Terugblik op en balans over 1964 278 Als het jaar ten einde loopt ontstaat de be hoefte de balans op te maken en de resultaten te bekijken. Wanneer het niet om financiële resultaten gaat vraagt men zich af: „Waarom juist op dit moment?" Zoveel verschilt de laatste dag van het oude jaar toch niet van de eerste van het nieuwe en verschillen beide nu zoveel van de 728 of 729 overige dagen van de beide aansluitende jaren. Voor ieder zijn er waarschijnlijk juist andere dagen, die in zijn of haar persoonlijk leven meer naar voren komen en aanleiding geven tot een terugblik en het opmaken van een balans dan juist deze oudejaarsdag. Zon markant moment was voor Geodesia de maand september 1964, waarin het vijf jaar geleden was, dat het eerste nummer van Geodesia verscheen. Het verheugde de redactie Prof. Ir. W. Schermer- horn bereid te vinden enkele woorden aan dit lustrum te wijden en een balans op te maken over de verstreken vijf jaar. Woorden, die veel lof inhielden en een balans, die een zeer gunstig beeld gaf. Der traditie getrouw willen we, nu het eind van 1964 nadert, ons dan toch maar aansluiten bij de algemene gewoonte en ook zelf een terugblik werpen op het afge lopen jaar. Wanneer we dit doen blijven er nog veel onvervulde wensen, ondanks de waarderende woorden van Prof. Schermer- horn. Er zijn immers nog steeds onderwerpen waaraan de lezers zowel als de redactie graag aandacht besteed zouden hebben, maar die niet aan bod kwamen. De oorzaak is vaak ge legen in de moeilijkheid geschikte auteurs voor bepaalde onderwerpen te vinden. We denken hierbij vooral aan juridische onderwerpen, terwijl in het afgelopen jaar, als we de achter in dit nummer opgenomen inhoudsopgave doorbladeren ook de rubrieken „berekenin gen" en „fotogrammetrie" niet erg aan hun trekken kwamen. Artikelen voor deze rubrie ken werden niet ontvangen. Het lijkt ons on waarschijnlijk dat zich bij geen van onze bijna 1500 lezers niet eens een bijzondere bereke ning of oplossing van een probleem heeft voorgedaan, die waard was gepubliceerd te worden. We hopen echter dat ze in de vorm van een publikatie in 1965 in Geodesia zullen verschijnen. Hetzelfde zouden we willen zeg gen ten aanzien van ervaringen met diverse nieuwe tekeningendragers, die de laatste tijd verschenen zijn. Ook daarover is wederzijdse voorlichting nuttig en nodig. Wensen zijn er ook ten aanzien van kadas trale onderwerpen. Zowel op kadastraal- administratief- als op kadastraal-technisch gebied doen zich steeds nieuwe en andere problemen voor, waarvan de oplossing ook voor anderen van belang is. We denken hier vooral ook aan de zo nodige voorlichting hier over van de mensen van de niet-kadastrale diensten, die hetzij in officiële samenwerking, hetzij zonder meer door hun werk eveneens met veel van dergelijke kwesties worden ge confronteerd. We weten het, de voornemens zijn vaak wel aanwezig, maar om deze in daden om te zetten is en blijft voor de meesten moeilijk. Niet voor niets zegt men: „De weg naar de hel Nu willen we heus niet degenen, die hun voor nemens en beloften eens iets voor Geodesia te schrijven niet in daden omzetten een even droevig lot voorspellen als dit gezegde sugge reert maar we zouden hen toch wel willen ver zoeken het devies van een bekende voetbal club tot het hunne te maken en het niet bij woorden, c.q. beloften of voornemens, te laten, maar tot daden te komen. Wanneer we iets verder dan 1964 teruggaan en de antwoorden op onze enquête van 1962 bekijken, treft het ons hoe goed de voor nemens van velen toen waren. Veel toezeg gingen voor artikelen voor de serie „Wat is en wat doet zowel als voor andere arti kelen, werden daarbij ontvangen met in het algemeen de vermelding, dat ze binnen een jaar gereed zouden zijn. We hebben niet ge maand als de genoemde termijn verstreken was, omdat de grote hoeveelheid toch niet in eens opgenomen kon worden en veel dan toch lang in de redactieportefeuille moest worden opgeborgen. Maar nu zouden we toch allen die hun beloften nog niet hebben gehonoreerd met nadruk willen vragen dit thans spoedig te doen. Moge 1965 het jaar van de daad worden. Tenslotte willen we niet eindigen zonder alle medewerkers en lezers een gezegend en daad krachtig jaar toe te wensen. Moge deze daad kracht, die we u toewensen, velen die nog alleen lezer zijn tot medewerker maken, zodat Geodesia niet slechts een tijdschrift is voor, maar ook van allen, die op enigerlei wijze bij het landmeten of kaartenmaken betrokken zijn. De redactie

(NGT) Geodesia | 1964 | | pagina 20