21 een uur op een vol uur naar boven worden afge rond. 3. Afschriften van posten uit de staten Kadaster nr. 73 en nr. 75 en het register Registratie nr. 51, nodig voor de bijwerking van registers, worden aan de gemeentebesturen slechts verstrekt in de vorm van ten kantore vervaardigde mechanische reprodukties. Verschuldigd is hiervoor ƒ0,15 per dm2 van de reproduktie, waarbij een gedeelte van een dm'2 voor een hele wordt geteld. 4. Onze Minister van Financiën is bevoegd om aan de gemeentebesturen, die in eigen beheer afschriften van posten uit de staten Kadaster nr. 73 en nr. 75 en het register Registratie nr. 51 willen doen ver vaardigen, onder daarbij te stellen voorwaarden, de kosteloze raadpleging van de daartoe benodigde kadastrale stukken toe te staan. Artikel 8 1. Voor de samenstelling, bijwerking of vernieuwing van registers die voor de heffing van omslagen en andere belastingen door waterschappen, veenschap- pen en veenpolders worden gehouden, is verschul digd 6,50 voor elk daaraan besteed uur, waarbij gedeelten van een uur op een vol uur naar boven worden afgerond. 2. Op de uittreksels als bedoeld zijn in artikel 6, eerste lid, letter g, alsmede op de afschriften van de staten Kadaster nr. 82 en op de afschriften als bedoeld zijn in artikel 7, derde lid, nodig voor de samenstelling, bijwerking of vernieuwing van registers die door waterschappen, veenschappen en veenpolders wor den gehouden, is artikel 7, derde lid, van overeen komstige toepassing. 3. Onze Minister van Financiën is bevoegd om aan waterschappen, veenschappen en veenpolders, die de samenstelling, bijwerking of vernieuwing van de in het eerste lid bedoelde registers in eigen beheer willen verrichten, onder daarbij te stellen voorwaar den, de kosteloze raadpleging van de daartoe be nodigde kadastrale stukken toe te staan. Afdeling 2 Verrichtingen door de bureaus van de landmeet kundige dienst van het kadaster Artikel 9 1. Verschuldigd is wegens het verlenen van inzage van: a. de plans: per minuutplan met bijblad en per verzamel kaart 2, b. de hulpkaarten: per hulpkaart 2, 2. Voor het mondeling verstrekken van inlichtingen uit de in het vorige lid genoemde stukken is het recht wegens het verlenen van inzage verschuldigd. Artikel 10 1. Verschuldigd is wegens verrichtingen: a. te velde: van een landmeter, per uur 20, van een technisch ambtenaar, per uur 15,—; van een landmeetk. ambtenaar, per uur 12, van een landmeetassistent, per uur 5, b. ten kantore: van een landmeter, per uur15, van een technisch ambtenaar, per uur 10, van een andere ambtenaar, per uur 8,—; 2. De tijd, besteed aan de reis naar en van de plaats waar de werkzaamheden worden verricht wordt niet in rekening gebracht, noch de tijd, besteed aan de middagmaaltijd. 3. Gedeelten van een uur worden op een vol uur naar boven afgerond. Artikel 11 Voor het vervaardigen van een kaart, waarop de ver vallen perceelstoestand wordt aangegeven, is verschul digd het recht genoemd in artikel 10, eerste lid, letter b, vermeerderd met het recht als genoemd in artikel 9. eerste lid, letter b. Artikel 12 1. De bijwerking van de kadastrale plans die onder de gemeentebesturen berusten, geschiedt kosteloos. 2. Voor het vervaardigen van gehele of gedeeltelijke kopieën van hulpkaarten, nodig voor de bijwerking van plans die door de gemeentebesturen worden ge houden of van plans die voor de heffing van om slagen en andere belastingen door de waterschap pen, veenschappen en veenpolders worden gehou den, is verschuldigd 8,voor elk daaraan be steed uur, waarbij gedeelten van een uur op een vol uur naar boven worden afgerond. 3. Op het vervaardigen van kopieën van hulpkaarten en de bijwerking van de plans, als bedoeld zijn in het vorige lid, is het bepaalde in artikel 7, vierde lid, en artikel 8. derde lid, van overeenkomstige toepassing. Afdeling 3 Verrichtingen door de bijhoudingsdienst van de Rijksdriehoeksmeting Artikel 13 Voor het verstrekken van een opgaaf van rechthoekige coördinaten van punten is verschuldigd: per punt, daaronder begrepen de aanmetingen of de af beelding van het punt 0,50. Afdeling 4 Verrichtingen door het centraal teken- en opleidingsbureau van het kadaster Artikel 14 Voor het door middel van de coördinatograaf aanleggen van een plan is verschuldigd voor elk daaraan besteed uur 8,—, waarbij gedeelten van een uur op een vol uur naar boven worden afgerond. Afdeling 5 Verrichtingen door de fotogrammctrischc dienst van het kadaster Artikel 15 1. Verschuldigd is voor het vervaardigen van een reproduktie: a. op documentpapier per dm'-' 0,12, met een minimum per reproduktie van 5, op halftoonpapier per dm2 0,25, met een minimum per reproduktie van 10, op filmpapier per dm2 0,30, met een minimum per reproduktie van 10, op film per dm2 0,60, met een minimum per reproduktie van 15, op graveerfolie per dm2 1,25, met een minimum per reproduktie van 50,

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 19