24 op prachtige kaarten de steden van de Spaanse Nederlanden en de Republiek der Zeven Pro vinciën worden voorgetoverd, de Comitatus Hoilandia van Willem Blaeu van 1608, van welke wij hier slechts drie exemplaren kennen en meer dergelijke. Overigens kunnen wij alleen maar vermelden het vele andere werk van Corn. Claeszn, Joh. Janssonius, de zeeatlassen van Pieter Goos, Hendrick Doncker en Pieter van Alphen, pro- dukten van Joannes van Keulen, Petrus Plan- cius, Jan Huygen v. Linschoten, verdedigings- kaarten van Curasao en thematische kaarten, alle in belangrijke of minder belangrijke zin documenten van de Nederlandse beschavings geschiedenis. De organisatoren hebben velen een dienst be wezen. Mogelijk zijn er nu, na de sluiting van de tentoonstelling op 14 januari j.l. nog enkele exemplaren van de geïllustreerde catalogus a 2,50 verkrijgbaar: men kan dan tenminste enkele afdrukken van het tentoongestelde materiaal bewaren. Voor geïnteresseerden loont het de moeite zeker. Zojuist vernemen wij dat de tentoonstelling tot 30 januari is verlengd. Afscheid Ir. F. Harkink Het afscheid van de heer Harkink als hoofd van het Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het kadaster, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, zal plaatsvinden op donderdag 28 januari te half elf in de bal zaal van het Kleine Paleisje, Kneuterdijk 20 te 's-Gravenhage. Een ieder die van de gelegenheid gebruik wil maken dit afscheid bij te wonen is van harte welkom. Rectificatie Opgaven met landmeetkundige inslag Opgave 22 Op blz. 269 van de vorige jaargang werd ver zuimd te vermelden dat er ook een goede op lossing was ingezonden door de heer F. M. Koeners. Inlichtingen over Liberia Op zijn verzoek delen wij mede, dat collega H. N. Pelkman, Prinses Margrietlaan 20, de Meern (bij Utrecht), bereid is inlichtingen te verstrekken over Liberia, waar hij jaren heeft gewerkt. Hij is in de weekeinden ook tele fonisch bereikbaar onder nr. 034062132. N.L.F.-examens 1965 De Nederlandse Landmeetkundige Federatie maakt bekend dat in 1965 examens zullen worden afgenomen voor de N.L.F.-diploma's landmeettechnicus landmeetkundig tekenaar landmeetkundig rekenaar Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden afgenomen in april in de week na Pasen het praktische resp. het mondelinge gedeelte in mei of juni. Aanmeldingen voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden, vóór 1 maart 1965 bij de secretaris van de examencommissie, Kanaalweg 3B, Delft. Het formulier is gratis bij de secretaris te ver krijgen. Om tot de examens te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich ge durende de voorgeschreven termijn prak tisch heeft geoefend en de vereiste werk stukken zelf heeft vervaardigd. Kopieën van deze werkstukken worden niet ge accepteerd. b. Het examengeld van 60,.- moet vóór 1 maart 1965 worden gestort op postreke ning nr. 390479 t.n.v. de secretaris-pen ningmeester van de examencommissie N.L.F. te Delft. Betreffende de onder a genoemde voorge schreven termijn van praktisch werken: dit be tekent voor de kandidaat-landmeettechnicus: dat hij gedurende tenminste 100 velddagen de landmeetkunde praktisch moet hebben be oefend. voor de kandidaat landmeetkundig tekenaar: dat hij gedurende tenminste 100 kantoor- dagen het landmeetkundig tekenen praktisch moet hebben beoefend. voor de kandidaat landmeetkundig rekenaar: dat hij gedurende tenminste 100 kantoordagen het landmeetkundig rekenen praktisch moet hebben beoefend. Uitvoeriger informatie over deze examens kan worden verkregen door het aanvragen van het prospectus bij de secretaris van de commissie

(NGT) Geodesia | 1965 | | pagina 22