelnemers waarvan de helft afkomstig was uit meer dan twintig ver schillende landen. De cursisten konden zich toen op de hoogte stellen van de theorie en de praktijk der indirecte lengtemeting met behulp van elektronische instrumenten als geodi meter, tellurometer e.d. Ook de 5e cursus is er op gericht, de land meetkundige wereld kennis te laten maken met de wetenschappelijke en praktische vooruit gang op dit gebied. Gelijk vorige malen is ook nu Prof. Dr.-lng. Max Kneissl uit München met de leiding belast, deze maal bijgestaan door Prof. Dr. F. Kobold uit Zürich en Prof. Dr. K. Renner uit Graz. Anders dan in voor gaande jaren zal de cursus thans worden ge houden in Zwitserland, in het hoofdgebouw van de Eidgenössische Technische Hoch schule te Zürich. Voor de voordrachten en re feraten konden vooraanstaande vertegenwoor digers van wetenschap en landmeetkundige praktijk worden aangetrokken. Bouwers en constructeurs van de modernste instrumenten hebben eveneens hun medewerking toegezegd. Het is de bedoeling van de initiatiefnemers, de cursus vooral aan een intensieve ervarings uitwisseling dienstbaar te maken. Men hoopt dat ook vele deelnemers aan de cursus via korte referaten mededeling zullen doen van ervaringen uit hun eigen arbeidsveld. Daarom wordt reeds thans verzocht, hiertoe uitvoerige manuscripten vóór 1 januari a.s. te zenden aan Prof. Dr.-lng. E.h. Max Kneissl, Technische Hochschule, Avisstrasse 21, 8 München 2, Duitsland. Buiten de reis- en verblijfkosten bedragen de kosten van deelneming aan de volledige cursus ongeveer 170, P. S. T. Uit de Landbouwbegroting 1965 Voor uitvoering van ruilverkaveling en aan koop van landbouwgronden in totaal drie en vijftig miljoen meer Naast het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw beschouwt de Minister van Landbouw en Visserij de ruilverkaveling als het belangrijkste instrument tot algehele struc turele aanpassing en herinrichting van platte landsgebieden. Deze opvatting heeft dan ook weerslag in de landbouwbegroting voor 1965. Voor de uitvoering van ruilverkavelingen en voor de aankoop van landbouwgronden en op stallen in het kader van de werkzaamheden van het O. en S.-fonds stelt de overheid zich voor in totaal bijna drie en vijftig miljoen meer te bestemmen dan volgens het begrotingspeil voor 1964 beschikbaar was. Op een totaal van de uitgaven voor de ruil verkavelingen van ƒ130 miljoen (1964: 104,5 miljoen), waarvan 90 miljoen (1964: 73,5 miljoen) aan rijksbijdragen en 40 mil joen (1964: ƒ31 miljoen) aan voorschotten aan belanghebbenden, is aan directe rijksbij dragen en aan voorschotten aan belangheb benden 25,5 miljoen meer beschikbaar, waar van 25,1 miljoen toevalt aan de ruilverkave ling. De financiële armslag van de Stichting Beheer Landbouwgronden, die optreedt als uitvoerend orgaan van het O. en S.-fonds is belangrijk verruimd door verhoging van het netto aankoopbedrag van 6 miljoen tot 34 miljoen. 253 Namens het N.G.L.: J. Rietveldt Ing. (V.M.D.R.) J. Koning (V.T.A.K.) G. D. de Beurs (V.v.L.) Correspondentieadres: J. Rietveldt Ing., Bijweglaan 23, Bennebroek, tel. 02502—-6925.

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 17