per dm"2 0,05, 22 b. in de vorm van lichtdruk: op papier van 110 gram/m- of 210 gram-m/ op transparantpapier per dm- 0,08, met voor beide soorten lichtdrukken een minimum per lichtdruk van 2,50; c. van origineel op transparante drager naar ge wapend papier, formaat 100 x 70 cm 90, van origineel op transparante drager naar trans parante folie per dm'2 0,55, met een minimum per reproduktie van 20,—; van origineel op transparante drager naar diazo- graveerfolie per dm2 0,75, met een minimum per reproduktie van 20, 2. Worden reprodukties vervaardigd van een kadas traal stuk dan is behoudens het recht vermeld in het vorige lid, verschuldigd een recht van 2,onge acht het aantal reprodukties. In dit geval is in het in het vorige lid genoemde minimum het recht van 2,— begrepen. 3. Van een gedeelte van het filmplan wordt geen repro duktie verstrekt in de vorm van een lichtdruk. 4. Indien een kaart moet worden samengesteld uit ver schillende reprodukties, is voor uitknippen, aan elkaar plakken en bijwerken voor elk daaraan be steed uur verschuldigd 8,—, waarbij gedeelten van een uur op een vol uur naar boven worden afgerond. 5. Indien voor het vervaardigen van een reproduktie eerst een negatieve reproduktie moet worden ge maakt, wordt deze eveneens in rekening gebracht. 6. Bij de vaststelling van de oppervlakte van een reproduktie wordt een gedeelte van een dm2 geteld voor een hele. HOOFDSTUK 2 Verrichtingen, waarvoor geen kadastraal recht is verschuldigd Artikel 16 Kadastraal recht is niet verschuldigd voor verrichtin gen die plaats vinden: a. ten behoeve van rijksdiensten, provinciale be sturen en gemeentebesturen, voor zover betreft verrichtingen genoemd in artikel 5; b. op verzoek van een procureur, toegevoegd aan een persoon die toegelaten is om kosteloos te procederen, mits de procureur schriftelijk ver klaart, dat de gevraagde verrichtingen nodig zijn voor het voorbereiden of het voeren van de procedure of van het ten uitvoer leggen van de uitspraak in die procedure gegeven, en in zijn verklaring voorts de toelating tot kosteloos pro cederen vermeldt onder aanhaling van het college dat de beschikking gaf; c. op verzoek van een curator in een faillissement, mits de curator schriftelijk verklaart dat de ge vraagde verrichtingen nodig zijn voor een be hoorlijke afwikkeling in een faillissement met op gave van de naam van de gefailleerde; d. op verzoek van een bestuur van een vereniging of instelling, die blijkens haar statuten of regle menten zich ten doel stelt onvermogenden of min vermogenden door het verstrekken van geldelijke voorschotten bij te staan, mits het bestuur schrif telijk verklaart dat de gevraagde verrichtingen nodig zijn om te kunnen beoordelen of aan een verzoek tot het verstrekken van voorschot kan worden voldaan en tevens haar statuten of regle menten bij haar verzoek ten inzage aanbiedt; e. op grond van een wettelijke bepaling of admi nistratief voorschrift of krachtens rechterlijk bevel, voor zover betreft verrichtingen genoemd in afdeling 1 van hoofdstuk 1, mits het verzoek voor deze verrichtingen niet wordt gedaan door de belanghebbende. HOOFDSTUK 3 Wijze van voldoening of verrekening van het kadastraal recht Artikel 17 1. Het verschuldigde kadastraal recht wordt binnen veertien dagen na dagtekening van de nota, welke ter zake van de verrichte werkzaamheden wordt af gegeven, voldaan of verrekend door betaling aan de op de nota vermelde ontvanger der directe belas tingen. Het recht voor de in artikel 5 bedoelde in zage en inlichtingen kan evenwel ook worden vol daan of verrekend door betaling aan de bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbe- wijzen, die de inzage verleent of de inlichtingen ver strekt. 2. In bijzondere gevallen kan worden gevorderd dat vóór het verrichten van de werkzaamheden ten ge- noege van de ontvanger der directe belastingen zekerheid wordt gesteld voor de betaling. Kadaster Geslaagd voor en benoemd m.i.v. l-l-'65 tot techn. ambtenaar: de landm. ambtn. A. de Dreu, Middelburg, Dijke, Roermond R, S. T. Hofstee, Zutphen, G. j. ten Pas, Almelo, J. H. Schoemakers, Roermond en K. H. Wagenmakers, Zwolle. Opgeheven m.i.v. l-l-'65 het bureau van de Ruilver- kavelingsdienst te Zierikzee. Landmeetkundige Afdeling Dienst Openbare Werken en Volkshuisvesting Enschede Bevorderd per l-l-'65 tot techn. hoofdambt.: de techn. ambt. Ie kl. A. Steenhuis; tot techn. ambt.: de tek.s. Ie kl.: H. E. ten Broeke en H. Testerink; tot opz. Ie kl.: de opz. J. W. Schutman. Afdeling Landmeten Dienst Publieke Werken Oss Ontslag per 1-9-64: de techn. ambt. P. v. d. Broek. In dienst getreden per 1-11-'64: de techn. ambt. E. D. Ipenburg. Landmeetkundige afdeling Openbare Werken Rheden Bevorderd per l-l-'65 tot techn. hoofdambt. Ade techn. hoofdambt. J. te Wechel. Landmeetkundige Afdeling Openbare Werken Zwolle Bevorderd per l-l-'65 tot techn. hoofdambt. Ie kl.: de techn. hoofdambt. A. Kamp; tot techn. hoofdambt.: de techn. ambt. Ie kl. M. J. Meijwaard.

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 20