KADASTER EN HYPOTHEKEN (Aanvragen gegevens en verrichtingen; tarieven) 19 Met ingang van 1 januari 1965 zijn de Wet kadastraal recht en het daarop gegrond Be sluit kadastraal recht in werking getreden. Te gelijk daarmede is de functie van ..Beëdigd Commies" bij de Hypotheekbewaring ver vallen en zijn wijzigingen aangebracht in de wijze van aanvragen van kadastrale stukken en -werkzaamheden. In een volgend nummer hopen we in een artikel uitvoeriger op deze gehele materie in te gaan, maar gezien de belangrijkheid van de wijzigingen en de vele malen dat de lezers van dit tijdschrift hier mee te maken hebben laten we hieronder de belangrijkste gegevens volgen. Wat de wijze van aanvragen betreft geldt het volgende: Verstrekking van gegevens door de hypotheekbe waarder dient bij deze te worden aangevraagd met be hulp van een formulier Hypotheken nr. 13, dat in duplo moet worden ingevuld. Verstrekking van reprodukties van kadastrale plans e.d. dient in het vervolg te worden aangevraagd bij de Foto- grammetrische Dienst (Reproduktieafdeling) van het Kadaster, Droogbak 1A, Amsterdam met behulp van een formulier Kadaster nr. 134a. Aanvragen van metingen en uitzettingen door de Land meetkundige Dienst van het Kadaster dienen bij het be treffende Hoofd van het Bureau te geschieden met be hulp van een formulier Kadaster nr. 134. De formulieren Hypotheken nr. 13 en Kadaster nr. 134a zijn kosteloos verkrijgbaar bij de Hypotheekbewarin- gen, de formulieren Kadaster nr. 134 eveneens koste loos bij de Bureaus van de Landmeetkundige Dienst van het Kadaster. Wat de tarieven betreft volgt hieronder een uittreksel uit het Besluit Kadastraal Recht: HOOFDSTUK 1 Tarieven van het Kadastraal recht Afdeling 1 Verrichtingen door de bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen Artikel 1 1. Voor de overschrijving van een stuk niet zijnde een proces-verbaal van beslag of een losse teke ning waarvan overschrijving een vereiste is voor het ontstaan van het beoogde rechtsgevolg is ver schuldigd 5, vermeerderd per rechtverkrijgende gezamenlijke rechtverkrijgenden op een zelfde zaak als één recht verkrijgende gerekend indien deze een recht verkrijgt op uitsluitend gehele kadastrale percelen met 4, in andere gevallen met 20, 2. Voor de overschrijving van een losse tekening is verschuldigd 2, 3. Voor de overschrijving van ieder ander stuk is ver schuldigd 5, 4. Geen recht is verschuldigd ingeval de overschrijving niet geschiedt op de wijze als is bepaald in de wet van 28 februari 1947 (Stb. H 66). Artikel 2 1. Voor de inschrijving van een stuk in de openbare registers is verschuldigd: ingeval de inschrijving wordt genomen voor een hoofdsom van minder dan 10.000,— 10, van 10.000,— tot 100.000,— 20,—; van 100.000,en meer 30, 2. Ingeval het stuk slechts een niet op de hoofdsom betrekking hebbende aanvulling of verbetering in houdt van een bestaande inschrijving is verschul digd 5, 3. Heeft de in het vorige lid bedoelde verbetering of aanvulling betrekking op de hoofdsom, dan is het eerste lid van toepassing, met dien verstande dat daarbij de verbeterde of aangevulde hoofdsom in aanmerking wordt genomen. Artikel 3 1. De gehele doorhaling van een hypothecaire inschrij ving of van een overschrijving van een proces verbaal van beslag geschiedt kosteloos. 2. Voor een gedeeltelijke doorhaling van een hypo thecaire inschrijving of overschrijving van een proces-verbaal van beslag is verschuldigd 5, Artikel 4 1. Voor het stellen van een aantekening bij een over schrijving of inschrijving, niet zijnde een aanteke ning van een gehele of gedeeltelijke doorhaling, is verschuldigd 3, Artikel 5 1. Verschuldigd is voor het verlenen van inzage van: a. het dagregister: per post 3, b. het register van inschrijving: per ingeschreven stuk 3, c. het register van overschrijving: per overgeschreven stuk 3, d. een borderel van inschrijving, een akte inhou dende toestemming of machtiging tot doorhaling van een hypothecaire inschrijving, stukken be treffende aantekeningen in het register van in schrijving en overschrijving, appartementsteke ningen en andere losse tekeningen: per stuk en per tekening, ongeacht het aantal bladen, waaruit deze bestaat 3,

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 17